Results from Goldstadtpokal 2006 - IDSF International Open Latin 28. januar 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

Goldstadtpokal 2006
Tyskland - Pforzheim 28. januar 2006

IDSF International Open Latin 28. januar 2006

Final

1  Eugene Katsevman & Maria Manusova USA
2  Maurizio Vescovo & Melinda Torokgyorgy Ungarn
3  Zoran Plohl & Tatsiana Lahvinovich Slovenien
4  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Rusland
5  Jesper Birkehoj & Anna Anastasiya Kravchenko Tyskland
6  Andrius Kandelis & Egle Kandelis Litauen
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Evgenij Voznyuk & Katharina Simon Tyskland
8  Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Tyskland
9  Jevgenijs Suvorovs & Nina Bezzubova Letland
10  Timo Kulczak & Motshegetsi Mabuse Tyskland
10  Aleksandr Makarov & Anastasia Kiseleva Rusland
12  Jan Kliment & Laura Stefanie Hafner Schweiz

Quarter-final

13  Sergiu Luca & Katarina Vuletic Tyskland
14  Michal Stukan & Susanne Miscenko Tyskland
15  Sarunas Greblikas & Viktoria Horeva Litauen
16  Denis Bulanov & Aleksandra Lyubchevskaya Rusland
16  Evgeniy Firstov & Evgenia Fadeeva Rusland
18  Gennady Bondarenko & Natalija Veremeeva Tyskland
18  Wladislaw Lalafarjan & Maya Tochelovich Tyskland
20  Sergey Gorbunov & Polina Kolodizner Tyskland
21  Christoph Jonas & Elena Zverevshchikova Tyskland
22  Guillem Pascual & Cristina Suarez Spanien
23  Cedric Meyer & Angelique Meyer Frankrig
24  Marius Iepure & Daniela Beckmann Tyskland

Round 2 (top 49)

25  Igor Misyurenko & Kristyna Kotinova Tjekkiet
26  Juri Kaiser & Aleksandra Kaiser (aka Kistanova) Tyskland
26  Marvin Nigg & Claudia Obmascher Østrig
28  Slavik Adjidersky & Lilya Furman Israel
28  David Jühlke & Debbie Seefeldt Tyskland
30  Michael Seidel & Nina Chinju Uszkureit Tyskland
31  Markus Heffner & Tanja Kuschill Tyskland
32  Domenik Herrmann & Aldona Nowakowski Tyskland
32  Thanh Tran & Yvonne Hemlein Tyskland
34  Ronak Spamer & Tasmin Spamer Tyskland
35  Sascha Mohl & Maria Pia Arces Tyskland
36  Julien Brugel & Coralie Romanzin Frankrig
36  Lukas Hojdan & Zuzana Sykorova Tjekkiet
38  Alexander Seibert & Ilona Bilotserkovska Tyskland
39  Björn Drews & Marina Rüll Tyskland
40  Marcus Mnerinsky & Marion Lengl Tyskland
41  Daniel Hirth & Yvonne Schmidt Tyskland
41  Emanuil Karakatsanis & Sarah Knapp Tyskland
41  Reinhard Nissl & Reneta Pawlik (aka Temelkova) Tyskland
44  Ivan Kostov & Anna Chodyna Tyskland
44  Simon Völbel & Ines Reiberg Tyskland
44  Alexander Walger & Sarah Sophie Ritz Tyskland
47  Samuel Conrad & Beatrice Debrunner Schweiz
47  Mark Leweling & Kathryn Höbusch Tyskland
47  Timur Misirlioglu & Nadine Hoffmann Tyskland

Round 1 (top 65)

50  Daniele Varallo & Sonja Schaufler Tyskland
51  Markus Trissler & Marina Scharin Tyskland
52  Maxim Stadnik & Kim Pätzug Tyskland
53  Alexandru Ion & Andra Linte Rumænien
54  Paul Radtke & Lisa Nüssemeyer Tyskland
55  Jörg Killius & Ilona Cutenco Tyskland
55  Michael Schwarz & Janina Wisura Tyskland
57  Juan Carlos Diaz & Maria Graciela Toba Spanien
57  Anton Pak & Natalya Yegorova Kasakhstan
59  Thomas Holzinger & Pamela Wiedenmayer Tyskland
60  Lucien Krebs & Nicole Dürler Schweiz
61  David Kiefer & Selma Berberich Tyskland
62  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Tyskland
63  Giuseppe Parlett & Desiree Cinicola Schweiz
64  Jan Hendrik Gaul & Jasmin Kölz Tyskland
64  Grzegorz Motykiewicz & Agnieszka Motykiewicz Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}