Results from Prague Open 2012 - WDSF World Open Latin 8. september 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Prague Open 2012
Tjekkiet - Praha 8. september 2012

WDSF World Open Latin 8. september 2012

Final

1  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Rusland
2  Andrea De Angelis & Frederikke Flyvbjerg Norgaard Danmark
3  Damir Haluzan & Anna Mashchyts Slovenien
4  Roman Gerbey & Vera Bondareva Ukraine
5  Alexandru Ion & Ana-Maria Dinu Nedelea Rumænien
6  Filip Karasek & Sabina Karaskova (aka Piskova) Tjekkiet
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Timur Yusupov & Sofya Kharina Rusland
8  Anton Aldaev & Natalya Polukhina Rusland
9  Jaak Vainomaa & Taina Savikurki Finland
10  Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Norge
11  Alexander Rebrov & Yulia Steshenko Ukraine
12  Dmitry Marchenko & Anastasia Kriukova Rusland

Quarter-final

13  Jan Dvoracek & Libuse Chytkova Tjekkiet
14  Malthe Brinch Rohde & Sandra Sorensen Danmark
15  Lukas Bartunek & Katerina Hrstkova Tjekkiet
15  Roland Süttö & Anikó Tombácz Ungarn
17  Alberto Faccio & Giada Lini Italien
18  Konstantin Gorodilov & Dominika Bergmannova Estland
18  Nikolaj Lund & Marta Kocik Danmark
20  Rodion Khromov & Stasa Berkopec Slovenien
21  Vyatseslav Molkin & Darya Chentsova Estland
22  Jakub Drmota & Lenka Navorkova Tjekkiet
23  Vaclav Masaryk & Klara Chovancikova Tjekkiet
24  Rasmus Lander & Line Smed Danmark

Round 3 (top 49)

25  Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Tyskland
26  Mickael Amicel & Manon Felici Frankrig
26  Lars Olav Eltervaag & Melanie Kegel Norge
28  Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Danmark
28  Sergejs Zaleckis & Laima Ozolina Letland
30  Petter Engan & Kine Mardal Norge
30  Igor Gorokhov & Ekaterina Polevtsova Rusland
32  Konstantin Andreev & Viktoriya Vershinina Rusland
32  Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Letland
34  Barna Sztoján & Jaroslava Huber Østrig
35  Calin Florin Bochis & Anita Berecz Rumænien
35  Alexis Leonardo & Justine Reynaud Frankrig
37  Marek Bures & Ekaterina Kalish Tjekkiet
38  Marts Punins & Dana Jakobsone Letland
39  Adrian Bienioszek & Magdalena Rynka Polen
39  Ales Petran & Tatiana Dorina Tjekkiet
41  Andrey Kitsun & Natalia Korsak Belarus
42  Lukas Chmelik & Zuzana Stastna Tjekkiet
42  Pavel Sluka & Elizaveta Kuklina Tjekkiet
42  Radim Stupka & Tereza Jendrulkova Tjekkiet
45  Artem Lazarev & Amalie Stampe Danmark
45  Edgar Sztuce vel Stuzmania & Justyna Barycka Polen
47  Mathias Kirkegaard & Line Riding Danmark
48  Josef Just & Helena Birgusova Tjekkiet
49  Antonin Langr & Lucie Gawelczykova Tjekkiet

Round 2 (top 80)

