Results from Tallinn International 2007 - IDSF International Open Standard 25. november 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Tallinn International 2007
Estland - Tallinn 24. november 2007

IDSF International Open Standard 25. november 2007

Final

1  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
2  Valdis Skutans & Laura Kosite Letland
3  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Rusland
4  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Litauen
5  Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
6  Daniil Ulanov & Anastasiya Glazunova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Roberts Nemiro & Santa Dmitrijeva Letland
8  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Rusland
9  Kristjan Kuusk & Anri Kokkonen Finland
10  Jörgen Kapp & Aleksandra Zeregelja Estland
11  Marko Mehine & Maria Fessai Estland
12  Evaldas Sodeika & Ieva Zukauskaite Litauen

Quarter-final

13  Sami Vainionpää & Merje Styff Finland
14  Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Finland
14  Alari Lukk & Dina Syritsa Estland
16  Jerzy Borowski & Marta Kocik Polen
16  Pavel Denissenko & Natalja Ryzova Estland
18  Aleksandr Tsesnokov & Katri Kitsing Estland
19  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estland
20  Pawel Szajda & Karina Hofmann Polen
21  Pavel Kuzmin & Susanna Uusmaa Estland
22  Kristaps Kalnins & Liva Prince Letland
23  Andres End & Liis End Estland
24  Veiko Rist & Maria Konus Estland

Round 2 (top 35)

25  Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Litauen
26  Tomas Slausgalvis & Gintare Bankauskaite Litauen
27  Mareks Perkons & Agneta Adamovica Letland
28  Ilari Lehtonen & Johanna Kanto Finland
28  Joonas Sakki & Riikka Junno Finland
28  Artem Vinogradov & Irina Vinogradova Rusland
31  Aigars Auzenbergs & Anete Paradniece Letland
31  Madis Hakmann & Viktoria Zokova Estland
33  Evert Eero & Veronika End (aka Korotnikova) Estland
34  Pavel Golubev & Yaroslava Eliseeva Rusland
35  Hardi Rikand & Laura Kask Estland

Round 1 (top 59)

36  Nikolai Iliev & Jasmin Pocknell Finland
36  Artur Lubin & Birgit Usin Estland
36  Koit-Georg Peterson & Grete Papp Estland
39  Andrejs Aleksejevs & Jekaterina Fjodorova Letland
40  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Letland
41  Stefan Heinrich & Manuela Brychzy Tyskland
41  Aleksandr Smirnov & Anna Shunina Rusland
43  Rolands Malcans & Anna Berga Letland
44  Erik Raikkerus & Kristiine Volt Estland
45  Sergey Korablev & Olga Semionova Rusland
45  Mikus Ulbins & Madara Treimane Letland
47  Mihail Pustokhin & Diana Khayrulina Rusland
48  Tanel Merigan & Gerti Leesman Estland
49  Lev Ermakov & Sofia Burshtein Rusland
49  Aleksei Ivanov & Kamilla Kerimhanova Estland
51  Lars Trunin & Grete Raidma Estland
52  Niks Bisenieks & Kristine Lopeta Letland
52  Kristen Gilden & Kristina Kips Estland
52  Kaspar Sallo & Enely Kontson Estland
55  Raido Ruuse & Riikka Salminen Finland
55  Risto Siitan & Regina Lai Estland
55  Dmitry Smirnov & Mariya Zirenko Rusland
55  Frank Viikberg & Kristiina Mooses Estland
55  Rodion Zhuk & Marianna Sinitskaya Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}