Results from German Open 2011 - GOC Youth Latin 16. august 2011
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2011
Tyskland - Stuttgart 16. august 2011

GOC Youth Latin 16. august 2011

Final

1  Evgeni Kuzin & Elina Popova Rusland
2  Maxim Stepanov & Viktoriya Konstantinova Tyskland
3  Petar Daskalov & Christine Hojmark Thomsen Danmark
4  Nikolai Mikadze & Yana Novikova Rusland
5  Paul Adrian Moldovan & Cristina Maria Tatar Rumænien
6  Yaroslav Galay & Kateryna Klishyna Ukraine
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Artem Efanin & Anastasiya Kornilova Rusland
8  Nikita Golota & Yana Annina Rusland
9  Winson Tam & Anna Nina Kus Canada
10  Andrei Grosu & Irina Puica Moldova
11  Pablo Otero Falcon & Irina Perez Lopez Spanien
12  Szabolcs György Zilahy & Krisztina Kovács Ungarn

Quarter-final

13  Gregor Bronstein & Aigulim Gerich Tyskland
13  Yanan Qiao & Yuting Wang Kina
15  Nikolay Chernov & Evgeniya Florinskaya Rusland
15  Shim Young Eun & Song Ha Kim Sydkorea
15  Vladimir Vasilevich & Ulyana Maksimkina Rusland
18  Tigran Akinyan & Aleksandra Shapovalenko Rusland
18  Valters Janis Frickauss & Liva Orleane Letland
20  Aleksandr Porozov & Yuliya Remizova Rusland
21  Nikita Tabachkov & Ekaterina Tabachkova (aka Ryabogina) Rusland
22  Michal Le & Kamila Duranska Polen
22  Kirill Pavlov & Anna Argun Rusland
24  Dan Capcelea & Natalia Luchiv Moldova
25  Jader De Pazzi & Jessica De Bona Italien

Round 4 (top 49)

26  Razvan Florin Dumitrescu & Alina Andreea Radu Rumænien
27  Giacomo Lazzarini & Roberta Benedetti Italien
27  Arturs Voicehovics & Anastasija Golubova Letland
29  Adrian Kopczynski & Magdalena Baranowska Polen
29  Kirill Medyanov & Antonina Maksimova Rusland
31  Roman Drobotov & Natalia Glebocka Polen
32  Mateusz Godziebiewski & Ewelina Mikolajewska Polen
32  Stefano Grassi & Giulia Ardizzoni Italien
32  Valeriy Pavlov & Ekaterina Karaschuk Rusland
35  Arturs-karols Junelis & Natalia Szypulska Letland
36  Michael Lerner & Marika Odikadze Israel
36  Ivan Malkov & Anastasiya Trufanova Rusland
36  Andriy Nikitchenko & Zlata Prykhodko-bosova Ukraine
39  Bogdan Boie & Ksenya Rybina Rumænien
39  Alexandru Dutcovici & Lisa Maria Schieb Rumænien
41  Josef Just & Helena Birgusova Tjekkiet
41  Pavel Tischenko & Anastasiya Samuylova Rusland
41  Vladimir Tkachuk & Polina Mamykina Rusland
44  Abylaykhan Akkubekov & Veronika Popova Kasakhstan
44  Evgeniy Nikitin & Anastasiya Milyutina Rusland
46  Mantas Kirvelis & Svetlana Azarova Litauen
47  Sandro Mazzuferi & Flora Giordani Italien
48  Mihai Marius Gherasim & Paula Diana Otiman Rumænien
48  Maxim Sosunov & Viktoriya Lyaschenko Tyskland

Round 3 (top 96)

