Results from Grand Prix Latvija 2006 - IDSF International Open Latin 16. december 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

Grand Prix Latvija 2006
Letland - Riga 15. december 2006

IDSF International Open Latin 16. december 2006

Final

1  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Rusland
2  Jevgenijs Suvorovs & Nina Bezzubova Letland
3  Nikolai Voronovich & Maria Nikolishina Rusland
4  Sergey Oseychuk & Anna Jelnikova Tyskland
5  Sarunas Greblikas & Viktoria Horeva Letland
6  Mikko Kaasalainen & Adrienn Fitori Finland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Grygoriy Boldyrev & Andra Vaidilaite Litauen
8  Alexei Kabirov & Veronika Klyushina Rusland
8  Rafal Maserak & Magda Soszynska Polen
8  Dmitriy Pugachev & Ulyana Fomenko Rusland
11  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
11  Daniils Kutuzovs & Madara Liepniece Letland

Quarter-final

13  Aleksandr Ilinykh & Anna Afonenkova Rusland
14  Aleksei Simakin & Viktorija Puhovika Letland
15  Kirill Kartavtsev & Evgenia Golikova Rusland
15  Georgiy Korolyov & Blanka Winiarska Polen
17  Joonas Piippola & Katri Mäkinen Finland
17  Alexander Rebrov & Daria Genzeleva Rusland
19  Vladimirs Kurcevskijs & Ekaterina Selitskaia Letland
20  Sandris Cirulis & Elina Ozolina Letland
21  Nikolai Krasikov & Yulia Shorokhova Rusland
22  Arturas Vilkonecas & Ala Karpenko Litauen
23  Vadim Usovitch & Marina Chernoshei Belarus
24  Alexey Zakharin & Viktoria Serdiuk Rusland

Round 3 (top 48)

25  Gregoire Lyonnet & Anastasija Gorbacenko Frankrig
26  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
27  Dmitri Barilo & Yulia Posmygaeva Estland
27  Mikhail Kapusta & Viktoriya Bitsadze Georgien
29  Maris Puce & Zane Prokofieva Letland
30  Rihards Eglitis & Elza Pole Letland
31  Sergei Belyaev & Maarit Nuutinen Finland
31  Marko Mehine & Maria Fessai Estland
31  Dmitri Polikarpov & Marina Frolova Rusland
34  Igor Derimov & Elena Volokhova Belarus
34  Sergey Ternovskikh & Valentina Kharitonova Rusland
36  Yvo Eussen & Elisabeth Novotny Sverige
36  Edgars Linis & Eliza Ancane Letland
36  Semion Progorodov & Kristine Sauja Letland
39  Yan Panfilenko & Ksenia Kotochigova Rusland
39  Andrei Vavilov & Terje Piho Estland
41  Oliver Papp & Laura Wimmer Finland
41  Maksim Stepanov & Kerstin Kruuse Estland
43  Matti Puro & Anne Jänkälä Finland
43  Nikita Stratonov & Alevtina Malenina Rusland
45  Yakov Mironuk & Liene Liepa Letland
46  Yoshikazu Jimenji & Ryoko Yamazaki (aka Jimenji) Japan
47  Anton Kananen & Kia Lehmuskoski Finland
48  Alari Liiv & Keit Speigel Estland

Round 2 (top 79)

