Results from Grand Prix Latvija 2006 - IDSF International Open Standard 17. december 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Latvija 2006
Letland - Riga 15. december 2006

IDSF International Open Standard 17. december 2006

Final

1  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Polen
2  Marek Kosaty & Paulina Glazik Polen
3  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Polen
4  Valdis Skutans & Laura Kosite Letland
5  Edgars Gasjuns & Daria Konstantinova Letland
6  Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Sverige
7  Roman Mayer & Siret Siilak Østrig
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Rusland
9  Denis Kutepov & Aiste Stragyte Litauen
10  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
11  Ivan Anichkhin & Anastasia Tarlykova Rusland
12  Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Letland

Quarter-final

13  Marko Mehine & Maria Fessai Estland
13  Alexei Troshine & Daria Shevelilova Rusland
15  Daniele Pardini & Paola Rosi Italien
16  Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Letland
17  Roberts Nemiro & Santa Dmitrijeva Letland
18  Veiko Ratas & Helena Liiv Estland
19  Sami Vainionpää & Merje Styff Finland
20  Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Belarus
21  Janis Kukainis & Ieva Kemlere Letland
22  Pawel Sobieszek & Anna Bocian Polen
23  Fabio Bellucci & Liva Koziola Letland
24  Rihards Mailitis & Anna Voroncuka Letland

Round 3 (top 50)

25  Aleksandr Aksenov & Daria Romanenko Rusland
25  Thomas Kagnes & Aleksandra Kakurina Norge
25  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
28  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Letland
29  Kristaps Kalnins & Liva Prince Letland
29  Victor Presnetsov & Vera Nam Rusland
31  Marko Kiigajaan & Mari Piksar Estland
31  Artem Terekhov & Olga Tarasova Rusland
33  Sergey Ternovskikh & Valentina Kharitonova Rusland
34  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Litauen
34  Evaldas Sodeika & Viktorija Kunauskaite Litauen
34  Jaak Vainomaa & Irina Sitnik Estland
37  Dario Cianciotta & Claudia Balestra Italien
37  Aleksejs Malisevs & Krista Erina Letland
39  Dmitriy Milekhin & Evgeniya Shaw (aka Sutyaginskaya) Rusland
40  Pavel Denissenko & Natalja Ryzova Estland
40  Sergejs Kulepovs & Zane Lase Letland
42  Piotr Wlodarczyk & Marta Wach Polen
43  Aigars Auzenbergs & Anete Paradniece Letland
43  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Letland
45  Andrey Chekmarev & Alina Vedeneeva Rusland
45  Alari Liiv & Keit Speigel Estland
45  Edgars Linis & Eliza Ancane Letland
48  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Letland
49  Rihards Freidenfelds & Anna Lahovica Letland
50  Dmitri Nikitin & Anastasia Sokolova Rusland

Round 2 (top 79)

51  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estland
52  Tommi Skogberg & Elina Katainen Finland
53  Pietro Del Bello & Faye Hung Hongkong
53  Dainius Mikolaitis & Ieva Zukauskaite Litauen
55  Edgars Gerosins & Nikola Matjusenko Letland
56  Yvo Eussen & Elisabeth Novotny Sverige
57  Dmitrijs Trescinskis & Anastasija Janovica Letland
58  Arturs Minajevs & Laura Strauberga Letland
59  Hardi Rikand & Laura Kask Estland
60  Kirill Kolobov & Margarita Zvonova Estland
60  Martin Parnov Reichardt & Maija Salminen Danmark
62  Jonathan Näslund & Oksana Spichak Sverige
63  Koit-Georg Peterson & Grete Papp Estland
64  Jurijs Trosenko & Claudia Ketonen Finland
64  Rauno Verbitskas & Karin Lillemaa Estland
66  Mirko Aljaste & Stina Raudsepp Estland
67  Karlis Beihmanis & Laura Laugale Letland
67  Madis Hakmann & Viktoria Zokova Estland
69  Rihards Eglitis & Elza Pole Letland
69  Miikka Hyttinen & Jarna Hyttinen Finland
71  Aleksandr Nesterenok & Valeria Rymareva Belarus
72  Vytautas Dudenas & Lina Geseviciute Litauen
72  Antti Pekka Pitkänen & Kaisu Tuominiemi Finland
74  Andrey Basov & Svetlana Babulina Rusland
74  Edgars Karnickis & Jekaterina Hlopova Letland
76  Aleksejs Livcaks & Julija Ganzula Letland
77  Lars Trunin & Grete Raidma Estland
78  Kardo Kukk & Gerti Leesman Estland
79  Alexey Zakharin & Viktoria Serdiuk Rusland

Round 1 (top 99)

80  Klavs Kantoris & Madara Treimane Letland
80  Evgeniy Klimov & Tatyana Trofimova Rusland
80  Mareks Perkons & Agneta Adamovica Letland
83  Risto Kukk & Maria Küüsmaa Estland
84  Avak Manvelov & Gerda-ulla Saul Estland
85  Mikhail Kapusta & Viktoriya Bitsadze Georgien
86  Rolands Malcans & Anna Berga Letland
87  Roberts Ogle & Agnese Kaulina Letland
88  Victor Kolotev & Dinara Yarullina Rusland
89  Risto Siitan & Carinee Meer Estland
90  Glenn Sandaker & Marianne Sandaker Norge
91  Valeri Malikov & Aleksandra Kostianenko Aserbajdsjan
92  Yakov Mironuk & Liene Liepa Letland
93  Jevgenijs Kacanovs & Kristine Ieklava Letland
94  Edvins Jaudzems & Alise Dudareva Letland
95  Lars Svartlinger & Mia Jackson Sverige
96  Robin Linnar & Maria Zimmerman Sverige
97  Giorgi Gachechiladze & Salome Chachua Georgien
98  Martin Nivmark Bengtsson & Frida Frost Sverige
99  Rihards Pfeifle & Romina Aleksandrjana Letland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}