Results from Grand Prix Slovakia - IDSF International Open Standard 16. november 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Slovakia
Slovakiet - Bratislava 14. november 2003

IDSF International Open Standard 16. november 2003

Final

1  Paolo Bosco & Silvia Pitton Italien
2  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Rusland
3  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
4  Ivan Zderciuc & Olga Ciubari Moldova
5  Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
6  Andrius Ivasauskas & Jurgita Dingelyte Litauen
7  Marco Cavallaro & Joanne Clifton England
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Ruslan Golovashchenko & Olena Golovashchenko Ukraine
9  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Polen
10  Vaidotas Lacitis & Paulina Glazik Polen
11  Karol Brull & Viktoria Bolender Slovakiet
12  Andrej Hromadka & Aneta Orosiova Slovakiet

Quarter-final

13  Pawel Switalski & Agata Pilarska Polen
14  Marius Kriukelis & Kristina Valiunaite Litauen
14  Oktavian Para & Elena Cravciuc Moldova
16  Kazuaki Watanabe & Yumi Watanabe Japan
17  Pavel Dvorak & Monika Mihalikova Tjekkiet
18  Marko Mehine & Maria Fessai Estland
18  Matic Pavlinic & Lena Pavlinic Slovenien
20  Valerio Colantoni & Sara Di Vaira Italien
21  Csaba László & Szilvia Szögi Ungarn
21  Peter Modrovsky & Barbara Jancinova Slovakiet
23  Alexey Zakharin & Yulia Belyak Rusland
24  Mikhail Sokolov & Ekaterina Korenkova Rusland

Round 3 (top 49)

25  Alexei Lapin & Anna Spiridonova Rusland
26  Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
27  Stepan Skok & Oksana Bulyga Rusland
28  Erik Narjas & Petra Cernakova Slovakiet
28  Luca Rossignoli & Veronika Haller Italien
30  Calin Panaite & Margarita Mantaluta Moldova
31  Pavel Bic & Silvie Konderlova Tjekkiet
31  Aleksander Makarov & Katrin End Estland
33  Maksim Buloychik & Elena Boldyreva Rusland
33  Filip Rut & Veronika Rut (aka Navratilova) Tjekkiet
33  Alexandr Sergeev & Natalia Zhaglevskaya Rusland
36  Moreno Lirussi & Anna Plazzotta Italien
36  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
36  Petr Zabystrzan & Jitka Konderlova Tjekkiet
39  Dumitru Doga & Alexandra Malai Moldova
40  Bernhard Maier & Katherina Kurzthaler Østrig
40  Mihai Gabriel Petre & Elwira Dominika Duda Rumænien
40  Isaac Rovira & Desiree Martin Spanien
43  Peter Broström & Maria Karlsson Sverige
43  Stefan Cermak & Kristina Kamenicka Slovakiet
43  Daniele Pardini & Paola Rosi Italien
43  Martin Parmas & Kaisa Oja Estland
43  Juraj Simko & Zuzana Vicikova Slovakiet
48  Jan Halir & Lucie Sedlakova Tjekkiet
49  Hideyuki Yoshikawa & Hisae Yoshikawa Japan

Round 2 (top 80)

