Results from Holland Masters 2000 - IDSF International Open Latin 6. oktober 2000
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Holland Masters 2000
Nederlandene - Arnhem 6. oktober 2000

IDSF International Open Latin 6. oktober 2000

Final

1  Darren Bennett & Lilia Kopylova England
2  Juraj Faber & Jeanette Faberova Slovakiet
3  Sven Ninnemann & Fabienne Liechti Schweiz
4  Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Tyskland
5  Andrei Mosejcuk & Eva Pohl Tyskland
6  Tuomo Pynttäri & Katriina Puro Finland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Bas Van Der Zanden & Leila Akcelik Nederlandene
8  Heiko Straile & Daniela Beckmann Tyskland
9  Jaimy Cremers & Victoria Martin Nederlandene
10  Alan Krasilnikov & Anya Katsevman USA
11  Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Tyskland
12  Karsten Grob & Jasmin Schaudinn Tyskland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

13  Marco Jansen & Marielle Kampert Nederlandene
14  Lucio Cocchi & Federica Malaguti Italien
14  Jeroen Struylaart & Lorna van Dijk (aka Da Silva) Nederlandene
16  Patrick Trojer & Johanna Handl Østrig
17  Rolf-Andreas Laubert & Natalia Boutsenina Tyskland
18  Jiri Kosydar & Kamila Dostalova Tjekkiet
19  Cedric Meyer & Angelique Meyer Frankrig
20  Damien Ciranna & Chenelle Dewar Nederlandene
21  Jani Rasimus & Milla Virtanen Finland
22  Stefan Erdmann & Martina Ludwig Tyskland
23  Erik Kock & Nataliya Kravets Nederlandene
24  Peter Geulinckx & Isabelle Geulinckx Belgien

Round 1 (top 48)

25  Emy Cassar & Stephanie Chircop (aka Cassar) Malta
26  Beljean & Heuse Belgien
26  Menno Hogeveen & Mary-jane Beijer Nederlandene
28  Meik Sauer & Bianca Johrden Tyskland
29  Chris Bernaards & Diane De L'eau Nederlandene
30  Daniel Hümberli & Pia Diriwächter Schweiz
31  Michael Klinkhammer & Sofia Bogdanova Tyskland
32  Karl Heinz Glander & Britta Flockenhaus Tyskland
32  Andre Reinhardt & Franziska Becker Tyskland
34  Kurt Van Briel & Mareike Enders Belgien
35  Boris Christoph & Jeannette Seydich Tyskland
36  Mischa Schneeberger & Nanette Rimli Schweiz
36  Thomas Szego & Corinne Roost Schweiz
38  Sebastien Secci & Fabienne Cognieaux Belgien
38  Erik Soeterboek & Kim Koumans Nederlandene
40  Keith Karl Grima & Adonella Gauchi Malta
40  Erik Zuur & Tamara Oorschot Nederlandene
42  Tiziano Cardella & Ornella Fontanella Belgien
43  Norman Polc & Rubina Piredda Tyskland
44  Torben Bölk & Annemarie Thaurer Tyskland
44  Yurin Gauchi & Larraine Cassar Malta
46  Andre Kukuk & Eva Geburzi Tyskland
47  Joost Broekhans & Carolien Van Der Korput Nederlandene
47  Mario Schiena & Sandra Hartl Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}