Results from International Diamond Cup 2008 - Youth Standard 23. marts 2008
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

International Diamond Cup 2008
Rusland - Moscow 22. marts 2008

Youth Standard 23. marts 2008

Final

1  Anton Azanov & Ekaterina Isakovich Rusland
2  Evgeniy Mushtukov & Yuliya Rodina Rusland
3  Evgeniy Kuznetsov & Ekaterina Polevtsova Rusland
4  Fedor Isaev & Anna Zudilina Rusland
5  Boris Shmidt & Olga Vasilieva Rusland
6  Aleksey Polovnikov & Anna Argun Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrey Belyaev & Kristina Krukhmaleva Rusland
8  Evgeniy Barskiy & Ksenia Isakova Rusland
8  Andrey Dubinkin & Kira Kuprienko Rusland
10  Vitaliy Ryzhukhin & Veronika Titova Rusland
11  Arzuman Gadzhiev & Ekaterina Sedova Rusland
12  Aleksei Eliseev & Elizaveta Mokeeva Rusland

Quarter-final

13  Maksimilian Polosatov & Yuliya Burenicheva Rusland
14  Yuriy Afonin & Ekaterina Maksimova Rusland
15  Andrey Khvorostov & Alisa Butova Rusland
16  Aleksandr Ignatov & Svetlana Vinogradova Rusland
17  Svyatoslav Yachmenev & Olga Gandembul Rusland
18  Ilya Dementev & Kseniya Lapkina Rusland
19  Pavel Zhigarev & Ekaterina Sivri Rusland
20  Aleksandr Safiullin & Elena Komkova Rusland
21  Igor Ammosov & Nadezhda Artamonova Rusland
22  Vladislav Sopikov & Kseniya Abrosimova Rusland
23  Igor Cheban & Aleksandra Filimonova Rusland
24  Ilya Kolebakin & Lyubov Gabbasova Rusland

Round 2 (top 48)

25  Viktor Kobelev & Kseniya Aleksandrova Rusland
26  Maksim Mikhalev & Polina Kuzovleva Rusland
26  Ilya Sakharov & Sofiya Schipskaya Rusland
28  Pavel Vays & Darya Voroshilova Rusland
29  Denis Vazhenin & Zhanna Simonova Rusland
30  Evgeniy Rozin & Anna Oblakova Rusland
30  Ivan Safronov & Margarita Vilkova Rusland
32  Andrei Rakitin & Olga Bochkareva Rusland
33  Dmitriy Melnikov & Alexandra Demina Rusland
34  Nikita Khudyakov & Anna Fedotova Rusland
35  Grigoriy Biryukov & Elena Bashmakova Rusland
35  Evgeniy Polyakov & Anastasiya Vedeneeva Rusland
37  Igor Arsenev & Olga Khafizova Rusland
37  Viktor Kokhov & Yana Satalkina Rusland
39  Nikita Gromov & Lolita Zhelenkova Rusland
39  Ivan Kononenko & Anastasiya Sainkina Rusland
41  Anton Datsyuk & Lyussiya Zebreva Rusland
41  Vadim Shtykov & Anastasiya Grokholskaya Rusland
41  Sergey Zorin & Ekaterina Naumova Rusland
44  Artem Shipilov & Elena Kondrateva Rusland
45  Evgeniy Klochkov & Kseniya Osadina Rusland
46  Semen Osipov & Alina Vinogradova Rusland
47  Denis Shardin & Anastasiya Gerasimova Rusland
48  Evgeniy Bobkov & Annamariya Dreglya Rusland

Round 1 (top 77)

49  Alexey Poliakov & Elena Litvinyuk Rusland
50  Andrey Chumachenko & Anastasiya Izvekova Rusland
50  Aleksandr Fomin & Anna Bochkareva Rusland
52  Konstantin Gornostaev & Ekaterina Afanaseva Rusland
53  Dmitriy Kuznetsov & Diana Rogushina Rusland
53  Dmitriy Smetankin & Yana Samofalova Rusland
55  Pavel Semenov & Anna Maksimova Rusland
56  Evgeny Mironov & Anastasiya Maksimova Rusland
57  Anton Sokolov & Anastasiya Kryukova Rusland
57  Stanislav Startsev & Alena Bartukhina Rusland
59  Maksim Spirin & Antonina Darcheva Rusland
60  Viktor Smetankin & Elena Stupina Rusland
61  Ivan Markin & Darya Bezmenova Rusland
62  Igor Troyanovich & Valeriya Batt Rusland
63  Maksim Blinov & Mariya Astafeva Rusland
63  Sergey Krasnov & Elizaveta Khomyakova Rusland
63  Maksim Smirnov & Darya Efimtseva Rusland
66  Dmitriy Litvinenko & Alena Leonova Rusland
66  Maksim Zhavoronkin & Darya Panfilova Rusland
68  Daniil Egorenko & Yulia Baykeeva Rusland
69  Igor Dudenkov & Natalya Rupina Rusland
69  Konstantin Semenov & Anastasiya Gotovchik Rusland
71  Pavel Tsarev & Polina Tsareva Rusland
72  Anton Smirnov & Kseniya Peshkova Rusland
73  Konstantin Goryachev & Ekaterina Novikova Rusland
73  Sergey Markin & Valeria Solovyeva Rusland
75  Rodion Titov & Ekaterina Tolmacheva Rusland
76  Yaroslav Vysokikh & Ekaterina Spiridonova Rusland
77  Anton A Volkov & Zoya Grigoreva Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}