Results from Tropicana Cup 2008 - Juvenile II Latin 11. april 2008
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2008
Polen - Mikolajki 10. april 2008

Juvenile II Latin 11. april 2008

Final

1  Rostislav Dzidzoev & Anastasiya Pashkeeva Rusland
2  Vladimir Neykshin & Elina Kalvane Letland
3  Mykola Antimbetov & Anna Dodoncha Ukraine
4  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Belarus
5  Artem Sattarov & Ilmira Yarullina Rusland
6  Sergey Kotov & Anastasia Zaytseva Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Sergey Aleynikov & Yulia Zemtsova Rusland
7  Artur Solomovych & Iana Klianascius Ukraine
9  Stanislav Temerivskyi & Izabel Valeria Chernyshevska Ukraine
10  Aleksey Danilov & Veronika Starchenko Rusland
11  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Polen
11  Yuri Zabrotskyi & Anastasia Sainiuk Ukraine

Quarter-final

13  Davis Udris & Ruta Meirupska Letland
14  Denis Fesenko & Mariya Lytvynenko Ukraine
15  Andrey Nasadik & Sofia Sirkova Letland
16  Olivers Berzs & Estere Beatrise Klapere Letland
16  Ilya Stepanov & Polina Kulikova Rusland
16  Aleksandr Tiunkov & Anna Prianishnikova Rusland
16  Aidens Zalans & Beate Anne Strauta Letland
20  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estland
21  Daniil Bochkarev & Taisiya Priporova Rusland
22  Dmitry Khukhko & Sofia Smirnova Rusland
23  Kristaps Malarchiks & Klinta Smite Letland
23  Artem Somatkan & Tatiana Ryabokon Ukraine
25  Ronalds Grinbergs & Reicela Heinrihsone Letland

Round 1 (top 48)

26  Alik Bilyalov & Kateryna Mazina Ukraine
27  Georgiy Korotkov & Daria Cherkas Rusland
27  German Putilovskij & Daria Hirzhon Belarus
27  Patriks Simsons & Gunta Anda Zabrauska Letland
30  Roberts Gints Berzins & Megija Dana Morite Letland
30  Dmitriy Zhurilov & Oleksandra Chervonenko Ukraine
32  Janis Beikmanis & Annija Pivina Letland
32  Nykolay Gospodynov & Mylana Grygoreva Ukraine
34  Oleg Bushuyev & Kateryna Suleymanova Ukraine
34  Filip Marchalewski & Wiktoria Kaszubowska Polen
36  Gordey Zeldovich & Anastasiya Strashnova Rusland
37  Jonatans Gurovs & Katrina Kutovaja Letland
37  Maksim Maksimov & Daria Ustiuzanina Rusland
37  Karolis Petrosius & Marija Kozuchar Litauen
40  Aleksey Pastukhov & Zhanna Trufanova Ukraine
41  Aleksandrs Bautra & Kendija Ziemele Letland
41  Dmytryy Markovskyy & Elyzaveta Kulykova Ukraine
41  Maksym Omelyan & Anna Koshelenko Ukraine
44  Alexey Atanov & Anastasia Belikova Rusland
44  Evgeny Sotnik & Anna Rogulina Rusland
46  Nikita Bondariev & Evgenia Shumakova Rusland
46  Miks Svampe & Elza Pavulina Letland
48  Konstantins Mihejevs & Laura Klavina Letland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}