Results from International Championships 2012 - Professional Rising Star Ballroom 10. oktober 2012
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

International Championships 2012
England - Brentwood/London 9. oktober 2012

Professional Rising Star Ballroom 10. oktober 2012

Final

1  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
2  Qing Shui & Yan Yan Ma Kina
3  Richard Still & Morgan Hemphill England
4  Glyn Lin & Wen Hua Ji (aka Tracy Li) Taiwan
5  Shintaro Asamura & Emi Toyama Japan
6  Gianni Caliandro & Arianna Esposito USA
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [33] Emanuele Pappacena & Francesca Pappacena (aka Lazzari) USA
8  [32] Jim Chen & Anita Chen Taiwan
9  [27] Yoshihiro Miwa & Tomoko Miwa Japan
10  [26] Mikhail Nikolaev & Kseniya Kireeva Rusland
11  [24] Anton Perevodchyk & Dariya Perevodchyk (aka Dovgalova) Ukraine
12  [22] Stanislav Zelianin & Irina Cherepanova Rusland
13  [21] Pawel Switalski & Paulina Janicka Italien
14  [16] Michal Towliszew & Tiffany Fung USA
15  [15] Takahito Suetomi & Naoko Fujimoto Japan

Quarter-final

16  [15] Takahiro Niikura & Yukiko Nakata Japan
16  [15] Ruslan Wilder & Katusha Wilder (aka Vostrikova) USA
18  [14] Akio Tamura & Ritsu Wakao Japan
19  [13] Sami Helenius & Jutta Helenius (aka Markkanen) Finland
20  [12] Simone De Santis & Valentina Nardella Frankrig
21  [11] Daisuke Miura & Miwako Miura Japan
22  [10] Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
23  [9] Nobuya Higuchi & Sayaka Shibata Japan
23  [9] Daisuke Yamamoto & Keiko Ando Japan
25  [7] Kiichiro Kinoshita & Naomi Kinoshita Japan
25  [7] Yuta Nakagawa & Kumiko Nakagawa Japan
27  [6] Hideki Nakajima & Miki Nakajima (aka Kinoshita) Japan
28  [5] Nicola Pascon & Anna Tondello Italien
29  [3] Roberto Garcia & Sara Martin Spanien
30  [2] Takahiro Akitani & Miho Tahara Japan
31  Roman Myrkin & Natalia Byednyagina Ukraine

Round 2 (top 57)

32  [16] Ki-on Choi & Mi-ra Ahn Sydkorea
32  [16] Martin Parnov Reichardt & Maija Salminen Danmark
32  [16] Simeon Stoynov & Kora Stoynova (aka Uczekaj) Bulgarien
32  [16] Matt Wu & Sharon Hsiao Taiwan
36  [15] Masafumi Kitamaki & Naoko Tamura Japan
36  [15] Yuichiro Sueyasu & Yuka Sueyasu Japan
36  [15] Masato Tanaka & Kurumi Kato Japan
39  [14] Takaya Kawasaki & Akiko Ono Japan
40  [13] Norinobu Morishita & Eimi Nishioka Japan
40  [13] Pawel Wlodzimierz & Justyna Koltuniuk Polen
42  [12] Marcin Kisztelinski & Kamila Dabrowska Polen
42  [12] Accursio Romeo & Alessandra Speranza England
42  [12] Manabu Sugai & Yuriko Showa Japan
45  [11] Yegor Novikov & Yana Blinova USA
45  [11] Munetsugo Tomita & Yoko Sato (aka Hamaguchi) Japan
47  [10] Mac Fung Ko & Vesta Lai Ko Hongkong
47  [10] Aleksander Kuznetsov & Yulia Evseeva Rusland
47  [10] Aki Nakaaki & Jun Nakaaki Japan
50  [9] Paul Bakker & Cynthia Kolijn Nederlandene
50  [9] Greg Gillespie & Lubomira Petkova England
50  [9] Marcel Miczalowski & Anna Borsuk Polen
50  [9] Yasufumi Tsubouchi & Miwa Tsubouchi USA
54  [6] Olli Syrjälä & Elina Katainen Finland
55  [5] Paul Biddle & Sheree Holly Australien
56  [3] Takumi Okamura & Natsuki Mizuno Japan
57  Jun Motoike & Noriko Motoike (aka Muto) Japan

Round 1 (top 63)

58  [14] Ilia Voropaev & Ekaterina Chusovitina Rusland
59  [13] Jonathan Luckcuck & Jannine Davies England
60  [10] Yung-Li Wen & Ying-Ling Chen Taiwan
61  [9] Stephen Summers & Sarah Summers England
62  [6] Andre Cloete & Beata Cloete Sydafrika
62  [6] Masashi Konishi & Yoko Akiyama Japan
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}