50  Mihai Marius Gherasim & Ana Maria Marin Rumænien
50  Denis Richter & Anamaria Heinemann Tyskland
52  Jakub Skopal & Zuzana Rechova Tjekkiet
53  Tomas Fainsil & Patrisia Belousova Litauen
53  Igor Gutan & Sofie Svenninggaard Danmark
55  Ondrej Sliska & Daniela Valjentova Tjekkiet
56  Jonathan Bouchard & Sophie Thomas Frankrig
56  Alexandru Runceanu & Elena Florentina Gogu Rumænien
58  Karls Aniscenko & Zaklina Sola Letland
58  Tomas Gal & Marketa Dostalova Tjekkiet
60  Florent Convali & Stella Galvez Frankrig
61  Ignat Calasnic & Olivia Gjelfort Danmark
62  Martin Pazdera & Vitaliya Ivanytska Tjekkiet
63  Marco Steindl & Barbora Spurna Østrig
64  Tomas Smutny & Jana Sigutova Tjekkiet
65  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tjekkiet
65  Josef Kukan & Renata Smidova Tjekkiet
67  Daniel Jurca & Katerina Krakowkova Tjekkiet
67  Jaroslav Novak & Petra Smidova Tjekkiet
69  Marek Polacek & Sarka Kotatkova Tjekkiet
70  Rudolf Bujna & Renata Nebeska Tjekkiet
71  Lucas Felici & Lisa Laffargue Frankrig
71  Lukas Holecek & Lenka Brozakova Tjekkiet
73  Radim Vyslouzil & Katarzyna Niedobova Tjekkiet
74  Baran Adisen & Cigdem Güler Tyrkiet
74  Sebastian Ianc & Roxana Andreea Stefanca Rumænien
76  Jan Musal & Jana Kukucova Tjekkiet
77  Vaclav Bures & Tereza Bruckova Tjekkiet
77  Sergey Katkov & Irina Prohorova Rusland
79  Denis Vykruta & Michaela Kleckova Tjekkiet
80  Václav Zoudlík & Daniela Strasilova Tjekkiet

Round 1 (top 116)

81  Tomas Vorechovsky & Zuzana Uhlírová Tjekkiet
82  Jonathan Maier & Anna Romanova Tyskland
82  Robert Sendrei & Zsofia Horvath Slovakiet
84  Lukas Doubrav & Daniela Cerna Tjekkiet
85  Michal Jarzyna & Angelika Grzybowska Polen
86  Martin Pauliny & Katerina Cakorova Tjekkiet
86  Petr Pokorny & Barbora Benjakova Tjekkiet
88  Tomas Cerny & Zuzana Brodova Tjekkiet
88  Petr Sobota & Yvona Bujnova Tjekkiet
90  Matej Novak & Lucie Sloukova Tjekkiet
91  Clement Blondeau & Shona Bresson Frankrig
91  Jan Chytra & Diana Ziganshina Tjekkiet
93  Adam Heres & Pavlina Pankova Tjekkiet
94  Christian Wermuth & Pernille Vikkelsøe Danmark
95  Marc Tacchino & Stephanie Rey Frankrig
96  Radim Bobek & Katerina Vackova Tjekkiet
97  Jirí Hudecek & Monika Manaskova Tjekkiet
97  Vladimir Lazarev & Barbora Kulhankova Tjekkiet
97  Vladimir Steska & Veroni Rutzenstorferova Tjekkiet
100  Jan Matousek & Ruth Svandova Tjekkiet
100  Ctibor Mazal & Klara Konarikova Tjekkiet
102  Tomas Waloszek & Eliska Kocurkova Tjekkiet
103  David Gregor & Anna Zilova Tjekkiet
103  Filip Korpanec & Hana Schwarzová Tjekkiet
103  Tomas Vojir & Elizabeth Tetrevová Tjekkiet
106  Jakub Bohac & Nikola Olahová Tjekkiet
106  Petr Kubla & Lucie Brandejsova Tjekkiet
108  Jan Havir & Ivana Cepelkova Tjekkiet
108  Martin Mojdl & Ilona Zdarska Tjekkiet
108  Jiri Stejskal & Iva Liskova Tjekkiet
108  Michal Varnuska & Jana Hajkova Tjekkiet
112  Stanislav Durchanek & Katerina Sebkova Tjekkiet
112  Lukas Gunzel & Sona Spevakova Tjekkiet
112  Pavel Jiranek & Lucie Jeschkova Tjekkiet
115  Lukas Brezina & Kristýna Klusová Tjekkiet
115  Zdenek Suchy & Tereza Cepelova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}