Results from German Open 2011 - GOC Youth Standard 18. august 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2011
Tyskland - Stuttgart 16. august 2011

GOC Youth Standard 18. august 2011

Final

1  Artem Bronnikov & Darya Grishko Rusland
2  Patrick Rucinski & Ella Nusenbaum Canada
3  Dmitri Kolobov & Signe Busk Danmark
4  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
5  Evgeniy Nikitin & Dana Spitsyna Rusland
6  Valeriy Pavlov & Ekaterina Karaschuk Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Dan Capcelea & Natalia Luchiv Moldova
8  Kirill Pavlov & Anna Argun Rusland
9  Alex Ionel & Cordula Patricia Beckhoff Tyskland
10  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Litauen
11  Aleksandr Borisov & Yanina Yakubova Rusland
11  Michelangelo Longo & Maria Longo Italien
11  Vlad Paslariu & Eszter Pop Rumænien

Quarter-final

14  Valeriu Ursache & Darya Goncharenko Ukraine
15  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Rumænien
15  Winson Tam & Anna Nina Kus Canada
17  Errol Williamson & Vashti Reed USA
18  Valts Liepnieks & Inese Zarina Letland
19  Vjaceslavs Suhtins & Anastasija Volkonska Letland
19  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Rumænien
21  Michal Le & Kamila Duranska Polen
22  Daniele Ruscito & Nicole Cartigiano Italien
23  Dmitriy Kapusta & Ekaterina Kalish Rusland
24  Vladimir Kasilov & Yaroslava Tkach Ukraine
25  Evgeniy Nikitin & Anastasiya Milyutina Rusland

Round 3 (top 50)

26  Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Litauen
26  Leonid Khokhlov & Yulia Koshkina Rusland
26  Andriy Nikitchenko & Zlata Prykhodko-bosova Ukraine
29  Kirill Medyanov & Antonina Maksimova Rusland
29  Calin Rusnac & Andreea Hogea Rumænien
29  Aleksandr Shershitskiy & Ksenia Nikitina Rusland
29  Michal Urbanski & Izabela Skierska Polen
33  Alexandru Pogor & Mathilde Lyngsdal Danmark
34  Maciej Mikrzak & Martyna Michalik Polen
34  Nikita Tabachkov & Ekaterina Tabachkova (aka Ryabogina) Rusland
34  Karolis Varkalys & Gabriele Siriunaite Litauen
37  Madis Abel & Lauren Juhanson Estland
37  Igor Akinshin & Kristina Shinkaryuk Rusland
39  Vladimir Vasilevich & Ulyana Maksimkina Rusland
40  Tamás Jéri & Lilla Szepesi Ungarn
41  Vladislav Bogoslov & Vladlena Khodyreva Rusland
41  Deividas Kacinauskas & Gabriele Sabaliauskaite Litauen
41  Artemiy Martynov & Anastasiya Koler Rusland
44  Oskar Dziedzic & Klaudia Iwanska Polen
45  Nikita Dolyuk & Irina Kiryukhina Rusland
45  Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Letland
45  Paul Ionut Rednic & Iulia Alexandra Topan Rumænien
48  Boris Basin & Veronika Tamarova Rusland
48  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Rusland
48  Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estland

Round 2 (top 98)

