Results from Saxonian Dance Days 2003 - IDSF Senior Open Standard 11. juli 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Saxonian Dance Days 2003
Tyskland - Leipzig 11. juli 2003

IDSF Senior Open Standard 11. juli 2003

Final

1  Volker Schmidt & Ellen Jonas Tyskland
2  Slawomir Lukawczyk & Edna Klein Belgien
3  Heinz Josef Bickers & Aurelia Bickers Tyskland
4  Dirk Kitzerow & Annika Kitzerow Tyskland
5  Martin Schueller & Mechtildis Jungels Tyskland
6  Jouko Leppala & Helja Leppala Finland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Fabio Pilon & Maddalena Merelli Italien
7  Jürgen Stellmacher & Anne Stellmacher Tyskland
9  Claus Halfmeier & Britta Halfmeier Tyskland
10  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
11  Andreas Grünefeld & Claudia Grünefeld Tyskland
12  Michael Heinen & Sylvia Heinen Tyskland

Quarter-final

13  Jürgen Beck & Isolde Förtsch Tyskland
14  Raymond Reimann & Antje Reimann (aka Schulz) Tyskland
15  Massimo Fersini & Rie Fersini (aka Miyakawa) Schweiz
16  Robert Dub & Sylvia Schäfer-nouza Østrig
16  Vitam Kodelja & Barbara Kodelja Tyskland
18  Roland Lein & Karin Anton Tyskland
19  Frank-Michael Weiler & Gabriella Kläser-weiler Tyskland
20  Christian Helweg & Heike Helweg Tyskland
21  Henry Neundorfer & Beate Neundorfer Tyskland
22  Fritz Blumer & Marianne Blumer Schweiz
22  Fred Lavin & Annette Lavin Tyskland
24  Gunther Nagel & Antje Nagel Tyskland
24  Alexander Valko & Barbara Valko Tyskland

Round 2 (top 49)

26  Manfred Otto & Andrea Otto Tyskland
27  Holger Eissing & Birgit Bogaerts Tyskland
28  Jan Dannemann & Imme Dannemann (aka Heimann) Tyskland
29  Mathias Bäjen & Sabine Bäjen Tyskland
30  Clemens Kalmer & Petra Kalmer (aka Dippl) Tyskland
31  Fritz Gohde & Suzann Hubert Tyskland
31  Jean Yves Murzin & Christine Murzin Frankrig
33  Werner Brunner & Petra Brunner Tyskland
34  Herward Bucher & Ursula Bucher Tyskland
34  Jiri Plsek & Jana Plskova Tjekkiet
34  Wolfgang Riedl & Petra Riedl Tyskland
34  Christof Schulz & Ingrid Schulz (aka Remlinger) Tyskland
38  Edgar Kobinger & Lilo Kobinger Tyskland
39  Roland Taron & Siegrun Taron Tyskland
40  Herbert Wunderle & Yvonne Rücker Wunderle Tyskland
41  Andreas Kindt & Anne Hinz Tyskland
41  Jörg Saalmann & Kerstin Kobluhn Tyskland
41  Uwe Schadock & Petra Schadock Tyskland
44  Bohumil Cech & Pavla Cech Tjekkiet
45  Siegfried Evertz & Yvonne Heyner Tyskland
45  Jürgen Sasse & Angelika Sasse Tyskland
45  Franz Peter Schwindling & Cornelia Schwindling Tyskland
45  Daniel Trouve & Anne Marie Trouve Tyskland
49  Hagen Haupt & Claudia Liedeker Tyskland

Round 1 (top 60)

50  Michael Gerlach & Sabine Bomme Tyskland
50  Olaf Mai & Jutta Kuhn Tyskland
52  Karl Heinz Dümer & Christine Hiller Tyskland
53  Leif Arfert & Maj Britt Arfert Sverige
54  Edgar Rosebrock & Karin Rosebrock Tyskland
55  Dieter Barth & Doris Barth Tyskland
56  Wolfgang Drewitz & Eva Mary Kohn Tyskland
56  Torsten Flentge & Kerstin Meyer Tyskland
58  Oskar Raddatz & Jule Raddatz Tyskland
59  Rolf Dieter Wand & Dorit Wand Tyskland
60  Arno Businski & Ingrid Spitzner Businski Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}