Results from Hessen Dance 2011 - Amateur S Standard 21. maj 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Hessen Dance 2011
Tyskland - Frankfurt 21. maj 2011

Amateur S Standard 21. maj 2011

Final

1  Benedetto Ferruggia & Claudia Köhler Tyskland
2  Anton Skuratov & Alona Uehlin Tyskland
3  Valentin Lusin & Renata Lusin (aka Busheeva) Tyskland
4  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
5  Felix Teufert & Anne Weber Tyskland
6  Anatoly Novoselov & Tasja Schulz Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dumitru Doga & Sarah Ertmer Tyskland
8  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Tyskland
9  Alexander Stendel & Jasmin Ringwelski Tyskland
10  Markus Ziebegk & Jenny Singh-Muller (aka Jähne ) Tyskland
11  Alex Gerlein & Alexandra Elert Tyskland
11  Artjom Potapow & Mai Mentzoni Tyskland

Quarter-final

13  Stiapan Hurskiy & Juliane Klebsch Tyskland
14  Andriy Plotkin & Jorlanda Geier Tyskland
15  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Tyskland
16  Alexander Karst & Sarah Karst Tyskland
17  Moritz Krauter & Franziska Rauschenberger Tyskland
18  Frank Schulnies & Katja Döring Tyskland
19  Sascha Wakup & Ann Katrin Bechtold Tyskland
20  Bjorn Biermann & Jennifer Busta Tyskland
20  Thomas Jauerneck & Melanie Heider Tyskland
20  Philip Kley & Christina Siegling Tyskland
20  Adrian Obladen & Nadine Oeser Tyskland
20  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Tyskland

Round 2 (top 48)

25  Fabian Wendt & Anne Steinmann Tyskland
26  Alexander Gadenne & Sylvia Gessler Tyskland
26  Andreas Lippok & Karin Eva Seitz Tyskland
28  Erik Heyden & Julia Luckow Tyskland
29  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Tyskland
30  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Tyskland
30  Benjamin Schulze & Sandra Rebentrost Tyskland
32  Sascha Otto & Janne Vollmer Tyskland
33  Maximilian Labe & Constance Labe Tyskland
34  Timo Henkes & Carolin Teschke Tyskland
34  Gregor Pagel & Isabel Bauer Tyskland
36  Tom Uhlig & Lisa Uhlig Tyskland
37  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Tyskland
37  Christian Brinkmann & Gillian Kespohl Tyskland
39  Patrick Miller & Julia Pavlik Tyskland
40  Fabian Müller & Natalie Schlinke Tyskland
40  Thomas Schmid & Corina Poth Tyskland
40  Oliver Simon & Claudia Venter Tyskland
43  Dennis Ciomber & Franziska Wetjen Tyskland
43  Roland Tines & Heidrun Puskas Tyskland
45  Dragan Meshkov & Oksana Pasternak Tyskland
45  Jorg Neuhaus & Ruth Gerwing Tyskland
45  Tim Steinmetz & Lisa-Sophie Runge Tyskland
45  Napoleon Wittig & Yvonne Scheller Tyskland

Round 1 (top 55)

49  Anton Badazhkov & Monika Rothenfusser Tyskland
49  Oliver Klepsch & Jennifer Woska Tyskland
51  Michael Balzer & Sabine Niessing Tyskland
51  Christian Sachtschal & Anja Zellermayr Tyskland
51  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Tyskland
54  Christian Lang & Eva Litzenberger Tyskland
54  Stefan Stolzki & Corinna Bettinger Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}