Results from Grand Prix of Slovakia - IDSF Open Latin 17. november 2002
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Grand Prix of Slovakia
Slovakiet - Bratislava 16. november 2002

IDSF Open Latin 17. november 2002

Final

1  Klaus Kongsdal & Victoria Franova Danmark
2  Denis Kuznetsov & Maria Tzaptashvili Rusland
3  Kirill Nikitin & Marina Kopylova Rusland
4  Evgeniy Imrekov & Ekaterina Trofimova Rusland
5  Guy Rosen & Viktoriya Fadina Luxembourg
6  Heiko Straile & Daniela Beckmann Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Rachid Malki & Anna Suprun Sverige
7  Alexander Tchesnokov & Salome Lomsadze Georgien
9  Jakub Davidek & Michaela Gatekova Tjekkiet
11  Matej Chren & Vanda Polakova Slovakiet
11  Nikolai Dzhamberbaev & Tatiana Donskova Rusland

Quarter-final

14  Mikko Kaasalainen & Hanna Haarala Finland
14  Martynas Kura & Karina Kaselaite Litauen
14  Saulius Skambinas & Sandra Kniazeviciute Litauen
17  Masaki Seko & Chiaki Seko Japan
18  Petr Cadek & Michaela Krupickova Tjekkiet
19  Justas Kucinskas & Agne Malinauskaite Litauen
21  Stefano Terrazzino & Angela Stuppia Tyskland
23  Zdenek Rezler & Lucie Skopalikova Tjekkiet

Round 2 (top 38)

25  Marek Dedik & Kristina Horvatova Slovakiet
26  Nedas Grigaliunas & Olga Kosmina Estland
26  Roman Myrkin & Natalia Byednyagina Ukraine
28  Dorin Frecautanu & Avelia Dumitras Moldova
29  Massimo Arcolin & Jenny Bonfiglio Italien
29  Róbert Magyari & Nanda Wolf Ungarn
29  Toni Tuominen & Soile Nasanen Finland
32  Aidas Kasperaitis & Inesa Kasperaitiene (aka Mazonyte) Litauen
32  Nico Zickgraf & Leila Zickgraf Tyskland
35  Kyrylo Khytrov & Olena Khablenko Ukraine
37  Vladimir Velev & Gabriella Bodócs Ungarn
38  Rudi Grabon & Sybille Schreier Tyskland
38  Ivan Kostov & Claudia Bader Tyskland
38  Tomas Sieder & Magdalena Teslikova Tjekkiet
38  Martin Wünsch & Andrea Zelinkova Slovakiet
42  Michael Mendoza & Jenevieve Camacho Filippinerne
42  Piotr Szelest & Diana Klos Polen
45  Stefan Heinrich & Manuela Brychzy Tyskland
45  Marek Swetik & Renata Dohnanska Tjekkiet

Round 1 (top 55)

50  Sergei Guskov & Anna Sharikova Rusland
50  Pavel Imre & Lucia Kubasova Slovakiet
54  David Franek & Romana Zonova Tjekkiet
60  Charles Wang & Janet Hsiao Taiwan
61  Cedric Meyer & Angelique Meyer Frankrig
64  Libor Sotek & Petra Valova Tjekkiet
65  Armin Balk & Bettina Kaiser Tyskland
65  Pavol Hrehorcak & Veronika Vasilova Slovakiet
67  Sascha Schernthaner & Andrea Hasner Østrig
68  Péter Gombas & Orsolya Lovászi Ungarn
69  Peter Erlbeck & Claudia Kreuzer Østrig
69  Viktor Farkas & Nikoletta Magera Ungarn
71  Krzysztof Ozog & Monika Heinze Polen
72  Robert Tesar & Vendula Burkonova Tjekkiet
73  Michal Imriska & Miroslava Povchanova Slovakiet
74  Ondrej Homa & Nikoleta Cenkyova Slovakiet
74  Radek Mydlarcik & Zuzana Sykorova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}