Results from Tropicana Cup 2007 - Junior II 10 Dance 20. april 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Tropicana Cup 2007
Polen - Mikolajki 19. april 2007

Junior II 10 Dance 20. april 2007

Final

1  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Rusland
2  Filipp Borisenok & Anastasiya Kuznetsova Rusland
3  Tobiasz Uniejewski & Ksenia Isakova Polen
4  Andrey Semakin & Yana Demenok Rusland
5  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Polen
6  Oleksiy Nuzhdov & Kateryna Kozma Ukraine
7  Arturs Prikulis & Luize Darzniece Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Robert Veskus & Jelena Vassiljeva Estland
9  Mykola Voytsehovskiy & Maryna Lynko Ukraine
10  Andriy Pyatakha & Oksana Tsykalyuk Ukraine
11  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estland
12  Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Polen

Quarter-final

13  Valts Liepnieks & Daniela Diure Letland
14  Roman Oligov & Valeriya Babay Ukraine
15  Edgars Orda & Katarina Tumasevica Letland
16  Aleksandr Bobrov & Tetyana Trubnikova Ukraine
17  Maksym Ryzhykov & Anna Ponomar Ukraine
18  Nikita Bryzgalov & Ekaterina Ryabogina Rusland
19  Gundars Kalnins & Veronika Dedjajeva Letland
19  Oleksandr Petryshyn & Elizaveta Parshyna Ukraine
21  Peteris Lapins & Laura Valta Letland
21  Aleksey Laptenok & Ekaterina Yasyutina Belarus
23  Stefan Varlan & Natalia Luchiv Moldova
24  Ligitas Bernatavicius & Egle Valentaite Litauen
25  Maksim Efimtsev & Anna Barbacheva Rusland

Round 2 (top 47)

26  Ion Postolace & Alina Grozea Rumænien
27  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova
28  Viktor Mamalyga & Svetlana Portnaya Ukraine
29  Edgars Silovs & Juta Einmane Letland
30  Roman Gerbey & Ganna Poberezhnyk Ukraine
30  Igor Stasiewicz & Natalia Tyszko Polen
32  Aleksandr Reva & Svetlana Zhatkina Rusland
33  Ilya Malyshev & Alisa Shevchenko Rusland
34  Maris Loja & Madara Freiberga Letland
34  Reinis Rubins & Vlada Kolesnicenko Letland
34  Aleksandr Zahhartsuk & Anastasia Malleus Estland
37  Maciek Dabrowski & Aleksandra Goralczuk Polen
37  Karl Andres Saul & Marina Tülp Estland
39  Valerii Leontiev & Irina Pascari Moldova
39  Kriss Zale & Liva Orleane Letland
41  Igor Cheban & Aleksandra Filimonova Rusland
41  Vladimir Hyncu & Svetlana Vinnic Moldova
43  Andriy Doskoch & Yuliya Zhyk Ukraine
44  Harijs Locs & Undine Papule Letland
45  Ignat Calasnic & Ecaterina Nicanorova Moldova
46  Daniil Egorenko & Yulia Baykeeva Rusland
47  Artem Karamian & Irina Bystrova Moldova

Round 1 (top 75)

48  Edgaras Brazas & Kotryna Petrosiute Litauen
48  Jokubas Narkus & Kristina Rabecaite Litauen
48  Tautvydas Sinkevicius & Egidija Kalinauskaite Litauen
51  Daniels Belugins & Alise Milkevica Letland
52  Edgars Gribusts & Liene Everse Letland
52  Artur Knjazev & Darja Aleksejeva Estland
52  Daniil Seppa & Kristina Putsinina Estland
52  Volodymyr Yaroshkevich & Darya Mykolenko Ukraine
56  Volodymir Siryy & Anna Elystratova Ukraine
57  Stanislav Antypov & Olga Kalesnik Ukraine
58  Sergey Markin & Valeria Solovyeva Rusland
58  Oleksandr Savchenko & Anna Cherney Ukraine
58  Dmytro Smoljannikov & Zenja Kozlova Ukraine
58  Vitaliy Sorokin & Anna Ronys Ukraine
62  Mykhayl Brylyov & Victoriya Mochalova Ukraine
62  Ivan Prikhodko & Margarita Loboda Estland
62  Aleksey Vasilchenko & Alena Chekalkina Rusland
65  Denis Garaschuk & Olena Grabovenko Ukraine
66  Vladislav Bariev & Aleksandra Zaytseva Rusland
67  Cheslav Novytskyy & Evgeniya Chernova Ukraine
68  Lukasz Skwierz & Kamila Szpakowska Polen
69  Yaroslav Levontyev & Elizavetta Shavchenko Ukraine
69  Alexey Rostovskiy & Maria Milyuchenko Rusland
71  Maxim Povelii & Oxana Eriomenco Rusland
71  Vladislav Shpakov & Anastasiya Kopteva Ukraine
73  Alexandr Kuznetsov & Ekaterina Pogrebniak Rusland
74  Viktor Kazakov & Anna Berezhenko Rusland
74  Reinis Kruklins & Justine Balmane Letland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}