Results from Hessen Tanzt 2003 - DTV Amateur Standard Ranking 10. maj 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Hessen Tanzt 2003
Tyskland - Frankfurt 10. maj 2003

DTV Amateur Standard Ranking 10. maj 2003

Final

1  Urs Geisenhainer & Annette Sudol Tyskland
2  Marc Scheithauer & Kerstin Stettner Tyskland
3  Stanislaw Massold & Christine Deck Tyskland
4  Rüdiger Homm & Julia Belch Tyskland
5  Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Tyskland
6  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrei Mosejcuk & Susanne Miscenko Tyskland
8  Pavel Kurgan & Caroline Zytniak Tyskland
9  Gabor Hoffmann & Tatiana Belayeva Tyskland
10  Christoph Gross & Nadia Somfleth Tyskland
11  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Tyskland
11  Simon Reuter & Julia Niemann Tyskland
13  Dominique Rene Fara & Sonja Hahn Tyskland
13  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
13  Maksim Tschernin & Sonja Schwarz Tyskland

Quarter-final

16  Oliver Rau & Susanne Holaus Tyskland
17  Michael Kluge & Marlene Quenzel Tyskland
18  Oliver Thalheim & Tina Spiesbach Tyskland
19  Nico Burkel & Andrea Pihl Tyskland
19  Olaf Koschnitzki & Susan Grigowski Tyskland
19  Sebastian Wagenbach & Bianca Stängle Tyskland
19  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
23  Ronak Spamer & Tasmin Spamer Tyskland
24  Christian Lange & Anna Korbutt Tyskland
25  Alexander Schack & Susi Susa Tyskland
26  Felix Schäfer & Melanie Ahl Tyskland
27  Gintautas Bulotas & Annette Ziller Tyskland
28  Dimitri Lobov & Tanja Mohr Tyskland

Round 3 (top 49)

29  Jan Marcel Rahder & Ariane Ploetz Tyskland
29  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Tyskland
29  Stanislav Toroubarov & Rebecca Schick Tyskland
32  Alexander Diernberger & Nathalie Briem Tyskland
32  Christian Engelhardt & Inka Wagner Tyskland
32  Martin Reiss & Corinna Sadowski Tyskland
35  Peter Liebsch & Dorthe Liebsch (aka Najafzadeh ) Tyskland
35  Patrick Misgaiski & Wladislawa Umanskaya Tyskland
35  Richard Weigel & Doreen Weigel Tyskland
38  Andreas Hötzel & Cindy Weist Tyskland
39  Lars Jonasson & Kamilla Urbanski Tyskland
40  Klaus Genterczewsky & Nicole Furtner Tyskland
40  Hans-Juergen Gross & Martina Gross (aka Gbur) Tyskland
40  Sebastian Jagiella & Ellen Kirst Tyskland
40  Frank Jorgens & Alexandra Brixa (aka Jorgens) Tyskland
44  Stephan Bannier & Ines Fischer Tyskland
45  Alexander Gadenne & Nelli Frank Tyskland
46  Marc Bieler & Eva Kempf Tyskland
46  Alexander Einfinger & Juliane Strehmann Tyskland
46  Klaus Franzkowiak & Claudia Nandzik Tyskland
49  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland

Round 2 (top 97)

49  Andreas Andersen & Sabine Heuser Tyskland
49  Martin Scammel & Katja Vörtler Tyskland
49  Thorsten Unger & Vera Küster Tyskland
53  Markus Krebes & Jenny Thiel Tyskland
54  Andreas Baumgart & Heike Frommherz Tyskland
55  Dennis Garrapa & Marisa Hubl Tyskland
55  Kay Schneutzer & Jette Schimmel Tyskland
57  Alexander Schalk & Meike Drews Tyskland
58  Tim Bonkowski & Alexandra Bonkowski Tyskland
58  Christian Sommer & Isabella Sommer Tyskland
60  Wanja Halmschlag & Diana Möde Tyskland
60  Marc Hotfilder & Heike Macke Tyskland
60  Martin Kohler & Daniela Pieringer Tyskland
60  Wolfgang Lauer & Michaela Rothlaender Tyskland
60  Anton Nazarov & Katherine Engelking Tyskland
65  Marcel Ruygvoorn & Christine Ruygvoorn Nederlandene
66  Sascha Otto & Nadejda Drujinina Tyskland
66  Carsten Petsch & Alexandra Petsch (aka Bublies) Tyskland
68  Florian Kunkel & Anastasia Ushakova Tyskland
70  Armin Balk & Bettina Kaiser Tyskland
70  Gerrit Burghardt & Anke Müller Tyskland
70  Fabian Lohauss & Anke Gillner Tyskland
70  Sergiu Luca & Ramona Dinu-biringer Tyskland
74  Christian Hirzinger & Christine Knackfuss Tyskland
74  Thomas Mierisch & Nicole Sprenger Tyskland
74  Bruno Wissenz & Tina Molter Tyskland
77  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
77  Andreas Bittorf & Sabine Haas Tyskland
77  Patrick Defayay & Sara Wagner Tyskland
77  Oliver Deutschmann & Verena Kubitschek Tyskland
77  Till Gerlach & Eva Röhn Tyskland
83  Sascha Kuhlmann & Stefanie Jonas Tyskland
84  Stephan Brückner & Stefanie Maycock Tyskland
84  Arne Kraft & Karen Kraft Tyskland
84  Roland Mayr & Annette Hühn Tyskland
87  Jürgen Claus & Birgit Claus Tyskland
87  Erik Neumayr & Claudia Balzer (aka Lennert ) Tyskland
87  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
87  Christian Schroder & Sabrina Hartwig Tyskland
87  Roland Tines & Sabine Scheller Tyskland
92  Robert Panther & Birgit Panther Tyskland
92  Martin Reich & Nadja Reich Tyskland
94  Oliver Borchard & Regine Ratke (aka Borchard ) Tyskland
94  Jan Willem Heitkamp & Natalia Reichert Tyskland
96  Björn Castner & Claudia Maierl Tyskland
96  Andreas Rosendahl & Claudia Kaminski Tyskland
96  Bernd Steines & Silvia Friedenberger Tyskland
96  Wolfgang Tauscher & Susanne Scheuböck Tyskland

Round 1 (top 107)

100  Carsten Heidler & Maria Heidler Tyskland
100  Jörg Hofmeister & Susanne Kauer Tyskland
100  Andreas Kraushaar & Gitta Kraushaar Tyskland
100  Armin Kress & Karin Dick Tyskland
100  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Tyskland
100  Daniel Morgant & Tamara Schult Tyskland
100  Stephan Otte & Carolin Schollmayer Tyskland
100  Thomas Schäfer & Sybille Scheufler Tyskland
100  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Tyskland
109  Rudolf Hoch & Claudia Stock Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}