Results from Prague Open 2006 - IDSF Open Standard 16. september 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Prague Open 2006
Tjekkiet - Praha 16. september 2006

IDSF Open Standard 16. september 2006

Final

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Tyskland
2  Edgaras Saldukas & Giedre Kukucionyte Litauen
3  Edgars Gasjuns & Daria Konstantinova Letland
4  Sergiu Rusu & Dorota Makar Polen
5  Marco Lustri & Alessia Radicchio Italien
6  Pavel Bic & Silvie Konderlova Tjekkiet
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Oliver Thalheim & Tina Spiesbach Tyskland
8  Adam Majewski & Aleksandra Paklikowska Polen
9  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italien
9  Jindrich Cincura & Iva Langerova Tjekkiet
11  Mathieu Laroche & Sylvia Ruskova (aka Laroche) Frankrig
12  Alfonsino Fontanella & Sandra Galati Italien

Quarter-final

13  Oscar Pedrinelli & Kamila Brozovska Tjekkiet
14  Martin Houska & Andrea Trestikova Tjekkiet
15  Juraj Simko & Zuzana Vicikova Slovakiet
16  Alessandro Ilarioni & Aurora Sbardella Italien
17  Livio Palmirotta & Valentina Palcani Italien
17  Tadeusz Rey & Justyna Koltuniuk Polen
17  David Vejchar & Veronika Hanusova Tjekkiet
20  Michal Necpal & Tereza Bufkova Tjekkiet
21  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Tyskland
22  Michael Seidel & Nina Chinju Uszkureit Tyskland
23  Aleksandr Kuznetsov & Natalya Seredina Rusland
24  Ondrej Radil & Pavlina Vlaskova Tjekkiet

Round 2 (top 48)

25  Thorsten Unger & Vera Küster Tyskland
26  Dusan Novak & Ivana Tomovicova Slovakiet
27  Radim Brach & Hana Pikalova Tjekkiet
28  Pavel Vitosek & Veronika Mensikova Tjekkiet
28  Jiri Zejda & Katerina Jancova Tjekkiet
30  Glenn Hulkes & Larisa Locke Australien
31  Vitezslav Razek & Jana Horska Tjekkiet
32  Jiri Koci & Dominika Kocova Tjekkiet
33  Tomas Rynes & Jana Batovska Tjekkiet
34  Michal Kurtis & Alena Stareckova Tjekkiet
34  Petr Plsek & Andrea Plskova Tjekkiet
36  Miroslav Hyza & Lucie Benyskova Tjekkiet
37  Thomas Grusser & Claudia Seidel Tyskland
37  Marek Kolar & Veronika Mala Tjekkiet
37  Martin Oulicky & Petra Slukova Tjekkiet
37  Robert Unger & Sophia Eckle Tyskland
41  Ivan Stinka & Anna Zelena Tjekkiet
41  Michal Vlk & Jarmila Brazdova Tjekkiet
43  Csongor Balogh & Anita Szabó Ungarn
44  Tomas Pavlicek & Helena Libalova Tjekkiet
44  Milan Sedlar & Sarka Hesova Tjekkiet
46  Dalibor Benes & Helena Haskova Tjekkiet
46  Jiri Marek & Pavlina Richterova Tjekkiet
48  Pavel Mares & Michaela Rocejdlova Tjekkiet

Round 1 (top 68)

49  Marcel Kunitzsch & Elisa Seifert Tyskland
50  Petr Smetana & Pavla Lamplotova Tjekkiet
51  Martin Bilek & Michaela Serlova Tjekkiet
52  Jakub David & Sarka Kotatkova Tjekkiet
52  Jan Kohout & Hana Novotna Tjekkiet
54  Zdenek Soukup & Kristina Malkova Tjekkiet
55  Tomas Moravek & Lucie Kejikova Tjekkiet
55  Lukas Zamecnik & Klara Zamecnikova Tjekkiet
57  Jan Herodek & Lucie Ondrackova Tjekkiet
57  Andreas Polz & Ilse Braunsperger Østrig
59  Michael Hegendorfer & Nina Edenhofer Tyskland
60  Zbynek Deyl & Michaela Sramkova Tjekkiet
61  Michael Schrattbauer & Silke Hofmann Østrig
62  Jakub Cervenka & Amelie Svobodova Tjekkiet
63  Lorenz Filser & Bianca Herget (aka Filser) Tyskland
64  Jakub Andrys & Klara Koskova Tjekkiet
64  Jiri Masek & Hana Kulhankova Tjekkiet
64  Tibor Stano & Lucie Tosenovska Tjekkiet
67  Thomas Neudhart & Ulrike Neudhart Østrig
67  Martin Patek & Lenka Bradacova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}