Results from German Open 2010 - Junior II 10 Dance 17. august 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Check how to advertise your product with us

German Open 2010
Tyskland - Stuttgart 17. august 2010

Junior II 10 Dance 17. august 2010

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Rusland
2  Mihai Paraschiv & Diandra Aniela Illes Rumænien
3  Oskar Dziedzic & Magdalena Baranowska Polen
4  Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Letland
5  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
6  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Vlad Paslariu & Eszter Pop Rumænien
8  Nikita Pavlov & Dariya Palyey Rusland
9  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Rusland
10  Kirill Kuznetsov & Viktoriya Konstantinova Rusland
11  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Rusland
12  Artemiy Martynov & Polina Lisechko Rusland
13  Anton Lam-viri & Ulyana Maksimkina Rusland

Quarter-final

14  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Rusland
15  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Tyskland
15  Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
17  Denis Samarov & Anastasiya Abramenkova Rusland
18  Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Litauen
19  Dmitriy Bayanov & Margarita Fomichenko Rusland
19  Mateusz Kieszek & Sandra Opalinska Polen
19  Evgeniy Ozhiganov & Alina Voyna Rusland
22  Nils Jugans & Jelizaveta Jermilova Letland
23  Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estland
24  Nikita Bortsov & Olga Voronina Rusland
25  Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estland

Round 2 (top 48)

26  Artem Liaskovsky & Lika Odikadze Israel
27  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Litauen
27  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
29  Stanislav Mamonov & Anastasiya Koler Rusland
29  Roman Redzyuk & Valeria Malenko Ukraine
31  Aleksandr Shershitskiy & Ksenia Nikitina Rusland
32  Kirils Rasimjonoks & Jekaterina Suhareva Letland
32  Ravil Shafiev & Viktoriya Pechenik Kasakhstan
32  Evgeniy Sveridonov & Ellina Sazhina Rusland
35  Madis Abel & Lauren Juhanson Estland
35  Ilya Egorov & Veronika Petrova Rusland
35  Aleksandr Sablikhin & Anastasiya Vyazovetskova Rusland
38  Artem Gaevskiy & Olga Abrazhevich Belarus
38  Vyacheslav Kotov & Anastasiya Lokhina Rusland
40  Michal Marzec & Kornelia Durka Polen
41  Alexey Barkov & Anna Grischenko Rusland
41  Kaspars Ivanovs & Diana Mackevica Letland
43  Erik Husgafvel & Laura Mäkinen Finland
43  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Belarus
45  Yaroslav Palyanov & Karina Koroleva Rusland
45  Nikolai Solujazikov & Andrea Laanemets Estland
47  Cristian Hariga & Noemi Elena Dragu Rumænien
48  Alexandr Berzan & Virginia Ursu Moldova

Round 1 (top 94)

49  Michail Dezhurov & Alina Epeykina Rusland
49  Stefan Velberg & Sofia Kipjatkova Estland
51  Artem Ananchenko & Vera Alkevich Rusland
51  Vitaliy Besarab & Darya Tyuhtya Ukraine
51  Sebastian Duda & Andreea Goanta Rumænien
51  Martino Alberto Hojlo & Charlotte Winding Larsen Danmark
55  Elisey Belyaev & Alena Fedonina Rusland
55  Oleksandr Iorgov & Marina Miteva Ukraine
57  Karl-Heinz Palm & Annabel Lillo Estland
58  Arsentiy Kaptsan & Inna Kaptsan Rusland
59  Sergey Golovachev & Evgenia Derbizh Rusland
59  Jiri Gross & Tereza Simackova Tjekkiet
59  Nicolai Samuelsen & Mie Lincke Funch Danmark
62  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Tyskland
62  Aleix Civico Pallas & Ylenia Izquierdo Spanien
62  Kende Soma Horváth & Emese Gombár Ungarn
62  Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kasakhstan
66  Jiri Vala & Jana Dostalova Tjekkiet
67  Hugo Gustafsson & Paulina Andersson Sverige
68  Pavel Dmitriev & Yana Solodnikova Rusland
69  Davids Geikins & Marta Liga Rika Letland
69  Sander Seppik & Kelly Muurisepp Estland
69  Vladyslav Shpota & Darya Goncharova Ukraine
72  Maxim Chirikov & Anastasiya Melchinskaya Rusland
73  Razvan Cotescu & Andreea Matei Rumænien
74  Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak Polen
74  Nikita Schneider & Jaqueline Joos Tyskland
76  Robert Baybichev & Yana Tudvasova Belarus
76  Artem Sidorkov & Anastasiya Bedrina Rusland
78  Ilya Rykun & Kristina Potapova Rusland
79  Robert Attila Zsigmond & Andreea Teodora Pascu Rumænien
80  Vlad Ageev & Anna Sudakova Ukraine
80  Egor Bukreev & Elizaveta Ereklintseva Rusland
80  Roman Schumichin & Mariya Maksina Tyskland
83  Jacques Bernstein & Marlen Heilmann Tyskland
83  Stephan Klein & Karolina Gaar Tyskland
85  Mark Verlotski & Dina Verlotski Tyskland
86  Bill Kwan & Morgana Lakatos-hayward Canada
87  Konstantins Runkovskis & Kartina Liga Zilgalve Letland
87  Ivo Simoes & Analia Colaço Portugal
87  Sergey Tkachenko & Milena Girivenko Tyskland
90  Stepan Prochazka & Anne Jägerova Tjekkiet
91  Codrin Ionlis Epuras & Elena Diana Allipoaie Rumænien
92  Arif Mammadov & Mira Nagiyeva Aserbajdsjan
92  Gabriel Olarili & Andra Ioana Hrib Rumænien
92  Pablo Villanova Caro & Irene Marti Perez Spanien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}