Results from Holland Masters 2009 - IDSF International Open Latin 10. oktober 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Holland Masters 2009
Nederlandene - Papendal 10. oktober 2009

IDSF International Open Latin 10. oktober 2009

Final

1  Vitali Panteleev & Daria Glukhova Rusland
2  Saverio Loria & Zeudi Zanetti Italien
3  Sergey Tatarenko & Viktoria Tatarenko (aka Lyschinska) Tyskland
4  Raimondo Todaro & Francesca Tocca Italien
5  Salvatore Bellavita & Mariantonietta Marotta Italien
6  Maxym Litiyushkin & Kateryna Yovyk Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Filipp Brykov & Olga Tarassova Rusland
8  Yosi Laskin & Evgenia Libman Israel
9  Sergey Plyuta & Debbie Seefeldt Tyskland
9  Anton Skuratov & Alona Uehlin Tyskland
11  Ilie Bardahan & Ekaterina Kalugina Tyskland
12  Niels Didden & Gwyneth Van Rijn Nederlandene

Quarter-final

13  Andreas Cibis & Victoria Kleinfelder Tyskland
13  Kirill Ganopolskyy & Kim Pätzug Tyskland
13  Remi Jansen & Debbie Krewinkel Nederlandene
16  Martijn Leunissen & Nathalie Bos Nederlandene
17  Jaroslav Suchy & Irina Maizlish Tjekkiet
18  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Tyskland
18  Liran Trosman & Alina Bronov Israel
20  Fabian Taeschner & Karina Rudi Tyskland
21  Richard Riemer & Oxana Chevtchouk Nederlandene
21  Alexander Trushin & Kristina Kretz Tyskland
23  Michael Horstmann & Denise Heller Belgien
24  Alfred Palmgren-Barrestig & Jeanette Carlsson Sverige

Round 2 (top 37)

25  Rinaldo Carrilho & Isabel Guyt Nederlandene
25  Michael Stierle & Zsofia Garbe Tyskland
27  Maurice Ronda & Jolien Dabekausen Nederlandene
28  Kasper Korup & Line Schmidt Danmark
29  Angelo Schabon & Julia Mescherriakova Belgien
30  Lars Erik Pastor & Malika Dzumaeva Tyskland
31  Kurt Van Briel & Vanessa Vangeel Belgien
32  Thys Gerritsen & Priscilla De Vries Nederlandene
32  Emir Salihovic & Loes Stevens Nederlandene
34  Rob Haveneers & Leen Schoenmakers Belgien
35  Artur Balandin & Alina Ferrante Tyskland
36  Kevin Kolaczek & Clementine Rasset Frankrig
36  Stephan Soek & Simone Haans Nederlandene

Round 1 (top 53)

38  Tim Puts & Tzveta Hristova Nederlandene
39  Nick Kocken & Laura Jottay Nederlandene
40  Nick Mollen & Audreij Van Dalen Nederlandene
41  Maarten Brankaert & Samantha Wooninck Nederlandene
42  Michael Kirsebauer & Katharina Sattelmeier Tyskland
43  Vincent Schut & Dana De Gier Nederlandene
44  Glenn Van Ginkel & Linda Plaude Nederlandene
44  Jorgo Hameetman & Tamara Van Sluis Nederlandene
44  Andras Koops & Iris Elburg Nederlandene
47  Luciel Stapel & Mireille Piëst Nederlandene
48  Frank Abitz & Melanie Ferreira Tyskland
48  Cornel Muller & Anna Schilcher Tyskland
48  Thomas Renkel & Saskia Beck Tyskland
48  Peter Schaur & Cindy Paulussen Nederlandene
48  Mark Anthony Van Amstel & Patricia Kleppe Nederlandene
48  Xander Van Kempen & Priscilla Van Kempen Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}