Results from Hessen Dance 2011 - Senior I S Standard 21. maj 2011
Fotos
Check how to advertise your product with us

Hessen Dance 2011
Tyskland - Frankfurt 21. maj 2011

Senior I S Standard 21. maj 2011

Final

1  Jörg Hillenbrand & Ute Hillenbrand Tyskland
2  Gert Faustmann & Alexandra Kley Tyskland
3  Bernd Ketturkat & Sandra Ketturkat Tyskland
4  Marco Wittkowski & Petra Fischer Tyskland
5  Thomas Laux & Christine Laux Tyskland
6  Jürgen Beck & Claudia Kleineheismann Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Marc Bieler & Sandra Mösch Tyskland
8  Florian Meyer & Anja Meyer (aka Katzmarski) Tyskland
9  Ralf Lämmermaier & Stella Lammermaier (aka Pionczewski) Tyskland
10  Kim Bartels & Silke Bartels Tyskland
11  Stefan Kolip & Inge Kolip Tyskland
12  Rene Seyboth & Heike Seyboth Tyskland
12  Wolfgang Tauscher & Susanne Scheuböck Tyskland

Quarter-final

14  Julian Heubeck & Brigitte Heubeck (aka Herzog) Tyskland
15  Eric Klucke & Manuela Klucke Tyskland
16  Thomas Wirzberger & Angelika Korb Tyskland
17  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Tyskland
18  Markus Lilli & Manuela Wichmann Tyskland
19  Thomas Leinhäupl & Ingrid Greck Tyskland
20  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
20  Kai Schönherr & Silke Ludwig Tyskland
22  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
23  Frank Maninski & Sandra Undine Muhr (aka Till) Tyskland
23  Daniel Rautenbach & Andrea Rautenbach (aka Staack) Tyskland
25  Andreas Kraushaar & Anja Hesele Tyskland

Round 2 (top 50)

26  Michael Alm & Kerstin Alm Tyskland
26  Michael Steingen & Andrea Steingen (aka Schulz) Tyskland
28  Holger Bernien & Sylvia Bernien Tyskland
28  Thomas Busta & Manuela Busta Tyskland
30  Stefan Bersal & Petra Schmidt Tyskland
30  Gregor Burck & Maria Troniak Tyskland
30  Thomas Schmidt & Susanne Schmidt Tyskland
33  Oliver Dräger & Andrea Simon-dräger Tyskland
33  Pawel Fafara & Alexandra Lueg Tyskland
33  Oliver Leonhardt & Andrea Leonhardt (aka Pietschke) Tyskland
36  Axel Mischewski & Susan Hortmann Tyskland
36  Sven Spengemann & Ramona Spengemann Tyskland
38  Markus Mengelkamp & Manuela Prater Tyskland
39  Stefan Rosik & Tanja Wernetshammer Tyskland
39  Knut Wichmann & Antje Wichmann Tyskland
41  Achim Hobl & Kerstin Hahn Tyskland
41  Damian Kukowka & Bettina Weimann Tyskland
41  Holger Staub & Birgit Staub Tyskland
44  Thomas Eil & Nicole Eil Tyskland
44  Serge Quazzotti & Peggy Quazzotti Fogel Tyskland
44  Stefan Seeger & Sabine Griesmann Tyskland
47  Mario Müller & Michaela Frahm Tyskland
47  Helge Neuner & Tanja Neuner (aka Gödecke) Tyskland
47  Udo Schmitz & Manon Schulz Tyskland
50  Alois Schwarzenbeck & Monika Schwarzenbeck Tyskland

Round 1 (top 73)

51  Bernward Kett & Christine Kett Tyskland
51  Gerhard Pfünder & Jasmin Esther Flor-Lampert Tyskland
53  Rudiger Herrmann & Barbara Herrmann Tyskland
53  Rainer Martius & Manuela Martius Tyskland
55  Holger Koschinski & Ruth Schulz Tyskland
56  Dieter Kuchenbecker & Annette Kuchenbecker Tyskland
56  Gerhard Lamprecht & Christine Lamprecht Tyskland
58  Torge Rieper & Gisela Rieper Tyskland
59  Jörg Böhm & Heike Böhm Tyskland
59  Holger Comtesse & Gitta Kraushaar Tyskland
59  Peter Schmiel & Sibylle Hanchen Tyskland
59  Tilmann Vetter & Birgitta Behling Tyskland
63  Manfred Nell & Alexandra Würzbauer Tyskland
63  Ralf Pfitzner & Eva Pfitzner Tyskland
65  Martin Beumer & Annette Beumer Tyskland
65  Peter Esser & Vera Esser Tyskland
65  Thomas Schulz & Annette Bauer Tyskland
68  Markus Kröller & Katja Liebig Tyskland
69  Heinrich Berger & Alexandra Berger Tyskland
69  Jochen Schneider & Andrea Schneider Tyskland
71  Matthias Drescher & Petra Drescher Tyskland
71  Robert Keller & Manuela Keller Tyskland
71  Peter Vogt & Alexandra Vogt Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}