Results from Hessen Dance 2011 - Amateur A Latin 22. maj 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Hessen Dance 2011
Tyskland - Frankfurt 21. maj 2011

Amateur A Latin 22. maj 2011

Final

1  Tobias Soencksen & Luisa Egenolf Tyskland
2  Alexander Martens & Olena Solopunova Tyskland
3  Josef Sedlmair & Tabea Louisa Thaler Tyskland
4  Michael Mudrik & Karolina Gaar Tyskland
5  Sebastian Berg & Lara Lacheta Tyskland
6  Julien Hammersbacher & Janina Rubin Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Anh-duc Ngyuen & Joanna Wiese Tyskland
8  Roman Kroecker & Elina Vdovin Tyskland
8  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Tyskland
10  Eduard Kremen & Angela Bode Tyskland
11  Gianluca Carello & Teresa Carello Tyskland
12  Fabian Löw & Valentina Gabriele Tyskland
13  Thomas Postera & Elisabeth Wierczoch Tyskland

Quarter-final

14  Nick Dieckmann & Cora-li Mostowy Tyskland
14  Oliver Moltan & Jennifer Harms Tyskland
16  Patrick Ferreira Sa & Nicole Wirt Tyskland
16  Marcel Sallinger & Kristina Haselbauer Østrig
18  Tobias Bonn & Carolin Oidtmann Tyskland
19  Jan Phillip Dethloff & Elena Bröckelmann Tyskland
20  Dominik Gleisl & Svenja Schmidt Tyskland
20  Alexander Wessel & Kristina Kasanzev Tyskland
22  Fabian Bonny & Alla Tolstocheeva Tyskland
23  Florian Bonn & Vitalina Porshnyeva Tyskland
24  Andreas Sopov & Katharina Wawilow Tyskland
25  Robin Herber & Carina Löffler Tyskland
25  Andras Koops & Iris Elburg Nederlandene

Round 2 (top 48)

27  Sven Malinowski & Olivia Pigulla Tyskland
28  Danilo Randazzo & Natalie Vollmer Tyskland
29  Ekkaphon Wittchow & Tatjana Berg Tyskland
30  Markus Ehlert & Kathrin Riedl Tyskland
30  Falco Hauff & Anna Müller Tyskland
30  Denis Richter & Anamaria Heinemann Tyskland
33  Wladimir Piskun & Ingrid Disput Tyskland
33  Eduard Wall & Samira Deller Tyskland
33  Johannes Wetscher & Alexandra von Jagemann Tyskland
36  Denis Margert & Valentina Dill Tyskland
36  Tobias Wagner & Elena Kammerer Tyskland
38  Sven Scheibe & Veronique Posselt Tyskland
39  Tobias Strack & Andrea Wagner Tyskland
40  Matthias Kleffmann & Patricia Peterek Tyskland
40  Fransceco Troiano & Irina Becker Tyskland
42  Christian Spiegl & Anna Byelgorodska Tyskland
43  Raimund Hartelt & Sonja Schlosser Tyskland
44  Jan Quandt & Lena Wurst Tyskland
45  Benjamin Hribersek & Nicole Greska Tyskland
45  Markus Kayl & Doreen Philipp Tyskland
47  Franz Axel Zansdorf & Sabrina Tetzlaff Tyskland
48  Manuel Wiese & Maylin Wied Tyskland

Round 1 (top 94)

49  Rolf Hohenwald & Sina D´Heureuse Tyskland
50  Dennis Gonta & Alina Sheynina Tyskland
51  Christian Groß & Stephanie Keusch Tyskland
51  Juraj Lipka & Maria Pachulova Slovakiet
53  Randolf Baumgartner & Magdalena Michalik Tyskland
53  Peter Rupp & Sarah Endres Tyskland
53  Alexander Wolf & Brigitte Felix Tyskland
56  Mathias Beckmann & Verena Pape Tyskland
56  Thomas Bilich & Tatjana Stroh Tyskland
56  Thorsten Lenerz & Melina Ferreira Damora Tyskland
56  Felix Schaffeld & Kathrin Heister Tyskland
56  Alexander Wilchelm & Laura Beichel Tyskland
61  Philipp Brusendorf & Lilia Rapp Tyskland
61  Florian Strauß & Janine Brenneke Tyskland
63  Orazio Dominante & Martina Panitzek Tyskland
63  Mike Meinert & Alina Missfeldt Tyskland
65  Stephan Michel & Judith Wauter Tyskland
66  Sebastian Foppe & Valerie Döhring Tyskland
66  Marc Hartung & Yvonne Martin Tyskland
66  Manuel Weidenthaler & Gina-lisa Hastenteufel Tyskland
69  Stefan Grabinski & Sonja Friehmelt Tyskland
69  Sascha Hammel & Olga Pervych Tyskland
69  Cedric Kiefer & Alina Brumm Tyskland
72  Alexander Spaeth & Natalie Agater Tyskland
73  Zhizhou Fang & Katerina Garbina Tyskland
74  Marcel Coutandin & Katharina Troizka Tyskland
74  Norman Ritter & Desislava Nikolova Tyskland
76  Christian Kraus & Jessica Depta Tyskland
76  Andreas Spannagel & Daria Rathaj Tyskland
78  Tobias Bach & Jasmin Schwierz Tyskland
78  Daevid Käsbach & Anja Koch Tyskland
78  Markus Postera & Isabelle Ciomber Tyskland
81  Sven Guske & Carolin Sommer Tyskland
81  Eike Wenzel & Nadine Munch Tyskland
83  Andreas Geltinger & Melanie Fischer Tyskland
84  Sascha Timmen & Ann-christin Lautz Tyskland
85  Friedemann Barthel & Liliya Kudayeva Tyskland
85  René Richter & Yvonne Khatir Tyskland
87  Nils Lohmann & Maria Heinrich Tyskland
87  Frank Repschläger & Nadja Kollrepp Tyskland
87  Michael Schmelzle & Patricia Schmelzle Tyskland
90  Uwe Bolik & Sylvia Bolik (aka Wichert) Tyskland
90  Jens Oberrath & Bianca Roth Tyskland
92  Adrien Emrich & Nadja Korlatzki Tyskland
92  Tobias Strobel & Diana Strobel Tyskland
92  Bernhard Weber & Sandra Cerinski Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}