Results from Nevsky Cup - 2011 - WDSF Open Latin 1. oktober 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Nevsky Cup - 2011
Rusland - St Petersburg 1. oktober 2011

WDSF Open Latin 1. oktober 2011

Final

1  Dmitriy Pugachev & Anastasia Kiseleva Rusland
2  Artem Semerenko & Svitlana Sovetchenko Rusland
3  Marts Smolko & Viktorija Puhovika Letland
4  Alexander Rebrov & Yulia Steshenko Ukraine
5  Igor Makarov & Anna Baklanova Rusland
6  Kirill Kolpashchikov & Maria Kamenskaya Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [27] Vladislav Inostrantsev & Marina Nikolajeva Estland
8  [51] Evgeniy Oreshnikov & Darya Kasparova Rusland
9  [13] Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Belarus
10  [60] Evgeniy Korotonozhkin & Elizaveta Tuchkova Rusland
11  [9] Vyacheslav Benko & Elena Klepikova Rusland
12  [50] Andrey Chumachenko & Alexandra Busheva Rusland

Quarter-final

13  [27] Denis Nechaev & Kristina Androsenko Rusland
14  [45] Anton Seleznev & Lyubov Gabbasova Rusland
15  [23] Dmitry Marchenko & Oksana Borovleva Rusland
16  Anton Goncharov & Olga Andrianova Rusland
17  [20] Andrey Strebizh & Elena Manuylova Rusland
18  Aleksandr Zevelev & Kseniya Zaputryaeva Rusland
19  [61] David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
19  [46] Zhaki Butuzafi & Elizaveta Smirnova Rusland
19  [16] Ilya Beloborodov & Yuliya Luzina Rusland
19  [16] Ruslan Khayrullin & Anna Shadrina Rusland
19  [16] Mikhail Koptev & Aleksandra Atamantseva Rusland
24  [55] Nikita Tabachkov & Ekaterina Kostochkina Rusland

Round 3 (top 48)

25  [31] Kirill Voronin & Tatyana Kosenko Rusland
26  [61] Evgeniy Lazarev & Aleksandra Sytina Rusland
27  [28] Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estland
28  [50] Maksim Sitkin & Viktoriya Kashtelo Rusland
29  [22] Eduard Khayrulin & Svetlana Karavaeva Rusland
30  [61] Sergey Grigorev & Arina Lobasheva Rusland
30  [61] Andrey Prytkov & Margarita Bondarenko Rusland
30  [21] Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
33  [20] Ivan Smirnov & Valeria Koroleva Rusland
34  [52] Ivan Sizintsev & Kristina Beregova Rusland
35  [18] Nikita Timoshenko & Mariya Petrova Rusland
35  Aleksandr Nyukhalov & Karina Poddubrovskaya Rusland
37  [15] Nikita Evstafiev & Angelina Batrasheva Rusland
38  [37] Kirill Goncharov & Ekaterina Kuznetsova Rusland
38  [13] Daniil Lunyev & Victoria Nikulshina Rusland
40  [11] Ivan Sovetov & Elizaveta Korobeynikova Rusland
40  Aleksey Korolev & Yuliya Skalaba Rusland
42  [54] Anton Shtabnov & Svetlana Kharlamova Rusland
43  [9] Aleksey Doronin & Arina Seredkina Rusland
43  [9] Sergey Litvinov & Anastasiya Ugarova Rusland
43  Andrey Gulnik & Viktoriya Velikanova Rusland
46  Ilia Ivanov & Mariya Gorodilova Rusland
47  [4] Vladislav Moshanin & Diana Bykova Rusland
48  [58] Andrey Romanovskiy & Irina Polovikova Rusland

Round 2 (top 81)

