Results from Hessen Tanzt 2004 - Amateur B Latin 9. maj 2004
Check how to advertise your product with us

Hessen Tanzt 2004
Tyskland - Frankfurt 8. maj 2004

Amateur B Latin 9. maj 2004

Final

1  Michael Schmalzbauer & Christiana Leuthner Tyskland
2  Stefan Pilch & Sabine Späth Tyskland
3  Sebastian Kröger & Janna Freitag Tyskland
4  Armin Schimpf & Kristina Unrau Tyskland
5  Felix Demme & Julia Geis Tyskland
6  Tilo Hellmann & Denise Büttner Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Sonny Bedenik & Tanja Sempner Tyskland
8  Tobias Krüger & Nicole Pöhler Tyskland
8  Christian Przygoda & Katrin Przygoda Tyskland
10  Dominik Schaefer & Eva Pospiech Tyskland
11  Friedrich Jager & Emily-claire Leipold Tyskland
12  Matthäus Lissek & Martha Lissek Tyskland
13  Maximilian Scheuermann & Marina Müller Tyskland
14  Peter Chen & Ursula Robl Østrig
15  Paul Pohoralek & Anna Chalak Tyskland
16  Paolo Iannello & Alwina Bode Tyskland

Quarter-final

17  Tobias Blödner & Susan Kurth Tyskland
17  Rene Stölting & Sandra Richter Tyskland
19  Tobias Heermeier & Stephanie Werner Tyskland
19  Florian Schupp & Renate Mehl Tyskland
21  Andreas Fett & Ina Steiner Tyskland
22  Björn Drews & Marina Rüll Tyskland
23  Tao Jiang & Jessica Hutzl Tyskland
23  Andreas Wolff & Caroline Rolle Tyskland
25  Joachim Hansen & Anne Wunderle Tyskland

Round 3 (top 49)

26  Andreas Hirschmann & Sabine Götz Tyskland
27  Bernd Volkhausen & Daniela Kückelmann Tyskland
28  Christian Bielz & Selina Gonzales Tyskland
28  Markus Junker & Julia Lange Tyskland
30  Christopher Buchmann & Wiebke Schlabohm Tyskland
31  Farid Darwish & Anna Blechschmidt Tyskland
31  Jan Keller & Stefanie Soyk Tyskland
31  Andreas Vorbrink & Melanie Kreß Tyskland
34  Andrej Epp & Tatjana Bergmann Tyskland
34  Florian Kutschera & Jasmin Gärtner Tyskland
36  Peter Brunzel & Janina Wrede Tyskland
36  Timo Göbel & Jennifer Fischer Tyskland
38  Martin Gancarczyk & Valentina Ohrmann Tyskland
38  Alexander Schwaderer & Anja Greis Tyskland
40  Lukas Knoll & Sabine Seibl Tyskland
41  Florian Müller & Linda Eggerichs Tyskland
42  Martin Daniel & Susanne Jung Tyskland
42  Matthias Gippert & Desirèe Rothenbücher Tyskland
42  Felix Riether & Meike Dittmann Tyskland
45  Markus-klopotek Von Glovcewski & Jana Gefken Tyskland
45  Benjamin Kaltenbrunn & Martina Koch Tyskland
47  Alexander Gast & Sabrina Kolb Tyskland
47  Mark Jecu & Stephanie Reinke Tyskland
47  Thorsten Latz & Julia Zimmermann Tyskland

Round 2 (top 96)

50  Patrick Bonner & Rebecca Risch Tyskland
51  Marc Kumpmann & Kirsten Neumann Tyskland
51  Manuel Müller & Anne Luise Geimer Tyskland
51  Lars Purschke & Svetlana Brener Tyskland
54  Burkhard Hans & Sandra Schucker Tyskland
54  Nils Jagdfeld & Nathalie Wolf Tyskland
54  Lars Kaiser & Diana Dillmann Tyskland
54  Oliver Schleifenbaum & Anne Müssig Tyskland
58  Peter Keckeis & Stephanie Zeume Tyskland
58  Christian Penzel & Anja Rudat Tyskland
58  Fabian Stöbener & Nicole Stöbener (aka Grehl) Tyskland
61  Christian Krämer & Martina Allmann Tyskland
61  Willi Lampe & Sonja Olschewski Tyskland
61  Robert Rothkegel & Kathrin Groß Tyskland
64  Nils Friedrichs & Isabelle Willach Tyskland
64  Aleksander Mackiewicz & Sonja Rank Tyskland
64  Nico Sauer & Melanie Mickan Tyskland
64  Martin Schlichting & Leona Steinack Tyskland
64  Paul Trinidad & Ivanowa Nelli Tyskland
69  Martin Bewersdorf & Daniela Bathke Tyskland
69  Daniel Hoffmann & Anne Schlenzig Tyskland
69  Tim Timmen & Mareike Müller Tyskland
72  Guenther Veit & Kristina Heim Tyskland
73  Daniel Hesse & Melanie Göbel Tyskland
73  Fabian Keller & Nicole Gugger Schweiz
75  Hansjürgen Ehebauer & Katja Ehebauer Tyskland
76  Jaroslav Korolew & Polina Berezovskaya Tyskland
76  Harald Kothe & Iris Edlich Tyskland
76  Alexander Kwijas & Uta Wolff Tyskland
76  Dominic Transier & Saskia Marker Tyskland
80  Paul Heinze & Sara Scatasta Tyskland
80  Peter Kasobke & Katja Weiße Tyskland
80  Markus Zeller & Regina Frey Tyskland
83  Karsten Trost & Nina Zimmermann Tyskland
84  Christopher Eck & Vanessa Schneider Tyskland
84  Oliver Weiß & Maria Guckenberger Tyskland
86  Sebastian Berndt & Annett Mobius Tyskland
86  Sven Feller & Verena Schmauz Tyskland
86  Thomas Zembok & Birgit Zembok Tyskland
89  Dennis Kahrs & Janin Miethe Tyskland
89  Martin Kirsch & Claudia Hanke Tyskland
89  Carsten Weber & Jessica Mersch Tyskland
92  Achim Biedermann & Sabrina Vogel Tyskland
92  Marcel Hilbig & Ellen Hilbig Tyskland
92  Lothar Peschel & Jeanette Purr Tyskland
95  Johannes Döring & Marlen Bildhäuser Tyskland
95  Gert Kauntz & Veronica Lahl Tyskland

Round 1 (top 99)

97  Holger Brosig & Anja Kammerzell Tyskland
97  Sven Schnepf & Bettina Kühn Tyskland
97  Bernd Schorner & Claudia Schröllkamp Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}