50  Oskar Dziedzic & Klaudia Iwanska Polen
50  Anton Lam-Viri & Anna Ilina Rusland
50  Patrick Mössner & Georgiana Barbu Tyskland
50  Evgeniy Nikitin & Dana Spitsyna Rusland
54  Dmitriy Kapusta & Ekaterina Kalish Rusland
54  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
56  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Tyskland
56  Arturs Freimanis & Elina Muceniece Letland
56  Vasil Pavlov & Gabriela Burgazlieva Bulgarien
59  Karls Aniscenko & Paula Kukute Letland
59  Krists Ciapas & Anna Andreicuka Letland
59  Artemiy Martynov & Anastasiya Koler Rusland
59  Dmytro Palchonkov & Anastasiya Galkevich Ukraine
63  Filipp Zholudev & Ekaterina Kostochkina Rusland
64  Michele Albigese & Naja Dolenc Slovenien
64  Ignat Calasnic & Olivia Gjelfort Danmark
64  Anton Inglikov & Ella Troshina Rusland
67  Artem Liaskovsky & Lika Odikadze Israel
67  Qiang Zhang & Xue Er Zhang Kina
69  Michail Dezhurov & Yana Aldoshina Rusland
69  Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estland
71  Mirko Cardi & Sharon Cardi Italien
71  Francesco Garofalo & Marika Laraspata Italien
71  Ondrej Srkal & Katarzyna Niedobova Tjekkiet
74  Ding Ran Ji & An Qi Ma Kina
74  Phillip Kudryavtsev & Liza Lakovitsky USA
74  Ilya Malyshev & Anna Popova Rusland
74  Artem Stepanov & Polina Teleshova Rusland
74  Evgeniy Vinogradov & Yuliya Ganina Rusland
79  Shi Yu Huang & Xue Chun Lu Kina
79  Vladlen Kravchenko & Aigerim Toktarova Kasakhstan
81  Daniel Kolosin & Carmen Kreinin Estland
82  Salvatore Ammirata & Desislava Pencheva Bulgarien
82  Boris Basin & Veronika Tamarova Rusland
82  Valerijs Borovojs & Inna Orlova Irland
82  Marco Saitta & Giulia D'alessandro Italien
82  Angelo Vecchio & Ilenia Pia Mancuso Italien
87  Andrey Eremin & Aleksandra Riger Rusland
88  Nikita Bortsov & Olga Voronina Rusland
88  Edgaras Brazas & Viktorija Gaidyte Litauen
88  Ivan Varfolomeev & Anastasiya Abramenkova Rusland
91  Mateusz Laski & Kamila Serafin Polen
91  Deividas Simaska & Goda Siugzdinyte Litauen
93  Andrea Civita & Eleonora De Mitri Italien
94  Igor Gutsan & Diana Maidanic Moldova
95  Aleksandr Chukharev & Kseniya Beleush Rusland
96  Daniil Arutyunov & Alina Nikolaeva Rusland

Round 2 (top 131)

97  Ivan Dubinin & Anastasiya Gryban Ukraine
97  Oskars Karklins & Zaklina Sola Letland
97  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Tyskland
100  Aleksandr Chzhen & Irina Romanenko Rusland
100  Nikita Dolyuk & Irina Kiryukhina Rusland
100  Ionut Alexandru Miculescu & Andra Pacurar Rumænien
100  Daniel Shapilov & Jessica Eisenkrein Tyskland
104  Gustavs Ernests Arajs & Anastasija Volozaninova Letland
104  Yu Jia Qiu & Xia Meng Sun Kina
106  Dmitriy Bayanov & Viktoriya Pechenik Kasakhstan
106  Timur Dogan & Vanessa Beer Tyskland
106  Vladimirs Volozaninovs & Estere Beatrise Klapere Letland
109  Pedro Antunes & Raquel Soares Portugal
109  Michal Marzec & Kornelia Durka Polen
109  Ivan Nikitin & Polina Baurina Rusland
109  Andrea Storoni & Dariya Suslova Italien
109  Nikita Timoshenko & Mariya Petrova Rusland
114  Harry Bober & Romy Kuhlmann Tyskland
114  Kasper Korup & Natalie Winter Danmark
114  Artem Pogudin & Arina Sokolova Rusland
117  Beniamin Bregman & Maria Azimov Israel
117  Aleix Civico Pallas & Laura Sune Spanien
117  Igor Golovach & Karina Zubzhutska Ukraine
117  Stefan Nedelcu & Yasmine Stuparu Rumænien
121  Jani Neulaniemi & Henni Syvaoja Finland
121  Aleksey Pieiganovich & Anna Koretskaya Belarus
123  Aljaz Erzin & Maja Kosutic Slovenien
123  Jussi Pakonen & Anniia Koivuniemi Finland
125  Titus Ablorh & Natalya Bekker Tjekkiet
125  Danilo Randazzo & Natalie Vollmer Tyskland
125  Arturs Vuskans & Jelizaveta Jermilova Letland
125  Pavel Zaytsev & Ekaterina Maltseva Rusland
129  Danil Erokhin & Alina Schehimi Tyskland
130  Robert Poklitar & Valentina Vilchak Ukraine
131  Nikita Goncharov & Alina Siranya Muschalik Tyskland

Round 1 (top 215)

