Results from Tallinn International Open Cup 2005 - IDSF International Open Standard 26. november 2005
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Tallinn International Open Cup 2005
Estland - Tallinn 26. november 2005

IDSF International Open Standard 26. november 2005

Final

1  Edgars Gasjuns & Jelena Samuilova Letland
2  Aleksander Makarov & Katrin End Estland
3  Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Sverige
4  Kristjan Kuusk & Anri Kokkonen Finland
5  Imantas Joneckis & Martyna Mickute Litauen
6  Marko Mehine & Maria Fessai Estland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Luca Rossignoli & Veronika Haller Italien
8  Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
9  Pavel Buchnev & Viktoria Serdiuk Rusland
10  Roland Rannala & Karina Vesman Estland
10  Sami Vainionpää & Merje Styff Finland
12  Rihards Dusa & Agnese Junkure Letland

Quarter-final

13  Anatolijs Bengards & Paula Kokare Letland
14  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Rusland
15  Jori Lukkari & Marita Alatalo Finland
15  Christopher Short & Dominika Choroszko England
17  Valeriy Katsyr & Daria Fedorova Rusland
17  Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Letland
17  Tommi Skogberg & Elina Katainen Finland
17  Stanislav Zelianin & Irina Cherepanova Rusland
21  Pavel Denissenko & Natalja Ryzova Estland
21  Matti Heikkila & Sanna-maria Nissinen Finland
23  Mihkel Noormägi & Merle Leib Estland
23  Sergey Ternovskikh & Valentina Kharitonova Rusland

Round 2 (top 36)

25  Simo Haaksiala & Hannele Alatalo Finland
26  Andres End & Liis End Estland
26  Jörgen Kapp & Aleksandra Zeregelja Estland
28  Alari Lukk & Dina Syritsa Estland
29  Andrey Dementiev & Evgeniya Kuligina Rusland
30  Anton Kurttila & Riikka Junno Finland
31  Joonas Sakki & Tiina Koskenvalta Finland
32  Veiko Rist & Kristi Joeleht Estland
33  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Letland
34  Dominykas Dauksas & Elina Ozolina Litauen
35  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estland
36  Rene Lauk & Kertu Valjala Estland

Round 1 (top 52)

37  Alari Liiv & Veronika End (aka Korotnikova) Estland
39  Rihards Freidenfelds & Anna Lahovica Letland
39  Sami Helenius & Jutta Helenius (aka Markkanen) Finland
41  Hardi Rikand & Laura Kask Estland
42  Steven Ford & Ene Abel England
43  Vyacheslav Voeykov & Mariya Bogush Rusland
44  Nikita Tsernov & Marion Tamm Estland
45  Timo Kupiainen & Maija Salminen Finland
46  Aleksejs Livcaks & Julija Ganzula Letland
46  Ben Taylor & Teele Kruuse England
48  Alexandr Zuev & Marina Kuzubova Rusland
49  Lars Trunin & Grete Raidma Estland
50  Jere Koski & Aini Minkkinen Finland
50  Kardo Kukk & Gerti Leesman Estland
50  Avak Manvelov & Gerda-ulla Saul Estland
50  Dmitri Nikitin & Irina Kornilova Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}