Results from Surprise 2009 - IDSF Open Latin 8. november 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Surprise 2009
Rusland - Moscow 7. november 2009

IDSF Open Latin 8. november 2009

Final

1  Valentin Voronov & Alina Imrekova Rusland
2  Andrey Gusev & Elizaveta Cherevichnaya Rusland
3  Nikita Brovko & Alina Zharullina Rusland
4  Fedor Polyanskiy & Karina Galustyan Rusland
5  Sergey Savitskiy & Irina Pechenova Rusland
6  Dmitriy Pugachev & Anastasia Selivanova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [14] Artem Gorelov & Anastasiya Borscheva Rusland
8  [12] Evgeniy Kendys & Kseniya Zubareva Rusland
9  [10] Nikolay Ivanushkin & Svitlana Sovetchenko Rusland
10  [9] Pavel Silantev & Yana Pyzhova Rusland
11  [6] Evgeniy Mescheryakov & Anastasia Belousova Rusland
12  [5] Dmitriy Svetlichnyy & Darya Shelestova Rusland

Quarter-final

13  [25] Anton Teplykh & Irina Samoylova Rusland
14  [22] Kirill Zakharov & Ekaterina Bralyuk Rusland
15  [21] Aleksandr Shmonin & Mariya Kolmakova Rusland
15  [21] Artem Sorokin & Oksana Borovleva Rusland
17  [20] Mikhail Kapusta & Vasilisa Melnikova Rusland
17  [20] Ivan Raditsa & Evgeniya Samoylova Rusland
19  [16] Vitaliy Didenko & Marina Zykova Rusland
20  [15] Denis Kihtenko & Galina Akopian Ukraine
21  [14] Vladimir Litvinov & Aleksandra Akimova Rusland
22  [13] Aleksandr Elagin & Yuliya Sidyakina Rusland
23  [12] Albert Khadagatl & Viktoria Goroshko Rusland
24  [7] Denis Miroshnichenko & Angelina Kuryshova Rusland

Round 3 (top 48)

25  [24] Vitally Derendiaev & Maria Kirillova Rusland
25  [24] Dmitri Kluchnikov & Anastasia Pristinskaya Rusland
25  [24] Ilya Mazurov & Svetlana Tikhonova Rusland
25  [24] Mikhail Radionov & Olesya Epischeva Rusland
29  [23] Fuad Dadashev & Yuliya Gusarova Rusland
29  [23] Ilya Kharlamov & Elizaveta Druzhinina Rusland
29  [23] Alexey Zvontsov & Tatiana Dudenko Rusland
32  [20] Pavel Bichurov & Ekaterina Golovina Rusland
32  [20] Aleksandr Kuternin & Irina Bolshakova Rusland
34  [19] Anton Goncharov & Olga Andrianova Rusland
34  [19] Denis Medvedev & Elena Yakimchuk Rusland
34  [19] Ruslan Podkolzin & Maria Kukushkina Rusland
34  [19] Sergey Potemkin & Mariya Potemkina Rusland
38  [18] Serguei Vylivnoi & Olga Malakhaeva Rusland
39  [17] Ruslan Akolupin & Nadezhda Shandrina Rusland
40  [16] Nikolay Likhanov & Alena Bozhanova Rusland
41  [15] Dmitri Karabanov & Daria Emelianova Rusland
42  [13] Maksim Melikhov & Alisa Kushnareva Rusland
43  [12] Georgiy Trifonov & Bella Bakarova Rusland
44  [11] Pavel Shishov & Anastasiya Yaremenko Rusland
45  [8] Yuriy Komarov & Natalya Lugovskaya Rusland
46  [7] Dmitriy Kuzin & Kseniya Romanenko Rusland
46  [7] Dmitri Polikarpov & Nadezhda Ivleva Rusland
48  [6] Aleksandr Sentsov & Valeriya Ivanova Rusland

Round 2 (top 84)

