Results from Kistelek Open 2012 - WDSF World Junior II Latin 22. september 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Kistelek Open 2012
Ungarn - Kistelek 22. september 2012

WDSF World Junior II Latin 22. september 2012

Final

1  Vyacheslav Samokhin & Alina Karapetyan Rusland
2  Yaroslav Brovarskyy & Elyzaveta Gyzhko Ukraine
3  Vladislav Kolesnikov & Anna Isakovich Rusland
4  Luigi Battaglia & Emilia Paolicelli Italien
5  Mateusz Brzozowski & Justyna Mozdzonek Polen
6  Dawid Podgajny & Oliwia Popek Polen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Nino Kleindienst & Urska Bencak Slovenien
8  Leonardo Lini & Mia Gabusi Italien
9  Daniil Rostvinschii & Anastasia Stan Moldova
10  Jure Bergant & Ana Mesec Slovenien
10  Stefan Malin Sofroni & Alexandra Lacramioara Acatrinei Rumænien
12  Igor Bodyagin & Anastasiya Bodyagina Tyskland
13  Igor Reznik & Kristina Godunova Ukraine

Quarter-final

14  Alexandru Valentin Dumitru & Cezara Banu Rumænien
15  Ádám Hatházi & Nika Stefanic Ungarn
15  Patryk Ploszaj & Anna Kaczmarski USA
17  Vedran Sraga & Iva Risek Kroatien
18  Georg Gritsai & Jekaterina Blinkova Estland
18  Nikola Novak & Klara Adamova Tjekkiet
20  Kaspar Kolk & Sofia Savenko Estland
20  Mishael Omri & Liel Moreinis Israel
20  Nicholas Stevens & Alexandra Gutkovich USA
20  Orestas Vasiliauskas & Olivija Gramaliauskaite Litauen
24  Konstantin Selin & Svetlana Dulub Belarus
25  Dan Sramek & Barbora Horakova Tjekkiet
26  Petur Gunnarsson & Rakel Matthiasdottir Island

Round 2 (top 49)

27  Victor Catalin Cauca & Natalie Winter Danmark
27  Nikita Lipen & Elizaveta Umrihina Belarus
27  David Ovsievitch & Maria Sedin Tyskland
27  Lari Urevich & Yael Pasternak Israel
31  Lauri Linnaranta & Melis Görsoy Finland
32  David Bjarni Chiarolanzio & Helga Sigrun Hermannsdottir Island
32  Karlis Didrihsons & Elina Kalvane Letland
32  Alexander Georgiev & Ventzislava Bormanlilska Bulgarien
32  Dan Pseneac & Alexandrina Bicov Moldova
36  Tin Sanjkovic & Lucija Sabolek Kroatien
37  Baurzhan Beken & Nargiza Sarsebekova Kasakhstan
37  Ljuboslav Stoev & Miroslava Doicheva Bulgarien
39  Lucas Samuel Lopez & Mar Albelda Spanien
40  Emil Kabirov & Karolina Plaziy Frankrig
40  Daniel Toth & Zuzana Povinska Slovakiet
42  Everts Gulbis & Gunta Anda Zabrauska Letland
43  Kazuki Sugawara & Sakura Mitsuhashi Japan
44  Hugo Gustafsson & Anna Götborg Sverige
44  Dominik Jasiczek & Sharon Bron Østrig
46  Lucas Felici & Lisa Laffargue Frankrig
46  Sergi Pons Duran & Natalia Atilano Barcelo Spanien
48  Özgün Dogan & Nursen Özhan Tyrkiet
49  Nariman Ashenov & Aruzan Aldasheva Kasakhstan

Round 1 (top 65)

50  Mihály Pellei & Zsuzsanna Hercsik Ungarn
51  Dominik Fus & Andrea Feher Østrig
51  Christoffer Höjmark Thomsen & Sandra Overballe Pedersen Danmark
51  Edvinas Ringys & Rugile Monginaite Litauen
55  Kento Ebihara & Natsumi Tokuno Japan
55  Sinan Ozcan & Damla Koken Tyrkiet
57  Quentin Chippaux & Elsa Bois Frankrig
58  Arthemy Kokhanov & Abigail Xinkas Canada
59  Nedeljko Kraljevic & Nora Cavkunovic Jugoslavien
59  Jordan Maguire & Laura Robinson England
61  Ingemar Moberg & Alexandra Kaleta Sverige
62  Benjamin Lindström & Emma-jemina Liljestrand Finland
63  Mathew Duffin & Jade McCabe England
64  Ivan Bokor & Lena Josivljevic Jugoslavien
65  Christopher Mejia & Camila Arboleda Ecuador
66  Alexander Mikhaylov & Alexandra Nozdrina Belgien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}