Results from IDSC "Gadu Mija 2002/2003" - IDSF International Open Latin 29. december 2002
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

IDSC "Gadu Mija 2002/2003"
Letland - Riga 27. december 2002

IDSF International Open Latin 29. december 2002

Final

1  Maurizio Vescovo & Melinda Torokgyorgy Ungarn
2  Mikhail Kolomiets & Natalia Maklakova Rusland
3  Mikko Kaasalainen & Hanna Haarala Finland
4  Ojars Bacis & Santa Lodina Letland
5  Vitalijs Polikarpovs & Agita Baranovska Letland
6  Marijus Germanavicius & Anastasija Kraitor Litauen
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Kirill Shevelev & Alina Grigorieva Rusland
8  Saulius Skambinas & Sandra Lipinskaite Litauen
9  Martynas Kura & Karina Kaselaite Litauen
10  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
11  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Rusland
12  Sergejs Frolovs & Zane Svejcere Letland

Quarter-final

13  Anton Koukareko & Elena Koukareko (aka Feoktistava) Belarus
14  Alexandr Fedorov & Ekaterina Bogoush Rusland
15  Dmitrij Arestov & Viktoria Horeva Letland
15  Aleksandrs Gulko & Katrina Ziberte Letland
17  Dmitri Shipilov & Daria Ivanova Rusland
18  Elmar Ianushkevich & Dina Shekhovtsova Rusland
19  Lauris Mikenas & Liene Skrabina Letland
19  Toni Tuominen & Soile Nasanen Finland
21  Gints Dancitis & Ieva Kemlere Letland
22  Igors Kravcenko & Anna Baholdina Letland
22  Roberts Nemiro & Dace Matisa Letland
24  Sandris Cirulis & Kristine Jaunzeme Letland

Round 2 (top 36)

25  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estland
26  Ville Roos & Reija Riitta Lehtinen Finland
27  Eldar Dzhafarov & Aleksandra Kakurina Rusland
28  Agris Bertulsons & Olga Karnauhova Letland
28  Luca Grasso & Antonia Goffredo Italien
30  Justinas Duknauskas & Jurgit Liangaudaite Litauen
31  Guntars Svanks & Anna Buzikova Letland
32  Kamil Urbaniak & Katarzyna Kapral Polen
33  Ilia Russo & Yulia Russo Belarus
34  Dimitri Barili & Jana Kurilovitsh Estland
35  Tomi Liitiainen & Tiina Liisa Ristolainen Finland
36  Konstantin Arkhipkine & Anna Zelenova Rusland

Round 1 (top 50)

37  Alexandr Zateischikov & Elena Belova Rusland
38  Dmitriy Nikolaev & Anastasia Antelava Belarus
39  Josef Sesse & Ekaterina Kostromskaya Rusland
40  Dmitrijs Kurcevskis & Elena Kvartalova Letland
41  Edward Zarudnev & Elena Livadina Rusland
42  Vitali Kozmin & Diana Kurilovits Estland
43  Lauris Viksne & Zane Viksna Letland
44  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Letland
45  Karel Väli & Lagle Saga Estland
46  Matti Puro & Sanna Hirvaskari Finland
47  Jari Huhtaniemi & Piia Rantanen Finland
48  Jari Aaltonen & Leena Aaltonen Finland
48  Aleksandrs Aloshins & Inguna Blumbaha Letland
48  Marat Bakh & Irina Pinigina Belarus
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}