49  [28] Dimitri Ushakov & Maria Zimina Rusland
50  [26] Yaroslav Bryalin & Elizaveta Kuzminova Rusland
50  [26] Artem Duyunov & Elyzaveta Vorobeva Rusland
50  [26] Artem Lukyanenkov & Arina Borisova Rusland
50  [26] Dmitriy Nesterov & Taisa Finenkova Rusland
54  [25] Alen Gaysin & Katerina Mikhaylova Rusland
54  [25] Evgeny Lazarev & Elizaveta Gandzyuk Rusland
54  [25] Evgeniy Raev & Vladlena Baranova Rusland
54  [25] Igor Sivokon & Yulia Medved Rusland
58  [23] Pavel Dobroserdov & Tatiana Dutchak Rusland
58  [23] Nikolay Isaev & Svetlana Zhatkina Rusland
58  [23] Oleg Schetkin & Anastasiya Zhurbenko Rusland
61  [22] Andrey Laskin & Darya Kolosova Rusland
61  [22] Dmitriy Tashkin & Viktoriya Zelikova Rusland
63  [21] Andrey Kalinichenko & Mariya Kolycheva Rusland
63  [21] Artem Kruchin & Oksana Vetis Rusland
65  [20] Evgeniy Korshunov & Marina Frolova Rusland
65  [20] Aleksandr Reva & Kseniya Popova Rusland
67  [19] Anatoly Kupchik & Yulia Kozyreva Rusland
67  [19] Vladimir Selin & Ekaterina Chastukhina Rusland
69  [18] Zhaki Butuzafi & Elizaveta Smirnova Rusland
70  [15] Vsevolod Ektov & Alisa Shevchenko Rusland
70  [15] Evgeniy Polyakov & Elyzaveta Ryzhkova Rusland
70  [15] Ivan Shnygin & Olga Potapova Rusland
73  [13] Razmik Simonyan & Valeriya Derzhiruchenko Rusland
74  [12] Dmitriy Ageev & Julia Sosnovskaya Rusland
74  [12] Pavel Starostin & Karina Tunieva Rusland
76  [11] Vladimir Frolov & Darina Kulikova Rusland
76  [11] Artem Kozlov & Vera Tomilova Rusland
78  [10] Aleksandr Safiullin & Elena Komkova Rusland
79  [9] Oleg Arapov & Kseniya Garina Rusland
79  [9] Yuriy Maklakov & Anastasiya Kudaeva Rusland
79  [9] Konstantin Volynskiy & Margarita Kriger Rusland
82  [7] Andrey Romanovskiy & Ekaterina Vereschagina Rusland
83  [2] Aleksandr Aleshin & Irina Aleshina Rusland
84  Mikhail Strelnikov & Anna Trusova Rusland

Round 1 (top 130)

85  [29] Ruslan Avilov & Yuliya Agapova Rusland
86  [28] Aleksey Chadin & Natalya Berendakova Rusland
86  [28] Nikita Fedotov & Elizaveta Gordienko Rusland
86  [28] Artem Kovalevskiy & Polina Ryabinkina Rusland
86  [28] Aleksey Metkin & Marina Aleksandrova Rusland
86  [28] Andrey Olgomets & Ekaterina Formaleva Rusland
86  [28] Sergey Yurchenko & Violetta Vlada Rusland
92  [27] Artem Alekseev & Katerina Tsatsurina Rusland
92  [27] Aleksey Styazhkin & Yuliya Krot Rusland
94  [26] Alexandr Grinvald & Evgenia Kartavina Rusland
94  [26] Marat Sultanov & Veronika Nurieva Rusland
96  [25] Andrey Bubnov & Elena Grebkina Rusland
96  [25] Andrey Dudin & Elena Shalina Rusland
96  [25] Igor Guskov & Alena Rodina Rusland
96  [25] Aleksandr Khrapov & Anna Kialova Rusland
96  [25] Anton Korovin & Aleftina Nikolaeva Rusland
101  [24] Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Rusland
101  [24] Anton Kirpischikov & Oxana Yakovleva Rusland
103  [23] Andrey Klemeshev & Anastasiya Maneva Rusland
104  [22] Gennadiy Baydukov & Olga Koptyaeva Rusland
104  [22] Sergey Yakunin & Diana Pol Rusland
106  [21] Konstantin Klimenko & Elena Likirichenko Rusland
107  [20] Maxim Akhmetzhanov & Yuliya Skorovarova Rusland
108  [19] Igor Rudakov & Irena Rudakova Rusland
108  [19] Alexey Shliakhov & Ekaterina Brekhova Rusland
110  [18] Pavel Lesnichenko & Maria Karnetskikh Rusland
111  [17] Yuriy Abushinov & Elena Zhikhareva Rusland
111  [17] Pavel Bulavin & Olga Dokuchaeva Rusland
111  [17] Sergey Chekhranov & Ekaterina Kazakova Rusland
114  [16] Ilya Pankin & Julia Kolesnikova Rusland
114  [16] Aleksandr Simakov & Tatyana Kovaleva Rusland
114  [16] Dmitry Vakin & Ekaterina Karunina Rusland
117  [14] Roman Orlovskiy & Elena Sabinina Rusland
118  [13] Sergey Koshkin & Anastasiya Goldina Rusland
119  [12] Vyacheslav Chernyaev & Tatyana Dzudtseva Rusland
119  [12] Dmitry Trubenkov & Valentina Kondratieva Rusland
119  [12] Daniil Ukhin & Svetlana Mineeva Rusland
122  [11] Vitaliy Vinogradov & Mariya Severova Rusland
123  [9] Anton Byelozorov & Natalya Ishkyna Ukraine
123  [9] Vadim Marin & Margarita Nikolaeva Rusland
125  [8] Aleksandr Kulygin & Kseniya Rogova Rusland
125  [8] Denis Vlasov & Victoria Petrova Rusland
127  [7] Dmitriy Maslov & Viktoriya Abramova Rusland
128  [6] Aleksej Romanchuk & Arina Kiseleva Rusland
129  [5] Artem Kalinovskiy & Viktoriya Gerasimova Rusland
130  [4] Tapdyg Khankishiev & Madina Kulieva Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}