Results from Tactus Open 2008 - IDSF International Open Latin 27. april 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Tactus Open 2008
Kroatien - Zagreb 26. april 2008

IDSF International Open Latin 27. april 2008

Final

1  Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenien
2  Dmitry Zhukov & Maria Bopkova Rusland
3  Misa Cigoj & Alexandra Malai Slovenien
4  Massimo Arcolin & Jenny Bonfiglio Italien
5  Andrea Silvestri & Martina Váradi Ungarn
6  Sergiy Georgiyev & Roswitha Wieland Østrig
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Alexey Zakharin & Viktoria Serdiuk Rusland
8  Gediminas Grigonis & Justina Zemaityte Litauen
8  Istvan Varga & Gabriela Pilic Kroatien
10  Aleksei Sokolkov & Natalya Ivanova Rusland
11  Stefano Vidoni & Giulia Settomini Italien
12  Matej Kralj & Spela Kralj Slovenien

Quarter-final

13  Lukas Hojdan & Zuzana Sykorova Tjekkiet
13  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
15  Viktors Shruboks & Ala Karpenko Litauen
16  Damir Haluzan & Tadeja Haluzan Slovenien
17  Kristijan Burazer & Martina Plohl Slovenien
17  Ivan Knezevic & Milena Zogovic Jugoslavien
19  Jiri Hein & Lucia Krncanova Slovakiet
19  Daniele Sargenti & Eleonora Comparini Italien
21  Vaclav Masaryk & Zaneta Vaskova Tjekkiet
22  Dániel Szabó & Éva Lovász Ungarn
23  Leon Ajtlbez & Zana Aleric Kroatien
24  Danijel Romanovic & Tanja Lukic Jugoslavien

Round 2 (top 48)

25  Zsolt Sandor Cseke & Lavinia Ghilea Rumænien
25  Tamás Gellai & Ágnes Fürst Ungarn
25  Uros Markovic & Jovana Janicijevic Jugoslavien
28  Filip Karasek & Sabina Karaskova (aka Piskova) Tjekkiet
29  Noel Kiss & Zsuzsanna Braun Ungarn
30  Bogdan Tyaglyy & Anastasiya Ermishova Aserbajdsjan
31  Adrian Ciutoiu & Cristina Georgiana Niculita Rumænien
32  Vadim Garbuzov & Zsofia Kovalik Østrig
32  Artem Lazarev & Liene Liepa Letland
34  Vedran Marceta & Zana Ibric Bosnien-Hercegovina
34  Tomaz Ster & Stasa Berkopec Slovenien
36  Miha Stefl & Ursa Tomazic Slovenien
37  Andrej Mesojedec & Lea Perovsek Slovenien
38  Daniel Nan Sajti & Daniela Florut Rumænien
39  Ondrej Borsky & Zuzana Neumitkova Tjekkiet
39  Marko Herceg & Ana Herceg Kroatien
39  Patrik Majcen & Emina Musanovic Kroatien
39  Sven Zubic & Marija Santek Kroatien
43  Antonio Ady Kolarevic & Vanja Vujic Kroatien
43  Milan Locic & Ivana Dzambic Jugoslavien
45  Roland Parádi & Diana Gyurits Ungarn
46  Péter Császár & Andrea Illés Ungarn
46  András Mészáros & Dorottya Oláh Ungarn
48  Matej Mesojedec & Dijana Zutic Kroatien

Round 1 (top 77)

49  Kristian Pavlovic & Sandra Orgonas Jugoslavien
49  Viktor Polasek & Dita Drabkova Tjekkiet
51  Jozef Herak & Sandra Agalareva Slovakiet
52  Enis Avdic & Ida Sehovic Bosnien-Hercegovina
53  Dino Alic & Dina Imamovic Bosnien-Hercegovina
54  Timi Volupic & Sara Bucar Slovenien
55  Nermin Kocan & Iris Brkic Bosnien-Hercegovina
56  Philip Hain & Andrea Hasner Østrig
57  Boris Mladenovic & Sonja Mladenovic Jugoslavien
58  Azer Ashrafov & Olga Tovstashova Aserbajdsjan
59  Yuriy Barkov & Maria Parchevskaya Belarus
59  Filip Debelec & Bruna Gorupec Kroatien
61  Zsolt Katona & Tímea Potys USA
62  Alexander Wonisch & Anja Höfler Østrig
63  Luka Vodlan & Maja Omovsek Slovenien
64  Deni Banic & Sara Biskic Kroatien
64  Slobodan Vukcevic & Jelena Vukcevic Montenegro
66  Antonio Humski & Marina Kovac Kroatien
67  Ivan Angelkovski & Kristina Tarcugovska Den Tidligere Jugoslaviske Republik Makedonien
67  Miroslav Gajic & Nevena Bazalac Jugoslavien
67  Marko Grdosic & Ana Lovric Kroatien
67  Matija Posavec & Vlatka Blazekovic Kroatien
71  Florin Dacian Culda & Dana Raluca Gale Rumænien
71  Nikola Oto & Katarina Lepoglavec Kroatien
71  Marko Santic & Tena Zepec Kroatien
74  Ivan Ivanov & Violeta Milanova Bulgarien
74  Adnan Kapo & Nejra Mirvic Bosnien-Hercegovina
74  Matevz Rumpret & Vesna Koderman Slovenien
74  Bartul Zubac & Lorena Klasic Kroatien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}