Results from Maribor Open 2005 - IDSF World Junior II Standard 10. december 2005
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Maribor Open 2005
Slovenien - Maribor 10. december 2005

IDSF World Junior II Standard 10. december 2005

Final

1  Nikita Brovko & Olga Nikolajeva Rusland
2  Francesco Galuppo & Debora Pacini Italien
3  Anton Azanov & Ekaterina Isakovich Rusland
4  Anton Skuratov & Anna Seltenreich Tyskland
5  Anton Danilyuk & Olena Lyashchenko Ukraine
6  Aljaz Skorjanec & Valerija Rahle Slovenien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Tyskland
8  Lasse Legaard & Milla Lykke Danmark
9  Tadeusz Rey & Justyna Koltuniuk Polen
10  Taimonas Mazeika & Greta Zaveckaite Litauen
11  Luca Balestra & Krizia Balestra Italien
12  Martins Jurjans & Evita Smagre Letland
13  Matej Filipancic & Tara Bohak Slovenien

Quarter-final

14  Jakub Havlicek & Veronika Jirku Tjekkiet
15  Evgheni Cazacu & Svetlana Visinscaia Moldova
15  Edvardas Racius & Jekaterina Plikosova Litauen
17  Ott Sander Palm & Madli Pappa Estland
18  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Letland
19  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
20  Andrew Escolme & Amy Louise Baker England
21  Aleksandr Nesterenok & Valeria Rymareva Belarus
21  Evgen Perepelytsya & Anastasiya Potemkina Ukraine
21  Robert Susel & Katarina Ugrova Slovakiet
24  Marek Haris & Simona Cechova Tjekkiet
25  Kristjan Kitsing & Julia Kuznetsova Estland

Round 2 (top 49)

26  Michal Lemieszek & Anna Tymczak Polen
27  Kyle Taylor & Jourdan Stone England
27  Spas Tzanov & Elena Buchkova Bulgarien
29  Aidar Daukenov & Aziza Dossumova Kasakhstan
30  Alon Gilin & Anastasia Trutneva Canada
31  Joonas Rytkoenen & Iiris Uuttu Finland
32  Lorentz Reige & Victoria Briding Sverige
33  Gergö Nagy & Alexandra Horváth Ungarn
33  Dmitri Reut & Grazyna Grabicka Belarus
33  Oskar Wojciechowski & Milena Jasionek USA
36  Nikola Bozic & Irina Perovic Jugoslavien
37  Peter Loibner & Jasmin Eckhart Østrig
37  Mikko Matikka & Petra Mursu Finland
37  Zheko Zhekov & Vesela Slavova Bulgarien
40  Roman Chetvergov & Khrystyne Barton USA
41  Marc Marti & Merce Llorca Spanien
41  Christian Wormslev & Cecilie Funch-nielsen Danmark
43  Oscar Fernandez & Laia Pascual Spanien
43  Iulian Panait & Andreea Bortea Rumænien
45  Jason Cicard & Carole-anne Richard Frankrig
45  Djordje Novakovic & Sonja Ilic Jugoslavien
45  Rene Rak & Aneta Janoviakova Slovakiet
48  Deni Banic & Sara Biskic Kroatien
49  Andrei Mangra & Luana Lungu Rumænien

Round 1 (top 58)

50  Balázs Gombkötö & Petra Seregélyi Ungarn
50  Dzenan Jahic & Anja Imamovic Bosnien-Hercegovina
52  Thabo L'khoza & Ayanda Mbatha Sydafrika
53  Pierre-Henri Larcher & Victoria Spataro Frankrig
54  Nikola Oto & Melani Grabar Kroatien
55  Yumiya Kubota & Rara Kubota Japan
56  Willem Drogt & Kimberly Kruk Nederlandene
56  Raed Mourad & Chloe El Hourani Libanon
56  Maurice Ronda & Sandra Huysmans Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}