Results from German Open 2011 - GOC Juvenile II 8-Dance 17. august 2011
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2011
Tyskland - Stuttgart 16. august 2011

GOC Juvenile II 8-Dance 17. august 2011

Final

1  Daniil Pisankin & Arina Marukhina Rusland
2  Evgeniy Nikitin & Yuliya Khurtina Rusland
3  Veaceslav Nagailic & Cristina Batrincea Moldova
4  Alin Andrei Beca & Elena Catalina Tampau Rumænien
5  Danila Mazur & Anastasiya Polonskaya Rusland
6  Vladislav Untu & Aleksandrina Oltyants Moldova
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Kristers Smits & Melissa Bessonova Letland
8  Vladislav Stepanov & Albina Makina Rusland
8  Sebastian-Alin Zicoane-Heler & Anca Copos Rumænien
10  Glenn Richard Boyce & Lydia Hedges England
11  Artem Erkaev & Darya Bondareva Rusland
12  Oleksandr Savchuk & Natalja Leluk Ukraine
13  Evgeniy Shulyak & Elizaveta Polyanskaya Rusland

Do you want to look like our Elite Performers? Order your dancewear, shoes, accessories from our shop or visit us on-line.

Quarter-final

14  Alexandru Herciu & Ariana Cheteles Rumænien
15  Daniil Savin & Agata Pugacheva Rusland
16  Nikita Kovalev & Maryya Vysotskaya Ukraine
17  Tudor Muresan & Ana Cirdan Rumænien
18  Cristian Vladicescu & Paulina Golban Moldova
19  Mamertas Lozys & Skaiste Jazilionyte Litauen
20  Roman Havric & Olga Moraru Moldova
21  Egor Filev & Yana Nikitina Rusland
22  Karolis Burneikis & Izabela Shekaite Litauen
23  Andrey Prikhodko & Kristina Pischugina Kasakhstan
24  Nikita Novikov & Kseniya Evseeva Rusland
25  Krisjarlet Kivisaar & Silvia Susanne Barjabin Estland
26  Dmitry Ronzhin & Aleksandra Raskatova Rusland

Round 2 (top 50)

27  Daniil Piazenko & Alina Jankauskaite Litauen
27  Vlad Nicolae Robu & Anda Silaghi Rumænien
27  Daniil Safronov & Mariya Nikitina Rusland
30  Matvey Bykov & Viktoriya Kormacheva Rusland
30  Andrey Finogenov & Darya Klemzikova Rusland
30  Vsevolod Kovalenko & Mariya Baltachi Rusland
30  Valentin Kravchenko & Anastasiya Guryanova Rusland
30  Radu Samoila & Teona Savin Rumænien
35  Vladislav Abushenko & Dariya Sizikova Rusland
35  Jakov Kostjanko & Katerina Maijorova Estland
35  Daniels Simosons & Sara Zuberga Letland
38  Rodion Bokov & Anastasiia Demianenko Cypern
39  Paul Cioloca & Antonia Bacos Rumænien
40  Ilia Krevskiy & Anastasiya Maksimenkova Rusland
41  Maksim Goryachok & Inna Geval Ukraine
42  Tore Lund & Tiara-Sophia Wibawa Danmark
42  Savely Saltymakov & Alina Lebedko Rusland
44  Egor Nesterenko & Kristina Sedunova Rusland
45  Gheorghe Ciumasu & Andreea Grama Moldova
46  Laviniu Ionut Gradea & Maria Teodora Stanciu Rumænien
47  Leon Istratiy & Elizaveta Vikulova Rusland
48  Vlad Malii & Andreea Pascarenco Moldova
48  Vladimir Terentev & Yuliya Fedorova Rusland
50  Igor Vanyukov & Polina Barsukova Rusland

Round 1 (top 105)

51  Bogdan Panyukov & Aleksandra Krivushkova Rusland
51  Georgiy Shvets & Elizaveta Savenko Rusland
53  Pavel Gorbachev & Elizaveta Galaktionova Rusland
53  Catalin Terescenco & Mihaela Secrieru Moldova
55  Ivan Filipchuk & Veronika Nikolenko Ukraine
55  Kaur Pesor & Reti Ojasalu Estland
57  Raul Andrei Mihoc & Adelina Pelin Rumænien
58  Timofey Aleshin & Jaroslava Zinina Rusland
59  Dragosh Chimbir & Luchiana Buchko Moldova
59  Vladimir Shishov & Irina Davydova Rusland
61  Vladislav Ponkratov & Sofiya Glyanenko Rusland
62  Daniyar Abenov & Aleksandra Rakhmankulova Kasakhstan
62  Nikita Saliev & Milana Kuznetsova Kasakhstan
64  Timofey Makarenko & Arevik Babakhanyan Rusland
64  Iivo Töysä & Ester Pentikäinen Finland
64  Nikita Varest & Polina Gusyatskaya Rusland
67  Andrey Egay & Anna Kurnosova Rusland
67  Marius Eric Nitu & Ioana Daiana Stanciu Rumænien
67  Sergey Selyuk & Ekaterina Raspopova Rusland
70  Ivan Ivanov & Mikhaela Antonova Bulgarien
70  Simion Marii & Irina Sereda Moldova
72  Matvey Korneev & Alina Pestereva Rusland
72  Efrem Kuzmichenko & Samira Harez Tyskland
72  Márk Nagy & Liza Vörös Ungarn
72  Mykola Rubis & Ilona Sak Ukraine
76  Raul Isgandarov & Nargiz Guliyeva Aserbajdsjan
77  Ivan Ishanov & Sofya Melikyan Rusland
78  Danila Kuzmenko & Anna Paramzina Rusland
78  Aleksey Zakharov & Mariya Plyaskina Rusland
80  Claudiu Ana & Valerie Durban Tyskland
80  Roman Yunkind & Anna Kim Kasakhstan
82  Dan Dubina & Elena Zaicenco Moldova
83  Oleksandr Kopachevskiy & Alina Abu Ukraine
83  Enrico Oprea & Natali Moraru Moldova
85  Bogdan Nicolae Asaftei & Daria Tutunaru Rumænien
86  Stefan Cazacu & Daria Vlah Moldova
86  Alexey Guselnikov & Diana Epeykina Rusland
88  Davyd Filosin & Kamila Esekina Kasakhstan
89  Aleksandr Markin & Iona Miskevich Rusland
89  Nikita Romanov & Darya Seryakova Rusland
91  Miroslav Bonev & Lora Dankova Bulgarien
92  Robert Petersh & Elina Ablyamitova Rusland
92  Dmitry Prisyazhnyy & Anna Stepanyuk Rusland
94  Yaroslav Lyalenkov & Elizaveta Gavrilina Rusland
94  Stanislav Oleynichenko & Alisiya Zlobina Rusland
96  Nikita Velma & Polina Beloedova Rusland
97  Egor Alkhimov & Yana Borisova Rusland
97  Constantin Elvin & Carina Monica Adochitei Rumænien
97  Anton Savin & Tatyana Novikova Rusland
100  Maurice Rahaus & Louisa Neuhof Tyskland
100  Gleb Rusakov & Evgeniya Semenova Rusland
102  Batyrkhan Rakhmetullin & Diana Almagambetova Kasakhstan
103  Alan Aleksander Antriainen & Nastasija Kauts Estland
103  Andrej Kulik & Nicole Balski Tyskland
105  Artem Nikashin & Elizaveta Postnikova Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}