132  Lee Ho Chang & Ye Rim Oh Sydkorea
132  Maksim Osetrov & Stefania Cosma Tyskland
132  Kirill Soldatov & Mariya Pushnikova Rusland
135  Gianluca Carello & Teresa Carello Tyskland
135  Michal Stanislawski & Maria Zakrzewska Polen
135  Silviu Turcan & Kseniya Lupu Ukraine
138  Gevorg Akinyan & Mariya Kusyaka Rusland
138  Jorgen Buse & Kamilla Koue-mortensen Danmark
138  Roberto Palmisano & Sharon Bisbano Italien
138  Vitaliy Zakharov & Inna Tokarchuk Rusland
142  Mathias Kirkegaard & Line Riding Danmark
142  Fabian Löw & Valentina Gabriele Tyskland
142  Giuseppe Pio Scerra & Liana Mkrtchjan Tyskland
142  Vladislav Tsarev & Angelina Barkova Rusland
142  Kim Dong Yeon & Ye Ji So Sydkorea
147  Maksim Blokhin & Anastasiya Khizhnyakova Rusland
147  Omar Landi & Benedetta Orlandini Italien
149  Roman Bankrashkov & Viktoriya Sermyagina Rusland
149  Benjamin Becker & Josefin Dinger Tyskland
149  Boris Peyss & Lisa Marie Bauer Tyskland
149  Kristjan Pikk & Liisbeth Lillo Estland
149  Aleksandr Sablikhin & Anastasiya Rudneva Rusland
149  Alexander Skvortsov & Yuliya Novotorova Rusland
155  Tobias Soencksen & Luisa Egenolf Tyskland
155  Mark Spektor & Susan Fichte Tyskland
155  Oleksiy Teslenko & Olga Galkevych Ukraine
158  Kiril Borisotzkin & Bella Ivrogimova Kasakhstan
158  Damiano Mariotti & Giada Martelli Italien
158  Patrick Ferreira Sa & Nicole Wirt Tyskland
158  Ion Simboteanu & Lina Vartic Moldova
162  Lorenzo Romano & Paula Jericevic Kroatien
162  Vykintas Sirmas & Gyte Bliudziute Litauen
164  Gabriel Plutov & Viktoria Stytsenko Israel
164  Zhuo Jun Yu & Yuan Wang Kina
166  Aleksandr Panasyuk & Polina Lisechko Rusland
166  Kirill Zaruba & Yelena Borovskaya Ukraine
168  Vladislav Korennoy & Regina Zhilina Rusland
169  Nicola Fanelli & Federica Fanelli Italien
169  Ruben Salvador & Monica Busquier Spanien
171  Daniel Buschmann & Katarina Bauer Tyskland
171  Paul Costin & Cristina Ana-Maria Danu Rumænien
171  Xu Han & Yu Wang Kina
171  Marius Mince & Lina Jukneviciute Litauen
171  Bo Qiao & Han Jiao Wang Kina
176  Aleksander Nogal & Ewa Sitarz Polen
177  Mario Duda & Johanna Rührlinger Østrig
177  Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Letland
179  Aleksey Mukhortov & Olga Alekseenko Rusland
180  Ivan Antonov & Mariya Boykova Rusland
180  Denis Deisser & Lorena Karolin Finger Tyskland
180  Igor Litvinov & Valeriya Subbotina Rusland
180  Konstantin Vakher & Viktoria Mitzel Tyskland
184  Daniel Alberg & Dascha Stegnin Tyskland
184  Nguyen Tuan Dat & Phan Nguyen Quynh Huong Vietnam
184  Vlastimil Sikl & Veronika Taitlova Tjekkiet
184  Zhang Sun & Siqi Zhang Kina
188  Tagir Vafin & Ekaterina Cherkasova Rusland
189  Markus Noll & Verena Noll Tyskland
189  Andres Vaccari & Elisa Fabiani Italien
191  Adomas Kielaitis & Monika Spokauskaite Litauen
191  Dmitrij Peters & Anastasia Nosenko Tyskland
191  Petre Strimbu & Larisa Nuszbaum Rumænien
194  Antonio Andriuolo & Miriana Randazzo Tyskland
194  Wladimir Piskun & Ingrid Disput Tyskland
196  Thomas Kehm & Franziska Nazarenus Tyskland
196  Montas Kubilius & Gerda Mickeviciute Litauen
198  David Büchel & Flavia Landolfi Schweiz
198  Huan Feng & Wen Jie Zhang Kina
198  Edward Fraanje & Bo Sutter Nederlandene
198  Philipp Köhler & Navina Laqua Tyskland
202  David Dahm & Carla Meier Tyskland
202  Adrian Pop & Bianca Racolta Rumænien
202  Norbert Szeles & Anca Tunea Rumænien
205  Klemens Hofer & Teresa Plutzar Østrig
205  Tony Muzzupapa & Lou Alligier Frankrig
207  Christian Klein & Eugenie Beller Tyskland
208  Fabio Landolfi & Angela Landolfi Schweiz
209  Quan Gu & Xinyi Wang Kina
209  Roman Weber & Naomi Nuzzo Tyskland
211  Jeremy Brossard & Clothilde Buniazet Frankrig
211  Alexander Gensch & Luisa Griesbaum Tyskland
211  Herbert Stanonik & Marlene Schobesberger Østrig
214  Shimpei Saito & Izuho Saito Japan
214  Andreas Stucke & Jasmin Günthner Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}