Results from Tropicana Cup 2008 - Youth Under21 10 Dance 10. april 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Polen - Mikolajki 10. april 2008

Youth Under21 10 Dance 10. april 2008

Final

1  Rihards Eglitis & Elza Pole Letland
2  Dumitru Doga & Svetlana Visinscaia Moldova
3  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Rusland
4  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen
5  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
6  Vjaceslavs Visnakovs & Tereza Kizlo Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Oleksiy Puzanov & Iryna Grebennyk Ukraine
8  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estland
9  Dmytro Korovkin & Karina Karapetian Ukraine
10  Anatoly Novoselov & Alina Merenkova Rusland
11  Viacheslav Korovin & Tatyana Rogacheva Rusland
12  Paul Reinolt & Madli Pappa Estland

Quarter-final

13  Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Rusland
14  Dmitrijs Golasko & Anna Kirilova Letland
14  Jüri Kagan & Margarita Kagan Estland
16  Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Rusland
17  Aleksandrs Kovriga & Jekaterina Hlopova Letland
17  Sergey Zorin & Ekaterina Naumova Rusland
19  Szymon Gierzok & Joanna Wojcik Polen
19  Konstantyn Gladkyy & Aleksandra Rusakova Ukraine
21  Vitaliy Pidchenko & Kateryna Parfenova Ukraine
22  Evgeniy Koptev & Natalya Savitskaya Rusland
23  Maksym Zubenko & Alina Kornyenko Ukraine
24  Lev Ermakov & Sofia Burshtein Rusland

Round 1 (top 35)

25  Aleksey Karpychov & Larysa Karpychova Rusland
26  Jacek Janda & Milena Duch Polen
27  Sergey Kiselev & Ekaterina Popova Belarus
28  Andriy Reva & Galyna Pyekha Ukraine
29  Mikhail Belonozhko & Nastia Krivosheeva Rusland
30  Oleksiy Tyschenko & Alisa Polischuk Ukraine
31  Gennadiy Shevchuk & Iulia Zhuk Ukraine
32  Andris Grapens & Lelde Strazdina Letland
33  Dmytro Smoljannikov & Elina Vorobey Ukraine
34  Dmytro Sokolov & Olena Synyakova Ukraine
35  Yaroslav Belazan & Sofi Belazan Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}