51  Michail Dezhurov & Yana Aldoshina Rusland
51  Vadim Maslov & Mariya Barabanova Rusland
53  Razvan Cotescu & Andreea Matei Rumænien
53  Peteris Lapins & Daniela Diure Letland
55  Nils Jugans & Anna Elizabete Kalnina Letland
56  Giorgio Iori & Giulia Spalla Italien
56  Anton Lam-Viri & Anna Ilina Rusland
58  Vladlen Kravchenko & Aigerim Toktarova Kasakhstan
58  Stanislav Mamonov & Veronika Dichka Rusland
60  Gianluca Di Melfi & Rossella Rinaldi Italien
60  Aleksey Mukhortov & Olga Alekseenko Rusland
60  Ion Simboteanu & Lina Vartic Moldova
63  Anton Dobriyan & Aleksandra Galkina Rusland
63  Andrey Eremin & Aleksandra Riger Rusland
63  Iakov Ponomarenko & Anastasia Solovieva Rusland
66  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
66  Mateusz Godziebiewski & Ewelina Mikolajewska Polen
68  Nikita Bortsov & Olga Voronina Rusland
68  Roman Redzyuk & Anastasia Soboleva Canada
70  Raul Faliboga & Loredana Butea Rumænien
71  Oskars Karklins & Zaklina Sola Letland
71  Vladimir Martintsov & Maria Gladkikh Canada
71  Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estland
74  Dominik Kotala & Anna Kotala Polen
75  Dmitriy Bayanov & Viktoriya Pechenik Kasakhstan
76  Egor Bukreev & Elizaveta Ereklintseva Rusland
76  Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraine
78  Daniel Buschmann & Katarina Bauer Tyskland
78  Maksim Sitkin & Viktoriya Kashtelo Rusland
80  Kirill Baturin & Alena Mentyukova Rusland
80  Sander Seppik & Kaari Kink Estland
82  Andris Klievens & Santa Sauere Letland
83  Sergej Piskun & Sofyia Derr Tyskland
84  Aleksandr Sablikhin & Anastasiya Rudneva Rusland
84  Pawel Urbanski & Sandra Michalczyk Polen
84  Kacper Zakowicz & Natalia Zakowicz Polen
87  Michele Albigese & Naja Dolenc Slovenien
87  Rene Carrera & Sofia Gorbatchev Tyskland
87  Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estland
87  Jonathan Lucarelli & Erika Ferrara Italien
87  Dinu Lung & Crista Tatar Rumænien
87  Ivan Varfolomeev & Anastasiya Abramenkova Rusland
93  Vit Domorad & Tereza Ripova Tjekkiet
94  Antonio Giuliano & Gaetana Ruggiero Italien
95  Igor Gutsan & Diana Maidanic Moldova
96  Andrea Storoni & Dariya Suslova Italien
97  Ilya Malyshev & Anna Popova Rusland
98  Roman Bankrashkov & Viktoriya Sermyagina Rusland

Round 1 (top 187)

