Results from Hradec Kralove Open 2000 - IDSF International Open Standard 3. december 2000
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Hradec Kralove Open 2000
Tjekkiet - Hradec Kralove 2. december 2000

IDSF International Open Standard 3. december 2000

Final

1  Francesco Paris & Erika Buzzoni Italien
2  Nicola Zuccarello & Stefania De Boni Italien
3  Pavel Dvorak & Jitka Walischova Tjekkiet
4  Luca Bussoletti & Cinzia Birarelli Italien
5  Tomasz Konury & Izabela Weiss Polen
6  Anton Lebedev & Maria Kozlova Rusland
7  Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Andrej Hromadka & Silvia Kadnarova Slovakiet
9  Christian Krenthaller & Agnes Twaroch Østrig
10  Marcin Szuwarski & Katarzyna Kawalec Polen
11  Robert Faoro & Elena Faoro Italien
12  Christian Smith & Katja Lindholm Sverige

Quarter-final

13  Krzysztof Psciuk & Dorota Makar Polen
14  Ondrey Ledabyl & Eva Strelcova Tjekkiet
15  Julius Seniauskas & Neringa Joneliunaite Litauen
15  Vladislav Vinogradov & Anastasia Muravyova Rusland
17  Jozef Koubek & Jana Krtickova Tjekkiet
17  Lukasz Zamojski & Ula Mendyka Polen
19  Juris Uzegovs & Marina Aleksejeva Letland
20  Adomas Muralis & Ieva Zajanckauskaite Litauen
21  Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
22  Jan Halir & Marketa Sramkova Tjekkiet
23  Filip Gregoriades & Lenka Voborilova (aka Gregoriadesova) Tjekkiet
24  Michael Gmoser & Kerstin Danzer Østrig

Round 2 (top 48)

25  Iavor Valchev & Iglika Popova Bulgarien
26  Filip Rut & Veronika Rut (aka Navratilova) Tjekkiet
27  Maciej Cieszynski & Agnieszka Malinowska Polen
28  Slawomir Sochacki & Marzena Stachura Polen
29  Igors Briedis & Ilze Ratfeldere Letland
29  Milan Mikyska & Lenka Holubova Tjekkiet
29  Pawel Switalski & Kamila Drezno Polen
29  Pawel Szajda & Karina Hofmann Polen
33  Jindrich Cincura & Zuzana Bouskova Tjekkiet
34  Miroslav Brozovsky & Veronika Veliskova Tjekkiet
35  Krzysztof Krzemianowski & Paulina Majerowska Polen
36  Radoslav Zofcin & Petra Stefankova Slovakiet
37  Remigijus Suslavicius & Astra Vilinauskaite Litauen
38  Vladimir Antonov & Svetlana Stepanova Rusland
39  Tomas Bren & Daniela Hylebrantova Tjekkiet
39  Robert Smitek & Magdalena Smitkova Tjekkiet
41  Lukas Mazanek & Alice Pokorna Tjekkiet
42  Florian Eisenmagen & Elisabeth Schatten Østrig
42  Jaroslav Frantisek & Ilona Mühlbacherova Tjekkiet
42  Vojtech Zabransky & Martina Ryskova Tjekkiet
45  Karol Brüll & Lucia Kocanova Slovakiet
46  Artur Dabrowski & Eliza Sabik Polen
47  Philipp Kaufmann & Sandra Kaufmann (aka Sowa) Østrig
47  Jakub Pavlik & Veronika Barcalova Tjekkiet

Round 1 (top 70)

49  Ivailo Gerakov & Marion Saleta Østrig
49  Martin Houska & Lucie Chvatalova Tjekkiet
51  Jens Schubert & Gabi Schubert Tyskland
52  Vit Hornicek & Kristyna Pohlova Tjekkiet
52  Martin Mendl & Katerina Fucikova Tjekkiet
54  Michal Lupac & Slavka Kubistova Tjekkiet
54  Peter Modrovsky & Barbara Jancinova Slovakiet
56  Milan Pilous & Petra Pilousova (aka Mladicova) Tjekkiet
57  Petr Kunc & Lucie Krtickova Tjekkiet
58  Marc Sole & Gemma Porta Spanien
59  Filip Krivda & Andrea Mihalikova Slovakiet
60  Marc Cardo & Maribel Casanova Spanien
61  Miroslav Svoboda & Helena Haskova Tjekkiet
62  Alexander Litvinov & Natalia Alexandrova Tjekkiet
62  Sebastian Rzepnicki & Urszula Boguslawska Polen
64  Felix Andreaus & Silvia Haller Østrig
64  Michal Erban & Ivana Hudcova Tjekkiet
64  Stanislav Uxa & Lenka Ritterova Tjekkiet
67  Ondrej Busek & Petra Blizikova Tjekkiet
68  Juanjo Hinojosa & Marta Hinojosa Spanien
68  Andreas Schogger & Alice Schogger Østrig
70  Libor Novak & Silvie Barnetova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}