Results from Grodno Open 2009 - IDSF International Open Standard 9. maj 2009
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Grodno Open 2009
Belarus - Grodno 9. maj 2009

IDSF International Open Standard 9. maj 2009

Final

1  Daniil Ulanov & Anastasiya Glazunova Rusland
2  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Rusland
3  Andrei Filippov & Anastasia Tarlykova Rusland
4  Pavel Novikov & Karolina Iwanowicz Polen
5  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
6  Artsiom Kazyra & Anastasia Veslova Belarus
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  [21] Stanislav Portanenko & Nataliya Kolyada Ukraine
8  [17] Vaidotas Lacitis & Veronika Golodneva Litauen
8  [17] Andrejs Rogovenko & Anna Voroncuka Letland
10  [10] Viktor Burchuladze & Valeriya Ryabova Rusland
11  [8] Artem Bronnikov & Anna Argun Rusland
12  [4] Edgars Linis & Jekaterina Perederejeva Letland
13  [3] Anton Nedotsukov & Maria Mitrokhina Rusland

Quarter-final

14  [18] Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Letland
14  [18] Pavel Nepomniaschi & Alina Glazkova Rusland
16  [14] Sergey Kiselev & Ekaterina Popova Belarus
17  [13] Kamil Pucko & Magdalena Kaminska Polen
18  [12] Vitaly Denisov & Natalia Pazyna Rusland
19  [11] Andrey Kitsun & Yuliya Krepchuk Belarus
19  [11] Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Litauen
21  [10] Andrei Chubarev & Olga Romanenko Rusland
22  [8] Anton Shumov & Darya Kushnir Rusland
23  [7] Vladimir Besarab & Ecaterina Petrova Moldova
24  Alexander Muretov & Ekaterina Kirillova Rusland

Round 2 (top 48)

25  [22] Pawel Nesterowicz & Aleksandra Dawidczyk Polen
26  [21] Bogdan Tyaglyy & Natalya Shegutova Aserbajdsjan
26  [21] Roman Usmanov & Anna Trukhan Belarus
28  [20] Sergei Belozerov & Ekaterina Belozerova (aka Motlich) Rusland
28  [20] Stanislav Zubik & Kseniya Protopopova Rusland
30  [17] Aleksandr Nesterenok & Valeria Rymareva Belarus
30  [17] Alexei Seredin & Natalya Seredina Rusland
32  [16] Romas Alijevas & Raminta Aukituolyte Litauen
32  [16] Sergey Lazunkov & Anna Radetskaya Belarus
34  [13] Viacheslav Chizhik & Ekaterina Ermolina Belarus
34  [13] Sergei Sutyrin & Natalya Sazhina Rusland
36  [7] Dmitriy Piletskiy & Vita Porshina Belarus
37  [6] Azer Ashrafov & Olga Tovstashova Aserbajdsjan
38  [3] Vladimir Garbuzov & Aleksandra Pupko Belarus
39  [2] Kirill Gesko & Daria Romanovskaia Belarus
39  [2] Aleksey Laptenok & Ekaterina Yasyutina Belarus
39  [2] Artem Mironchik & Alesya Lisukova Belarus
39  [2] Gabrielius Sasnauskas & Aine Juzenaite Litauen
43  [1] Vladislav Korotchenko & Anna Shevliakova Rusland
43  [1] Ruslan Polovandoshvili & Viktoriya Burnos Belarus
45  Nikita Filipov & Veronika Pozdeykina Rusland
45  Oleg Goy & Alina Minich Belarus
45  Nikita Moisejenko & Ieva Miklasevskaja Litauen
45  Andrey Mozheyko & Iulia Melnik Rusland

Round 1 (top 62)

49  [22] Aleksandr Tolstik & Yuliana Kudrevich Belarus
50  [21] Alexey Poliakov & Elena Litvinyuk Rusland
51  [20] Maksim Blinov & Mariya Astafeva Rusland
52  [18] Aleksandr Markevich & Ekaterina Yankovskaya Belarus
53  [17] Roman Lobarev & Daria Konokhova Belarus
54  [15] Viachaslau Piatrou & Anna Dolbik Belarus
55  [14] Zygimantas Tuskevicius & Domante Padleckaite Litauen
56  [12] Vasiliy Kozlov & Mariya Chernova Rusland
57  [11] Ligitas Bernatavicius & Egle Valentaite Litauen
58  [8] Stas Chelnakoff & Elvira Khamkar Belarus
59  [7] Yahor Aliakseyeu & Paylina Bagadukhova Belarus
60  [2] Sergey Podkas & Olga Yurchak Belarus
61  [1] Igor Radyuk & Ekaterina Mazenkova Belarus
62  Artem Belous & Olesya Golub (aka Ilyushenko) Ukraine
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}