Results from IsterCup 2003 - IDSF International Open Standard 21. juni 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

IsterCup 2003
Slovakiet - Bratislava 20. juni 2003

IDSF International Open Standard 21. juni 2003

Final

1  Paolo Bosco & Silvia Pitton Italien
2  Benedetto Ferruggia & Agnieszka Kazmierczak Polen
3  Marco Cavallaro & Joanne Clifton England
4  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Polen
5  Karol Brull & Viktoria Bolender Slovakiet
6  Peter Modrovsky & Barbara Jancinova Slovakiet
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [12] Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
8  [16] Marc Scheithauer & Kerstin Stettner Tyskland
9  [13] Kamil Urbaniak & Katarzyna Kapral Polen
10  [12] Luca Rossignoli & Veronika Haller Italien
11  [6] Vaidotas Lacitis & Paulina Glazik Polen
12  [4] Stefan Cermak & Kristina Kamenicka Slovakiet
12  [4] Rafal Olek & Magda Groszek Polen

Quarter-final

14  [14] Josef Kovacs & Michaela Havlikova Slovakiet
15  [12] Robert Pavlik & Eva Prnova Slovakiet
15  [12] Ales Pipan & Nina Salobir Slovenien
17  [11] Tomas Surovec & Denisa Halicka Slovakiet
18  [10] Grzegorz Brzeszczak & Tamara Szymerska Polen
18  [10] Michael Gmoser & Kerstin Danzer Østrig
20  [8] Krzysztof Bozek & Lenka Matouskova Tjekkiet
21  [7] Rainer Mauerhofer & Elke Gehrsitz Østrig
21  [7] Christoph Santner & Maria Santner Østrig
23  [2] Jacek Fidurski & Aneta Mirska Polen
24  [1] Bernhard Maier & Katherina Kurzthaler Østrig
24  [1] Radoslav Zofcin & Petra Stefankova Slovakiet

Round 2 (top 37)

26  [30] Milan Spanik & Eva Spanikowa Slovakiet
27  [26] Robert Meszaros & Barbora Topolska Slovakiet
28  [23] Lukasz Trochimiak & Agnieszka Szawiel Polen
29  [21] Marek Kosaty & Malgorzata Grzadka Polen
30  [16] Andrea Guizzardi & Giada Magagnoli Italien
30  [16] Petr Knesl & Vladimira Matouskova Tjekkiet
32  [14] Tomasz Lowinski & Magda Niewiadomska Polen
33  [11] Peter Halmo & Katarina Komorova Slovakiet
34  [10] Philipp Kaufmann & Sandra Kaufmann (aka Sowa) Østrig
35  [6] Andras Vigh & Ildiko Medgyes Ungarn
36  [5] Balazs Kiss & Andrea Magyari Ungarn
37  [4] Juraj Adam & Kristina Benkovicova Slovakiet

Round 1 (top 46)

38  [24] David Schavel & Xenia Dvorinova Slovakiet
38  [24] Stanislav Sram & Lenka Ourednikova Tjekkiet
40  [21] Jan Herodek & Lenka Pokorna Tjekkiet
41  [15] Jaroslav Cekl & Dagmar Ceklova Tjekkiet
42  [10] Piotr Skoczylas & Agata Skoczylas Polen
42  [10] Mario Vítek & Erika Stefkova Slovakiet
44  [9] Vsevolod Levytskyy & Julia Cibulska Ukraine
45  [6] Petr Blahovsky & Renata Huckova Slovakiet
46  Jiri Precektor & Lenka Reznerova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}