Results from IDSC "Gadu Mija 2002/2003" - Junior Open Standard 29. december 2002
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

IDSC "Gadu Mija 2002/2003"
Letland - Riga 27. december 2002

Junior Open Standard 29. december 2002

Final

1  Marko Mehine & Maria Fessai Estland
2  Valentin Lusin & Olga Nesterova Tyskland
3  Bogdan Taranyuk & Karina Bakenova Kasakhstan
4  Alanas Gunko & Aleksandra Gorianova Litauen
5  Aivars Gailums & Laura Kosite Letland
6  Artsiom Kazyra & Katsiaryna Mychkova Belarus
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dumitru Doga & Natalia Sandru Moldova
8  Anton Popichenko & Alexandra Bogdanova Rusland
9  Jegors Sislo & Anastasija Gorbacenko Letland
10  Olegas Martiniuk & Ala Karpenko Litauen
11  Dmitry Evseev & Anastasia Merzliakova Rusland
12  Stanislav Zubik & Irina Guschina Rusland

Quarter-final

13  Denis Balan & Irina Dolinta Moldova
13  Igor Kudrjavcev & Paula Kokare Letland
15  Anatolijs Bengards & Nina Bezzubova Letland
16  Toms Birkavs & Lidija Hlinova Letland
16  Daniils Kutuzovs & Anastasija Jerjomina Letland
18  Dmitry Sviridov & Ekaterina Chistaya Belarus
19  Markus Hirvonen & Mariia Hirvonen Finland
19  Olegs Kuznecovs & Natalija Grigorjeva Letland
21  Saulius Raudoniks & Agne Raginyte Litauen
22  Jaak Vainomaa & Irina Dresvjannikova Estland
23  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Litauen
24  Aivaras Katinas & Evelina Surkeviciute Litauen

Round 2 (top 48)

25  Egor Filipenko & Svetlana Verbitskaya Belarus
26  Dmitriy Pugachev & Vera Karpukhina Rusland
27  Sander Ots & Inna Prigorovskaja Estland
27  Dmitriy Suftin & Alexandra Averkieva Rusland
29  Vytis Duknauskas & Milda Briedyte Litauen
29  Bartosz Michalak & Justyna Cylejowska Polen
29  Timur Namazbayev & Nadezhda Menshikova Rusland
32  Rihards Mailitis & Zane Karnevska Letland
32  Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Belarus
34  Roland Rannala & Keit Speigel Estland
35  Pavels Borunovs & Madara Liepniece Letland
36  Jörgen Kapp & Aleksandra Zeregelja Estland
37  Juris Bogdanovs & Lina Krastina Letland
37  Ruslans Cizevskis & Milana Morozova Letland
37  Anton Kananen & Mona Redsven Finland
37  Hardi Rikand & Laura Kask Estland
37  Linas Sikarskas & Ruta Ramanauskaite Litauen
37  Ceslavs Vojevoda & Inna Gavruseva Letland
43  Ilja Bahovskij & Radmila Dobrynina Kasakhstan
44  Eriks Eglitis & Marija Antipova Letland
45  Matthew Geronimi & Masha Khazanova Australien
46  Aleksejs Ivanovs & Jekaterina Gavrilova Letland
46  Karlis Liepins & Maija Glazite Letland
48  Juri Krasnov & Kaisa Edemberg Estland

Round 1 (top 67)

49  Andrejs Firjans & Svetlana Kolago Letland
50  Valters Briksis & Zane Tisina Letland
50  Maris Puce & Evija Skinca Letland
52  Jukka Tahti & Riikka Gron Finland
53  Aleksejs Livcaks & Iveta Medunova Letland
53  Gennadiy Tsynkevich & Katsiaryna Shynhirei Belarus
55  Nikita Kuznecovs & Santa Dmitrijeva Letland
55  Mihails Zverevs & Jelena Aljakina Letland
57  Filips Melesko & Jekaterina Perederejeva Letland
58  Kaspars Logins & Irina Lecebrina Letland
59  Andrejs Mihailovs & Jelena Jacmenova Letland
59  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
61  Maris Laizans & Samanta Jelfimova Letland
62  Martins Krisans & Liene Liepa Letland
63  Marius Svela & Cecielie Barsnes Norge
64  Gatis Larins & Julija Smirnova Letland
64  Johannes Vanhatalo & Tiina Koskenvalta Finland
66  Alexander Ognev & Vera Shevchenko Rusland
67  Andris Stipnieks & Aleksandra Lagosa Letland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}