Results from Saphir Cup 2012 - WDSF World Open Standard 11. november 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Saphir Cup 2012
Frankrig - Paris 9. november 2012

WDSF World Open Standard 11. november 2012

Final

1  Andrei Sergunin & Alina Glazkova Rusland
2  Valentin Lusin & Renata Lusin (aka Busheeva) Tyskland
3  Pasquale Nudo & Yulia Saikina Italien
4  Steeve Gaudet & Marioara Cheptene Frankrig
5  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Tyskland
6  Giovanni Vitone & Sara Confalonieri Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Sergio D'avino & Romina Molinari Italien
8  Alexis Bergeon & Johanna Rivier Frankrig
8  Vitaly Denisov & Natalia Pazyna Rusland
10  Vladislav Korotchenko & Olga Gandembul Rusland
11  Ioan Bogdan Talpiga & Maria Talpiga Rumænien
12  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet

Quarter-final

13  Aleksandr Koshkin & Aleksandra Rygina Rusland
14  Gundars Kalnins & Madara Freiberga Letland
15  Bogdan Ianosi & Stefanie Pavelic Tyskland
16  Luca Balestra & Krizia Balestra Italien
17  Andrey Loginov & Nadezhda Yashkina Rusland
18  Ilja Chubanov & Anastasiya Rybalko Rusland
19  Wesley Van Riel & Wies Van Haren Nederlandene
20  Ivan Knezevic & Violeta Jovanovic Jugoslavien
21  Zymantas Kucikas & Urte Januskeviciute Litauen
22  Jose Manuel Fernandez & Anastasiya Zhitova Spanien
22  Jan Willem Mostert & Kenda Kraus Nederlandene
24  Andrea De Marco & Debora Zecca Italien

Round 2 (top 36)

25  Alon Mugerman & Tal Kogan Israel
26  Ciccio Pecoraro & Jasmijn Van Jole Nederlandene
27  Jesper Rechendorff Pedersen & Kay-yvonne Campe Danmark
28  Pierre-Henri Larcher & Cassandre Cauvenberg Frankrig
29  Roman Shishkin & Camilla Chakirova Frankrig
30  Philippe Berne & Flore Merlier Frankrig
31  Robert Rothmiller & Yvonne Rothmiller Nederlandene
32  Petar Milojkovic & Nevena Kovacevic Jugoslavien
33  Kevin Lambert & Lisa Bruyand Frankrig
34  Simon Philemy & Cecile Labelle Frankrig
35  Rabih Mourad & Magdalena Buczek Frankrig
36  Valentin Luca & Angelique Lecousy Frankrig

Round 1 (top 50)

37  Guillaume Lancien & Severine Herault Frankrig
38  Siméon Stoyanov & Anna Zhuravleva-Samborski Frankrig
39  Cyril Huez & Martina Duchonova Frankrig
40  Gilles Bourguet & Sandrine Bourguet (aka Zoppe) Frankrig
40  Gerard Boyer & Claudia Casoli Frankrig
40  Patrick Escriva & Francoise Rachine Frankrig
40  Frederic Faye & Raphaelle Salane Frankrig
40  Angel Hernandez & Laurence Hernandez Frankrig
40  Laurent Marchoux & Nee Bourreau Frankrig
40  Martial Nadeau & Laurence Nadeau Frankrig
40  Régis Nottet & Mireille Carre Frankrig
40  Gilles Sourcin & Christine Masuy-chopin Frankrig
40  Florent Till & Laudine Bruchet Frankrig
40  Emmanuel Viguie & Marie Chagnoux Frankrig
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}