99  Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Rusland
99  Wu Hongbo & Yin Si Jun Kina
99  Vladimir Rotan & Aleksandra Antonenko Rusland
102  Cristian Hariga & Noemi Elena Dragu Rumænien
103  Adrian Stefan Gagu & Andra Mihaela Radu Rumænien
103  Bertalan Hegyes & Violetta Kis Ungarn
103  Dan Pseneac & Alexandrina Bicov Moldova
106  Gleb Mishin & Aleksandra Piskulina Rusland
106  Anton Shaltin & Anastasiya Bormotova Rusland
106  Kirill Shvaibovich & Polina Matskevich Belarus
106  Nikita Timoshenko & Mariya Petrova Rusland
110  Mathias Kirkegaard & Line Riding Danmark
110  Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
110  Oleksander Panchuk & Yuliya Sorokata Ukraine
110  Gabriel Plutov & Viktoria Stytsenko Israel
114  Vladislav Korennoy & Regina Zhilina Rusland
114  Artur Martea & Henrieta Buga Moldova
114  Sasha Ul & Tine Kranjc Slovenien
117  Tomasz Jakubek & Ida Marszalek Polen
118  Edvinas Belousovas & Anastasija Piazenko Litauen
118  Ionut Ciubotariu & Alina Florentina Boros Rumænien
118  Andrey Knizel & Anastasiya Timofeeva Rusland
118  Bogdan Suciu & Larisa Pop Rumænien
118  Vladislav Tsarev & Angelina Barkova Rusland
123  Kaspars Ivanovs & Ruta Sina Letland
123  Audrius Kleismantas & Juste Buciunaite Litauen
125  Moritz Krauter & Franziska Rauschenberger Tyskland
125  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Tyskland
125  Andres Vaccari & Elisa Fabiani Italien
128  Aleksander Nogal & Ewa Sitarz Polen
128  Vitaliy Zakharov & Inna Tokarchuk Rusland
130  Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Estland
130  Tagir Vafin & Ekaterina Cherkasova Rusland
132  Liu Qi Bin & She Meng Ting Kina
132  Danil Erokhin & Alina Schehimi Tyskland
132  Nikita Goncharov & Alina Siranya Muschalik Tyskland
132  Martin Jantson & Kerstin Kessa Estland
136  Nikita Petukhov & Veronika Novikova Rusland
136  Zhang Sun & Siqi Zhang Kina
138  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tjekkiet
138  Jorgen Buse & Kamilla Koue-mortensen Danmark
138  Emil Kashapov & Svetlana Sarycheva Rusland
138  Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
138  Montas Kubilius & Gerda Mickeviciute Litauen
138  Evgeniy Magazinschikov & Zarina Sharapova Rusland
138  Jakub Necpal & Zuzana Borska Tjekkiet
138  Roman Schumichin & Mariya Maksina Tyskland
138  Vlad Vieryga & Violetta Posmtenaya Rusland
138  Kirill Zaruba & Yelena Borovskaya Ukraine
138  Robert Attila Zsigmond & Andreea Teodora Pascu Rumænien
149  Ruben Salvador & Monica Busquier Spanien
149  Michal Stanislawski & Maria Zakrzewska Polen
151  Kiril Borisotzkin & Bella Ivrogimova Kasakhstan
151  Valerijs Borovojs & Inna Orlova Irland
151  Beniamin Bregman & Maria Azimov Israel
151  Edward Fraanje & Bo Sutter Nederlandene
155  David Büchel & Flavia Landolfi Schweiz
155  Raitis Eglitis & Diana Judze Letland
155  Omar Landi & Benedetta Orlandini Italien
155  Sebastian Mititelu & Diana Serb Rumænien
155  Mircea Constantin Oanes & Ana-Maria Mititelu Rumænien
155  Pablo Villanova Caro & Irene Marti Perez Spanien
161  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Tyskland
161  Michal Marzec & Kornelia Durka Polen
161  Timon Niedecken & Larissa Bröhmer Tyskland
161  Aleksandr Panasyuk & Polina Lisechko Rusland
161  Vasil Pavlov & Gabriela Burgazlieva Bulgarien
161  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Tyskland
161  Dominick Christopher Valusescu & Raluca Elena Popa Rumænien
168  Ivan Antonov & Mariya Boykova Rusland
168  Sven Bergmann & Kristina Kozenkova Tyskland
168  Paul Costin & Cristina Ana-Maria Danu Rumænien
168  Thomas Doodkorte & Kelly Basoski Nederlandene
168  Quan Gu & Xinyi Wang Kina
168  Adomas Kielaitis & Monika Spokauskaite Litauen
168  Fabio Landolfi & Angela Landolfi Schweiz
168  Vladut Mesca & Elena Marian Rumænien
168  Danilo Randazzo & Natalie Vollmer Tyskland
168  Shimpei Saito & Izuho Saito Japan
168  Tobias Soencksen & Luisa Egenolf Tyskland
179  Jacques Bernstein & Marlen Heilmann Tyskland
179  David Dahm & Carla Meier Tyskland
179  Nguyen Tuan Dat & Phan Nguyen Quynh Huong Vietnam
179  Denis Deisser & Lorena Karolin Finger Tyskland
179  Henrich Gibala & Laura Belicova Slovakiet
179  Georgian Alin Ion & Elena Micu Rumænien
179  Shane Leen & Michelle Mutuleasa Irland
179  Anton Smuk & Siri Sandberg Sverige
179  Norbert Szeles & Anca Tunea Rumænien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}