Results from IDSF World Youth Standard Championships - IDSF World Youth Standard 12. maj 2001
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

IDSF World Youth Standard Championships
Østrig - Bärnbach 12. maj 2001

IDSF World Youth Standard 12. maj 2001

Final

1  Marius Kriukelis & Kristina Valiunaite Litauen
2  Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Italien
3  Vaidotas Lacitis & Aurelija Griciute Litauen
4  Evgeni Stepanov & Maria Goncharuk Rusland
5  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovenien
6  Valeri Zakharov & Natalia Mitiakina Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Ettore Azzarone & Giorgia Sala Italien
7  Dmytro Wloch & Olga Urumova Ukraine
9  Pavel Bic & Silvie Konderlova Tjekkiet
10  Janis Kukainis & Valentina Oseledko Letland
11  Björn Bitsch & Stine Dalsgaard Danmark
12  Rüdiger Homm & Julia Belch Tyskland
13  Christopher Short & Joanne Clifton England

Quarter-final

14  Stasys Brilis & Juliana Sheviakova Estland
14  Marc Christensen & Therese Holck (aka Pedersen) Danmark
16  Marcus Kautzner & Ariane Ploetz Tyskland
17  Danel Hirbaum & Karin Rooba Estland
17  Petr Zabystrzan & Jitka Konderlova Tjekkiet
19  Mark Elsbury & Kerri Ann Donaldson England
19  Yahor Maltsau & Katsiaryna Tsimafeyeva Belarus
21  Jernej Brenholc & Daniela Pekic Slovenien
22  Maciej Cieszynski & Agnieszka Malinowska Polen
23  Konstantin Slaven & Iryna Mikhonik Ukraine
24  Gustaf Lundin & Agnieszka Kazmierczak Sverige
24  Regis Mastroianni & Aurelie Muller Frankrig

Round 2 (top 48)

26  Isak Halldorsson & Helga Helgadottir Island
27  Roberts Nemiro & Dace Matisa Letland
28  Calin Panaite & Margarita Mantaluta Moldova
28  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
30  Michael Kulig & Simone Mayr Østrig
31  Przemyslaw Modrzynski & Natalia Piecewicz Polen
31  Eirik Nydal Adolfsen & Monika Nydal Adolfsen Norge
31  Roman Zedan & Marian Zedan Rumænien
34  Vadim Usovitch & Olga Petyuli Belarus
35  Jakub Spissky & Andrea Halkova Slovakiet
36  Patric Brunberg & Sara Wibreus Sverige
36  Mark Perkovich & Sharna Burgess Australien
38  Toni Rasimus & Laura Haapaniemi Finland
39  Zoltán Belucz & Nikolett Csikota Ungarn
39  Erik Páli & Viktoria Pali Ungarn
41  Johannes Koitz & Katrin Bretterklieber Østrig
42  Stefan Green & Helen Candy New Zealand
42  Yaniv Kakun & Ayala Frenkel Israel
42  Tomas Surovec & Michaela Markova Slovakiet
45  Matus Averbuch & Ekaterina Fadeeva Canada
46  Terence Cheng & Margaryta Tchouikevitch Canada
46  Christopher Finstadt & Kathrine Naden Norge
46  Justin Moulton & Zalie Merrett Australien

Round 1 (top 62)

49  Marko Herceg & Ana Herceg Kroatien
50  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugal
51  Emil Kontinen & Serita Nyman Finland
52  Andrei Duca & Roxana Duca Rumænien
53  Anton Mayantsev & Irina Gorolevici (aka Gareyeva) Kasakhstan
54  Dakir Akhmetov & Olga Bazyak Kasakhstan
54  Martin Franja & Ivana Kus Kroatien
56  Thomas Iraeta & Jade Geropp Frankrig
57  Andre Cloete & Beata Cloete Sydafrika
58  Kieran Smith & Lindsey Osborne England
59  Martin Mihailov Gochev & Ivelina Kaseva Bulgarien
60  Paul Van De Riet & Sanneke Van De Riet Nederlandene
61  Jimmy Chao & Chen Yi Hou Taiwan
61  Remondo Goedkoop & Serena Goedkoop Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}