Results from Linz Open 2010 - IDSF World Youth Latin 24. april 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Linz Open 2010
Østrig - Linz 24. april 2010

IDSF World Youth Latin 24. april 2010

Final

1  Pawel Tekiela & Agnieszka Kaczorowska Polen
2  Evgeni Kuzin & Elina Popova Rusland
3  Kirill Kolpashchikov & Angelina Sibaeva Rusland
4  Jakub Lipowski & Pola Anforowicz Polen
5  Eric Testa & Marta Cogno Italien
6  Vito Coppola & Vera Bondareva Italien
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Winson Tam & Anna Nina Kus Canada
8  Jokubas Venckus & Jomante Dapkeviciute Litauen
9  Artem Gaylit & Elizaveta Shibaeva Belarus
10  Andraz Erzin & Sofya Shutkina Slovenien
11  Vyatseslav Molkin & Yulia Steshenko Estland
12  Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Island
12  Stefan Grigore & Laura Filipescu Rumænien

Quarter-final

14  David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
15  Marc Jimenez Blanch & Valeryia Urymahava Spanien
16  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
16  Sergiu Maruster & Justine Reynaud Frankrig
18  Marek Bures & Junona Fisman Tjekkiet
18  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
20  Jason Chao Dai & Patrycja Golak USA
21  Nam Giyong & Choi Marg-eun Sydkorea
22  Edgars Orda & Valerija Tormozova Letland
22  Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum Canada
24  Mathias Allain & Cyrielle Mattana Frankrig
24  Roman Gerbey & Ganna Poberezhnyk Ukraine

Round 2 (top 49)

26  Bogdan Boie & Alexandra Jolobceastai Rumænien
26  Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Tjekkiet
28  Marius Toperczer Muresan & Katrine Nissen Danmark
29  Dominik Cipar & Patricia Martinovicova Slovakiet
29  Errol Williamson & Christine Hojmark Thomsen Danmark
31  Abylaykhan Akkubekov & Veronika Popova Kasakhstan
31  Lukas Petkevicius & Migle Klupsaite Litauen
33  Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Letland
34  Ivan Karastoianov & Nikol Nikolova Bulgarien
35  Robert Veskus & Kristiina Prants Estland
36  Filip Cipar & Janka Cizikova Slovakiet
37  Aleksei Sharamed & Ekaterina Plaksa Belarus
38  Allen Rudman & Michelle Tuzman USA
39  Bertalan Hegyes & Violetta Kis Ungarn
39  Barna Sztoján & Eszter Babos Ungarn
41  Taras Skuratov & Darya Arkhipova Østrig
42  Lee Ho Chang & Ye Rim Oh Sydkorea
43  Peter Pipp & Eva Osolnik Slovenien
43  Ville Väätäinen & Reetta Karvinen Finland
43  Kristian Yordanov & Veronika Gadzheva Bulgarien
46  Albert Fuentes Martinez & Montse Martin Sans Spanien
47  Lo Chi Chong & Mui Lin Macao
48  Thabang Brian Baloyi & Jessica Bethel Australien
49  Andre Lundal Nilsen & Marie Grung Norge

Round 1 (top 70)

50  Beniamin Bregman & Alina Turchinski Israel
51  Benjamin Jayakoddy & Maja Schachar Sverige
52  Björn Ymisson & Hrefna Halldorsdottir Island
53  Michael Lerner & Marika Odikadze Israel
54  Petter Engan & Kine Mardal Norge
55  Yüksel Canberk Sayin & Selin Kahraman Tyrkiet
56  Dino Alic & Dina Imamovic Bosnien-Hercegovina
57  Jack Johnson & Joanne De Jager Australien
57  Peter Udvary & Louise Ragnar Sverige
59  Marjan Bilonic & Paula Jericevic Kroatien
59  Adam Brunyee & Sophie Denton England
59  Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
62  Callum Sanderson & Natasha Jackson England
63  Adnan Kapo & Nejra Mirvic Bosnien-Hercegovina
63  Chi Tong Lam & Wun Pun Macao
65  Bosko Graovac & Zorana Ivanovic Jugoslavien
65  Kevin Kreuzbichler & Verena Grubinger Østrig
67  Kamil Guliyev & Alina Gondareva Aserbajdsjan
67  Daniel Turcan & Helene Buchner Østrig
69  Tugberk Coskun & Alara Unlu Tyrkiet
69  Dario Zunec & Adriana Musanovic Kroatien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}