49  [32] Artem Syzdykov & Ekaterina Neustroeva Rusland
49  Vasiliy Tyukhtin & Evgeniya Tokareva Rusland
51  [30] Dmitriy Pandurskiy & Darya Yakobchuk Rusland
52  [50] Dmitriy Prikhodko & Anna Ivanova Rusland
53  [55] Roman Korolkov & Darya Egorova Rusland
53  [27] Ivan Nikitin & Polina Baurina Rusland
55  [26] Anton Sergeev & Aleksandra Klochko Rusland
56  Denis Lopatin & Anna Gubantseva Rusland
57  [46] Aleksey Kudinov & Natalija Sokolova Rusland
57  [24] Daniil Egorenko & Maria Milyuchenko Rusland
57  [24] Nikita Milchenko & Mariya Porokhina Rusland
60  [54] Maxim Starovoytov & Elizaveta Sokolova Rusland
60  [22] Maksim Pavlov & Irina Danilina Rusland
60  Nikolay Gapon & Varvara Tataurschikova Rusland
63  [19] Kaspar Mätas & Kaisa Lepik Estland
64  Anton Koznov & Svetlana Koznova Rusland
65  [16] Andrey Khramchikhin & Anastasia Kuzmina Rusland
65  [16] Aleksey Kondyukov & Viktoriya Gashkova Rusland
65  Nazar Khusnutdinov & Elizaveta Zhuravleva Rusland
68  [15] Igor Nikolaev & Maria Konus Rusland
68  Artem Valiev & Polina Victorova Rusland
70  [45] Aleksandr Titkov & Anastasia Prokopieva Rusland
71  [12] Sergey Chekanov & Anna Zuykova Rusland
71  [12] Artem Ostapchuk & Svetlana Sokolova Rusland
71  Stanislav Guschin & Kristina Terentieva Rusland
74  [51] Roman Lukyanenko & Alina Torbunova Rusland
74  [11] Aleksandr Lovrich & Milyana Lovrich Rusland
76  Dmitriy Saenko & Darya Povalikhina Rusland
77  [8] Sergey Pischalnikov & Mayya Vorobeva Rusland
78  Aleksey Timchenko & Kseniya Fedorova Rusland
79  [6] Ivan Antonov & Mariya Boykova Rusland
80  [39] Andrey Chulanov & Alina Saratova Rusland
81  [4] Sergey Andreev & Olga Galinina Rusland

Round 1 (top 123)

82  [36] Dmitriy Martynyuk & Polina Korsunskaya Rusland
83  [33] Vyacheslav Kolesnitskiy & Viktoriya Li Rusland
83  Sergey Mayorov & Viktoriya Klimova Rusland
85  [32] Denis Trubin & Maria Nikitina Rusland
85  Alexey Korablev & Elena Guseva Rusland
87  Antons Goncarovs & Ruta Zviedre Letland
88  [30] Aleksandr Okishev & Natalya Nikolaeva Rusland
89  [28] Maksim Kutin & Olga Sevostyanova Rusland
89  Vladimir Tochmin & Polina Dashina Rusland
91  Ivan Babashko & Anna Kalimulina Rusland
92  [26] German Strelkov & Anastasiya Tavalinskaya Rusland
93  Evgeniy Polkhovskoy & Ekaterina Burova Rusland
94  [24] Ilya Kurynov & Yuliya Koshkina Rusland
94  [24] Anton Rodichkin & Tatyana Nikolaeva Rusland
94  Bogdan Temnokhudov & Anna Kvashninova Rusland
94  Ivan Yudin & Darya Yuzhakova Rusland
98  [22] Andrey Filatov & Darya Kirsanova Rusland
98  Vsevolod Frolenko & Ekaterina Bakunovich Rusland
100  [21] andrey potapov & Polina Koroleva Rusland
101  Andrey Reshetnikov & Anna Khokhryakova Rusland
102  [19] Artem Denisov & Evgeniya Chekurina Rusland
103  Dmitriy Perepelkin & Ekaterina Efimenko Rusland
104  [17] Nikita Baryshev & Margarita Sibeleva Rusland
105  [16] Anatoliy Kostoglodov & Anastasiya Pronina Rusland
105  Leonid Khomko & Elizaveta Titova Rusland
107  Andrey Chuprov & Aleksandra Appolonova Rusland
108  [14] Pavel Smirnov & Polina Samuylova Rusland
109  Artem Alekseev & Anna Kochetkova Rusland
110  [12] Ilya Sergeev & Svetlana Krivosheeva Rusland
111  [10] Vitali Panteleev & Ekaterina Bondarenko Rusland
111  Maksim Chernov & Yanina Filatova Rusland
111  Aleksandr Reznik & Anna Kerova Rusland
114  [9] Aleksey Annenkov & Viktoriya Timchenko Rusland
114  Ivan German & Kseniya Kostenko Rusland
116  [8] Aleksandr Sundukov & Yuliya Stryuchenko Rusland
116  Ilya Koshelev & Lyubov Rybalkina Rusland
118  [7] Daniil Vasiliev & Ekaterina Shmeleva Rusland
118  Dmitriy Butylkin & Anna Lakhtanova Rusland
120  [6] Aleksandr Komarov & Ekaterina Pekush Rusland
121  Dmitriy Gnedov & Anastasiya Lavrova Rusland
121  Dmitriy Ilin & Polina Vikulova Rusland
123  Semen Kolchin & Mariya Yasinskaya Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}