Results from Tallinn International 2007 - Junior II Latin 25. november 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Tallinn International 2007
Estland - Tallinn 24. november 2007

Junior II Latin 25. november 2007

Final

1  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estland
2  Arturs Prikulis & Luize Darzniece Letland
3  Robert Veskus & Jelena Vassiljeva Estland
4  Edgars Orda & Katarina Tumasevica Letland
5  Dmitri Kolobov & Kristin Vaha Estland
6  Edgars Kravalis & Veronika Dedjajeva Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Gustavs Ernests Arajs & Marika Zelencova Letland
8  Edvins Astahovs & Anastasija Volozaninova Letland
9  Aleksander Makusev & Julia Nozkina Estland
10  Artis Robalds & Laima Ozolina Letland
11  Aleksandrs Kolcovs & Anastasija Timofejeva Letland
12  Valters Boroviks & Diana Romancane Letland

Quarter-final

13  Nauris Kalva & Zanda Gruba Letland
14  Marts Punins & Dana Jakobsone Letland
14  Karlis Treijs & Nadina Rode Letland
16  Henry Puusepp & Laura Puusepp Estland
16  Dmitri Smagljuk & Elina Lebjodkina Estland
18  Alexey Korablev & Diana Narbikova Estland
19  Artur Luppa & Roberta Liinar Estland
20  Jokubas Venckus & Aiste Burnyte Litauen
21  Deniss Artemjevs & Zanna Bosova Letland
22  Artem Alekseev & Maria Janutis Rusland
22  Ilja Vaganov & Magdalena Donerstak Estland
24  Karl Andres Saul & Gerli Vinkel Estland

Round 2 (top 45)

25  Otto Antson & Hanna Antson Estland
25  Erik Rani & Eliise Ilves Estland
27  Aleksandr Zahhartsuk & Anastasia Malleus Estland
28  Andrejs Moisejenko & Annija Bergmane Letland
28  Dmitrijs Tuzikovs & Jekaterina Aleksaskina Letland
30  Nikita Konotop & Lyudmila Davydova Rusland
31  Tanel Trunin & Regina Rähn Estland
31  Mirko Vavrenjuk & Marilin Noorem Estland
33  Sergey Chunikhin & Darya Yakovleva Rusland
34  Allar Möll & Gerli Selge Estland
34  Erik Tugo & Valeria Inostrantseva Estland
36  Sander Kalve & Anna Kustova Estland
36  Dmitri Tuvi & Ilona Andrejeva Estland
38  Jurijs Belezjaks & Evelina Valaine Letland
38  Maris Loja & Madara Freiberga Letland
40  Teet Järv & Janina Kim Estland
41  German Dusheyko & Anna Makoveeva Rusland
42  Tarvi Salu & Kaidi Possul Estland
43  Dmitriy Novikov & Svetlana Karpova Rusland
44  Mihkel Hiiet & Kristina Smirnova Estland
44  Artur Käpp & Keidi Possul Estland

Round 1 (top 65)

46  Henri Latti & Anna Gorjunova Estland
47  Toms Kolats & Liva Valdheima Letland
48  Anton Batyukov & Anna Samosudova Rusland
49  Anton Sergeev & Aleksandra Klochko Rusland
50  Andrejs Tarasovs & Stella Novaha Letland
51  Daniil Seppa & Kristina Putsinina Estland
52  Jaanus Burk & Terje Vaher Estland
52  Sergejs Kondrasins & Karina Avisane Letland
54  Rainis Karro & Diane Môttus Estland
54  Artjom Skurenko & Katrin Repetskaja Estland
54  Martin Uusmäe & Eleen Laul Estland
57  Kirill Homtsik & Ekaterina Lazareva Estland
58  Edgars Erkskis & Liva Culkstena Letland
59  Ingus Falalejevs & Laura Umecka Letland
59  Karl Henry Thomson & Glea Habicht Estland
61  Deniss Gubanov & Albina Malôs Estland
61  Reinis Kruklins & Justine Balmane Letland
61  Karl Kristofer Kurruk & Anastassia Ugrjumova Estland
64  Karl Erik Elmet & Raili Ever Estland
64  Ainars Maske & Laine Liepa Letland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}