50  Robert Gulis & Terezia Rozova Slovakiet
51  Pawel Szajda & Karina Hofmann Polen
51  Roman Zedan & Marian Zedan Rumænien
53  Josef Kovacs & Michaela Havlikova Slovakiet
53  Rolf Lindberg & Helena Fransson Sverige
53  Tobias Wallin & Diana Ribas Frankrig
56  Alexandre Chalkevitch & Larissa Kerbel Canada
57  Carlos Manchado & Silvia Colominas Spanien
58  Jaanus Käärmann & Helen Uibo Estland
58  Serghei Pogonet & Elena Cataeva Moldova
60  Denis Foster & Michaela Fosterova Tjekkiet
61  Jakub Cymbor & Agnieszka Olszewska Polen
62  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Ungarn
63  Jozef Koubek & Marketa Zemanova Tjekkiet
64  Pavel Stastny & Martina Novakova Tjekkiet
65  Matti Heikkila & Sanna-maria Nissinen Finland
65  Filip Krivda & Andrea Mihalikova Slovakiet
67  Jakub Danis & Katarina Capova Slovakiet
68  Hisayuki Toyama & Satomi Toyama Japan
69  Stefan Ciubotaru & Ina Pinzaru Moldova
70  Jacek Fidurski & Aneta Mirska Polen
70  Erik Páli & Viktoria Pali Ungarn
72  Octavian Cepurjinschii & Olga Chiricenco Moldova
72  Petr Simacek & Alena Sismova Tjekkiet
74  Vladimir Slon & Martina Friedl Østrig
75  Radek Vondrejc & Barbora Komendova Tjekkiet
76  Ladislav Gerenyi & Lucia Zavadova Slovakiet
77  Jaroslav Frantisek & Jana Suchankova Tjekkiet
78  Jiri Mace & Zuzana Bickova Tjekkiet
78  Petr Valecka & Klara Pesickova Tjekkiet
80  Brian Eriksen & Marianne Eihilt Danmark

Round 1 (top 123)

81  Igor Bogatiriov & Margareta Simion Moldova
81  Kirill Mantsevoda & Olga Tovstashova Belarus
83  Eric Chao & Cherry Kao Taiwan
83  Jakub Pavlik & Martina Opitova Tjekkiet
85  Michal Drha & Tereza Bufkova Tjekkiet
86  Tomas Hudecek & Emma Hradecka Tjekkiet
86  Balazs Papp & Orsolya Zabos Ungarn
88  Roman Manolachi & Cristina Rodrighes Moldova
88  Ondrej Nadvornik & Pavlina Kropackova Tjekkiet
90  Jiri Pohlodek & Ivana Sperkova Tjekkiet
91  Jakub Liska & Nina Vozarova Slovakiet
91  Edgar Orlovschii & Tatiana Balaban Moldova
93  Pawel Wlodzimierz & Julita Krasnoborska Polen
94  Richard Jebeloczki & Klara Marjan Ungarn
94  Ondrej Radil & Pavlina Vlaskova Tjekkiet
96  Martin Lazik & Stanislava Vyskupova Slovakiet
97  Roman Kytka & Petra Nadvornikova Tjekkiet
97  Vitaliy Selevich & Aliaksandra Davydava Belarus
99  Martin Gabris & Veronika Gabrisova Slovakiet
99  Miroslav Magerstein & Eva Srajerova Tjekkiet
99  Viktor Vadkerti & Katarina Komorova Slovakiet
102  Charles Wang & Janet Hsiao Taiwan
103  Ivailo Gerakov & Marion Saleta Østrig
103  Slavomir Mrazko & Lenka Bodrucka Slovakiet
105  Jaroslav Cekl & Dagmar Ceklova Tjekkiet
105  Aleksandar Popov & Irena Dimitrova Bulgarien
105  Wolfgang Schmaranzer & Agnes Schneider Østrig
108  Vladimir Hamza & Katarina Kmecova Slovakiet
108  Michael Schrattbauer & Silke Hofmann Østrig
110  Roman Filkorn & Lenka Laukova Slovakiet
110  Andreas Schogger & Alice Schogger Østrig
110  Alexander Sebestian & Petra Regger Østrig
110  Pavol Zalom & Blazena Zalomova (aka Krajcova) Slovakiet
114  Richard Botik & Alice Pokorna Tjekkiet
114  Zoltán Czuczor & Márta Kaposvari Ungarn
114  Jan Gugh & Andrea Zalabova Slovakiet
114  Martin Liska & Andrea Macasova Tjekkiet
114  Peter Pastorek & Valeria Marcisovska Slovakiet
114  Slavomir Podmanicky & Ivana Svrckova Slovakiet
114  Andras Rozgonyi & Anita Mondok Ungarn
114  Jozef Solus & Monika Krupinska Slovakiet
114  Jiri Tehnik & Linda Komendova Tjekkiet
114  Libor Zdaril & Katarina Pankova Tjekkiet
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}