Results from Hessen Tanzt 2010 - Senior I S Standard 8. maj 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Hessen Tanzt 2010
Tyskland - Frankfurt 8. maj 2010

Senior I S Standard 8. maj 2010

Final

1  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Tyskland
2  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Tyskland
3  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
4  Marco Wittkowski & Petra Fischer Tyskland
5  Gert Faustmann & Alexandra Kley Tyskland
6  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Fabian Lohauss & Simone Braunschweig Tyskland
8  Klaus Padberg & Dunja Jansen Tyskland
9  Michael Gross & Angelika Gross Tyskland
10  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Tyskland
11  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland
12  Marc Bieler & Sandra Mösch Tyskland
12  Hendrik Claassen & Claudia Schmidt (aka Schäfer) Tyskland
12  Wolfgang Tauscher & Susanne Scheuböck Tyskland

Quarter-final

15  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Tyskland
16  Ralf Lämmermaier & Stella Lammermaier (aka Pionczewski) Tyskland
16  Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Tyskland
18  Stefan Kolip & Inge Kolip Tyskland
19  Torsten Dallmann & Meike Dallmann Tyskland
20  Kim Bartels & Silke Bartels Tyskland
21  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
22  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
23  Kai Schönherr & Silke Ludwig Tyskland
24  Damian Kukowka & Bettina Weimann Tyskland
24  Knut Wichmann & Antje Wichmann Tyskland
26  Holger Eissing & Birgit Tomesch Tyskland
26  Michael Steingen & Andrea Steingen (aka Schulz) Tyskland

Round 3 (top 52)

28  Michael Sipek & Susanne Sipek Tyskland
29  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Tyskland
30  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Tyskland
30  Rolf Pernat & Iris Pernat Tyskland
32  Stefan Bersal & Nicole Dietz Tyskland
33  Karl Didzun & Susanne Grbec Tyskland
33  Michael Hesse & Gabriele Müller Tyskland
33  Norbert Jäger & Beate-christine Jäger (aka Eberhardt) Tyskland
33  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Tyskland
33  Holger Wenzel & Monika Schmitt Tyskland
38  Andreas Malik & Christine Malik Tyskland
38  Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Tyskland
38  Alois Schwarzenbeck & Monika Schwarzenbeck Tyskland
41  Edward Van Essen & Ilse Mielke Tyskland
42  Nils Goral & Anja Goral Tyskland
42  Uwe Hans & Christine Hans (aka Jörg) Tyskland
44  Jürgen Claus & Birgit Claus Tyskland
45  Stefan Ramacher & Yvonne Ramacher Tyskland
45  Daniel Rautenbach & Andrea Rautenbach (aka Staack) Tyskland
47  Holger Koschinski & Ruth Schulz Tyskland
47  Holger Staub & Birgit Staub Tyskland
49  Michael Alm & Kerstin Alm Tyskland
50  Thomas Busta & Manuela Busta Tyskland
50  Martin Kirsch & Claudia Hanke Tyskland
50  Rainer Martius & Manuela Martius Tyskland

Round 2 (top 70)

53  Axel Mischewski & Susan Hortmann Tyskland
53  Gerhard Pfünder & Jasmin Esther Flor-Lampert Tyskland
55  Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Tyskland
55  Mathias Neufeldt & Stephanie Neufeldt Tyskland
57  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Tyskland
57  Torsten Henck & Britta Krellenberg Tyskland
57  Uwe Schreiber & Ursula Schreiber Tyskland
60  Oliver Landler & Sabine Landler Tyskland
60  Mario Müller & Michaela Frahm Tyskland
62  Achim Hobl & Kerstin Hahn Tyskland
62  Dietmar Jungmann & Susanne Jungmann Tyskland
64  Achim Stegemann & Heike Stegemann Tyskland
65  Ralf Pfitzner & Eva Pfitzner Tyskland
65  Torge Rieper & Gisela Rieper Tyskland
65  Thomas Schulz & Annette Bauer Tyskland
65  Marius Torka & Barbara Torka Tyskland
69  Thomas Anhofer & Cordula Gehring Tyskland
69  Klaus Meng & Gabriele Kunau Tyskland

Round 1 (top 89)

71  Gerhard Lamprecht & Christine Lamprecht Tyskland
71  Guido Pohlmann & Ulrike Meyer Tyskland
71  Andre Waibel & Birgit Waibel Tyskland
74  Heinrich Berger & Alexandra Berger Tyskland
74  Martin Beumer & Annette Beumer Tyskland
76  Jörg Böhm & Heike Böhm Tyskland
76  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Tyskland
76  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Tyskland
76  Thomas Nowinski & Sabine Nowinski Tyskland
76  Peter Vogt & Alexandra Vogt Tyskland
81  Ulrich Conrad & Sibylle Conrad (aka Hepp ) Tyskland
82  Markus Hopmeier & Manuela Prater Tyskland
82  Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Tyskland
82  Armin Winter & Angela Winter Tyskland
85  Peter Esser & Vera Esser Tyskland
85  Michael Noichl & Barbara Noichl Tyskland
87  Ekkehart Class & Gudrun Engert Østrig
87  Bernward Kett & Christine Kett Tyskland
87  Stefan Schwarzkopf & Carmen Carl Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}