Results from Minsk Open 2011 - IDSF International Open Standard 15. januar 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Minsk Open 2011
Belarus - Minsk 15. januar 2011

IDSF International Open Standard 15. januar 2011

Final

1  Viktor Burchuladze & Valeriya Agikyan Rusland
2  Stanislav Portanenko & Nataliya Kolyada Ukraine
3  Cristian Radvan & Tatiana Silvestrova Moldova
4  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Belarus
5  Andrei Filippov & Evgeniya Kuligina Rusland
6  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
7  Andrei Motyl & Diana Korotina Estland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  [19] Edgars Linis & Eliza Ancane Letland
9  [17] Artem Bronnikov & Darya Grishko Rusland
9  [17] Egor Dulebenets & Aleksandra Samorodskaya Belarus
11  [15] Vladimir Shelomitskiy & Olga Shelomizkaia Rusland
12  [14] Ilya Mazurov & Svetlana Tikhonova Rusland
13  [10] Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova

Quarter-final

14  [26] Iaroslav Bieliei & Liliia Gladiuk Ukraine
14  [26] Ruslan Polovandoshvili & Viktoriya Burnos Belarus
16  [25] Aleksandr Samosyuk & Sofya Aksenchik Belarus
17  [24] Konstantin Gorodilov & Yuliya Krepchuk Estland
17  [24] Salvatore Vitacca & Stefania Vitacca Italien
19  [22] Denis Bulanov & Yuliya Pyrkhova Slovakiet
20  [16] Sergiy Krasnoshlyk & Alena Fomicheva Ukraine
21  [13] Dmitriy Piletskiy & Vita Porshina Belarus
22  [11] Dan Capcelea & Natalia Luchiv Moldova
23  [10] Oleksii Guzyr & Rikako Ota Ukraine
23  [10] Gundars Kalnins & Madara Freiberga Letland
25  [6] Artem Mironchik & Alesya Lisukova Belarus

Round 2 (top 36)

26  [39] Igor Akinshin & Kristina Shinkaryuk Rusland
27  [34] Leonid Akulenko & Anna Lozhkina Rusland
28  [33] Sergey Lazunkov & Anna Radetskaya Belarus
29  [29] Nikita Filipov & Veronika Pozdeykina Rusland
29  [29] Edgars Kravalis & Laura Valta Letland
31  [26] Anton Silantev & Olga Akopova Rusland
32  [24] Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraine
33  [21] Roman Usmanov & Valeria Rymareva Belarus
34  [15] Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estland
35  [8] Gabriel Opris & Elizaveta Semjonova Estland
36  [4] Dmytro Yakimenko & Tetyana Sopit Ukraine

Round 1 (top 54)

37  [25] Mikhail Babenko & Liana Bakhtiarova Rusland
37  [25] Yahor Savostau & Darya Polischuk Belarus
39  [18] Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estland
40  [17] Sergey Arekhovskiy & Alina Buyko Belarus
41  [12] Arturs-karols Junelis & Natalia Szypulska Letland
41  [12] Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
41  [12] Roman Lobarev & Daria Konokhova Belarus
44  [10] Mykola Gryban & Kateryna Khudyakova Ukraine
45  [7] Alexey Kucik & Anastasiya Zvereva Ukraine
45  [7] Uladzislau Niafrodau & Daria Hirzhon Belarus
47  [5] Nikolay Mileshko & Aleksandra Romanovich Belarus
48  [4] Ilya Tikhomirov & Valeriya Lobach Belarus
49  [3] Nikita Shevchenko & Anastasiya Prilutskaya Belarus
50  [2] Egor Moskalyuk & Evgeniya Sokha Ukraine
51  [1] Andrei Mitinian & Ketevan Onoprich Georgien
51  [1] Evgeniy Yarmoshko & Darya Yarmoshko (aka Tumanova) Belarus
53  Vladimir Belovodskyy & Mariya Dyachenko Ukraine
53  Evgeniy Nazarenko & Margarita Shloyda Belarus
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}