Results from Hessen Tanzt 2003 - DTV Amateur Standard Ranking 10. maj 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Hessen Tanzt 2003
Tyskland - Frankfurt 10. maj 2003

DTV Amateur Standard Ranking 10. maj 2003

Final

1  Urs Geisenhainer & Annette Sudol Tyskland
2  Marc Scheithauer & Kerstin Stettner Tyskland
3  Stanislaw Massold & Christine Deck Tyskland
4  Rüdiger Homm & Julia Belch Tyskland
5  Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Tyskland
6  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Andrei Mosejcuk & Susanne Miscenko Tyskland
8  Pavel Kurgan & Caroline Zytniak Tyskland
9  Gabor Hoffmann & Tatiana Belayeva Tyskland
10  Christoph Gross & Nadia Somfleth Tyskland
11  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Tyskland
11  Simon Reuter & Julia Niemann Tyskland
13  Dominique Rene Fara & Sonja Hahn Tyskland
13  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
13  Maksim Tschernin & Sonja Schwarz Tyskland

Quarter-final

16  Oliver Rau & Susanne Holaus Tyskland
17  Michael Kluge & Marlene Quenzel Tyskland
18  Oliver Thalheim & Tina Spiesbach Tyskland
19  Nico Burkel & Andrea Pihl Tyskland
19  Olaf Koschnitzki & Susan Grigowski Tyskland
19  Sebastian Wagenbach & Bianca Stängle Tyskland
19  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
23  Ronak Spamer & Tasmin Spamer Tyskland
24  Christian Lange & Anna Korbutt Tyskland
25  Alexander Schack & Susi Susa Tyskland
26  Felix Schäfer & Melanie Ahl Tyskland
27  Gintautas Bulotas & Annette Ziller Tyskland
28  Dimitri Lobov & Tanja Mohr Tyskland

Round 3 (top 49)

29  Jan Marcel Rahder & Ariane Ploetz Tyskland
29  Thorsten Strauss & Sabine Jacob Tyskland
29  Stanislav Toroubarov & Rebecca Schick Tyskland
32  Alexander Diernberger & Nathalie Briem Tyskland
32  Christian Engelhardt & Inka Wagner Tyskland
32  Martin Reiss & Corinna Sadowski Tyskland
35  Peter Liebsch & Dorthe Liebsch (aka Najafzadeh ) Tyskland
35  Patrick Misgaiski & Wladislawa Umanskaya Tyskland
35  Richard Weigel & Doreen Weigel Tyskland
38  Andreas Hötzel & Cindy Weist Tyskland
39  Lars Jonasson & Kamilla Urbanski Tyskland
40  Klaus Genterczewsky & Nicole Furtner Tyskland
40  Hans-Juergen Gross & Martina Gross (aka Gbur) Tyskland
40  Sebastian Jagiella & Ellen Kirst Tyskland
40  Frank Jorgens & Alexandra Brixa (aka Jorgens) Tyskland
44  Stephan Bannier & Ines Fischer Tyskland
45  Alexander Gadenne & Nelli Frank Tyskland
46  Marc Bieler & Eva Kempf Tyskland
46  Alexander Einfinger & Juliane Strehmann Tyskland
46  Klaus Franzkowiak & Claudia Nandzik Tyskland
49  Patrick van der Meer & Sabrina van der Meer (aka Beck) Tyskland

Round 2 (top 97)

49  Andreas Andersen & Sabine Heuser Tyskland
49  Martin Scammel & Katja Vörtler Tyskland
49  Thorsten Unger & Vera Küster Tyskland
53  Markus Krebes & Jenny Thiel Tyskland
54  Andreas Baumgart & Heike Frommherz Tyskland
55  Dennis Garrapa & Marisa Hubl Tyskland
55  Kay Schneutzer & Jette Schimmel Tyskland
57  Alexander Schalk & Meike Drews Tyskland
58  Tim Bonkowski & Alexandra Bonkowski Tyskland
58  Christian Sommer & Isabella Sommer Tyskland
60  Wanja Halmschlag & Diana Möde Tyskland
60  Marc Hotfilder & Heike Macke Tyskland
60  Martin Kohler & Daniela Pieringer Tyskland
60  Wolfgang Lauer & Michaela Rothlaender Tyskland
60  Anton Nazarov & Katherine Engelking Tyskland
65  Marcel Ruygvoorn & Christine Ruygvoorn Nederlandene
66  Sascha Otto & Nadejda Drujinina Tyskland
66  Carsten Petsch & Alexandra Petsch (aka Bublies) Tyskland
68  Florian Kunkel & Anastasia Ushakova Tyskland
70  Armin Balk & Bettina Kaiser Tyskland
70  Gerrit Burghardt & Anke Müller Tyskland
70  Fabian Lohauss & Anke Gillner Tyskland
70  Sergiu Luca & Ramona Dinu-biringer Tyskland
74  Christian Hirzinger & Christine Knackfuss Tyskland
74  Thomas Mierisch & Nicole Sprenger Tyskland
74  Bruno Wissenz & Tina Molter Tyskland
77  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
77  Andreas Bittorf & Sabine Haas Tyskland
77  Patrick Defayay & Sara Wagner Tyskland
77  Oliver Deutschmann & Verena Kubitschek Tyskland
77  Till Gerlach & Eva Röhn Tyskland
83  Sascha Kuhlmann & Stefanie Jonas Tyskland
84  Stephan Brückner & Stefanie Maycock Tyskland
84  Arne Kraft & Karen Kraft Tyskland
84  Roland Mayr & Annette Hühn Tyskland
87  Jürgen Claus & Birgit Claus Tyskland
87  Erik Neumayr & Claudia Balzer (aka Lennert ) Tyskland
87  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
87  Christian Schroder & Sabrina Hartwig Tyskland
87  Roland Tines & Sabine Scheller Tyskland
92  Robert Panther & Birgit Panther Tyskland
92  Martin Reich & Nadja Reich Tyskland
94  Oliver Borchard & Regine Ratke (aka Borchard ) Tyskland
94  Jan Willem Heitkamp & Natalia Reichert Tyskland
96  Björn Castner & Claudia Maierl Tyskland
96  Andreas Rosendahl & Claudia Kaminski Tyskland
96  Bernd Steines & Silvia Friedenberger Tyskland
96  Wolfgang Tauscher & Susanne Scheuböck Tyskland

Round 1 (top 107)

100  Carsten Heidler & Maria Heidler Tyskland
100  Jörg Hofmeister & Susanne Kauer Tyskland
100  Andreas Kraushaar & Gitta Kraushaar Tyskland
100  Armin Kress & Karin Dick Tyskland
100  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Tyskland
100  Daniel Morgant & Tamara Schult Tyskland
100  Stephan Otte & Carolin Schollmayer Tyskland
100  Thomas Schäfer & Sybille Scheufler Tyskland
100  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Tyskland
109  Rudolf Hoch & Claudia Stock Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}