49  Marko Kiigajaan & Mari Piksar Estland
50  Jonathan Näslund & Oksana Spichak Sverige
51  Raimonds Andersons & Sanda Cuhalova Letland
51  Povilas Lasas & Monika Smigelskyte Letland
53  Ville Roos & Sanni Siurua Finland
54  Kirill Voronin & Tatyana Kosenko Rusland
55  Roberts Mucins & Lauma Mellupe Letland
55  Evaldas Racys & Ada Simonaityte Letland
57  Sergejs Kulepovs & Zane Lase Letland
57  Evgeniy Mazeiko & Alesya Petrova Belarus
57  Arturs Minajevs & Laura Strauberga Letland
57  Sarunas Saltonas & Beata Skaisgiryte Litauen
61  Evgeniy Klimov & Tatyana Trofimova Rusland
62  Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Rusland
63  Ilham Osmanov & Migar Osmanova Aserbajdsjan
64  Viktors Haritonovs & Olga Haritonova Letland
65  Alfred Palmgren-Barrestig & Carolina Ek Sverige
66  Rimvydas Cernajus & Ruta Ramanauskaite Litauen
67  Aleksandrs Aloshins & Anita Berzina Letland
68  Janne Talasma & Anna Liisa Bergström Finland
69  Mikko Matikka & Petra Mursu Finland
70  Sergei Golovachev & Mariya Gulyumova Rusland
71  Janis Danovskis & Anna Kvelde Letland
71  Edgars Jekabsons & Aleksandra Povare Letland
73  Georgiy Lapinskiy & Alina Zaychenko Rusland
73  Jurijs Trosenko & Claudia Ketonen Finland
75  Nerijus Jasaitis & Rolanda Maniuskaite Litauen
76  Maksym Salkov & Natali Zumbulidze Letland
77  Janis Girsa & Elina Radionova Letland
78  Alexander Kullenbäck & Alexandra Kullenbäck Sverige
79  Jevgenijus Vyprickis & Gerda Arbociute Litauen

Round 1 (top 118)

80  Ilia Borodko & Anna Anikina Rusland
80  Edgar Sackmann & Jasmin Cavusoglu Tyskland
82  Andris Dukulis & Agnese Lacauniece Letland
82  Robin Linnar & Maria Zimmerman Sverige
82  Denis Migunov & Tatjana Zitkovskaja Estland
85  Aleksei Ivanov & Magdalena Donerstak Estland
85  Jyri Lähdemaa & Henriikka Iivonen Finland
87  Viktors Kisilis & Svetlana Vasilenko Letland
87  Einars Lazdins & Jana Pogozelska Letland
87  Marko Malmberg & Kaisa Huunonen Finland
90  Dzintars Jaundzeikars & Anna Budreiko Letland
91  Sergei Kalinin & Natalja Kalinina Estland
91  Risto Kukk & Maria Küüsmaa Estland
93  Maksim Zadanov & Irina Kalinina Estland
94  Glenn Sandaker & Marianne Sandaker Norge
95  Teemu Hirvimäki & Janina Areva Finland
96  Marts Smolko & Anita Bautre Letland
97  Oleg Barbash & Darya Krivosheeva Rusland
97  Kaspar Vaik & Kristina Kips Estland
99  Martin Platerud & Jeanette Platerud Sverige
100  Vytautas Mackonis & Ieva Jasiunaite Litauen
100  Martin Nivmark Bengtsson & Frida Frost Sverige
100  Antti Pekka Pitkänen & Kaisu Tuominiemi Finland
103  James Johansson & Josefin Carlson Sverige
103  Dmitrijs Trescinskis & Anastasija Janovica Letland
105  Henrik Frisk & Sofie Pemer Sverige
105  Olegs Ivanskojs & Santa Peskova Letland
105  Valeri Malikov & Aleksandra Kostianenko Aserbajdsjan
108  Risto Ojakoski & Laura Liljeroos Finland
108  Olli Syrjälä & Anna Nyberg Finland
110  Niko Pekka Korkee & Annukka Piirala Finland
110  Akseli Kurttio & Rosanna Kulju Finland
112  Robin Bjelkendal & Anna Bostrom Sverige
112  Eduardo Cervera & Lorena Costa Spanien
112  Giorgi Gachechiladze & Salome Chachua Georgien
112  Mikael Johansson & Maja Denevska Sverige
112  Fredrik Persson & Daniela Nivaro Sverige
112  Rihards Pfeifle & Romina Aleksandrjana Letland
112  Mikko Puikko & Nadja Niva Finland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}