Results from German Open 2010 - Junior II 10 Dance 17. august 2010
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2010
Tyskland - Stuttgart 17. august 2010

Junior II 10 Dance 17. august 2010

Final

1  Sergey Rozhkov & Marina Zakharova Rusland
2  Mihai Paraschiv & Diandra Aniela Illes Rumænien
3  Oskar Dziedzic & Magdalena Baranowska Polen
4  Vadims Kuznecovs & Albina Dzalagonija Letland
5  Alexandru Birca & Alina Milinceanu Moldova
6  Vladimir Timofeev & Vasilisa Shirobokova Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Vlad Paslariu & Eszter Pop Rumænien
8  Nikita Pavlov & Dariya Palyey Rusland
9  Kirill Medyanov & Eliza Lozhnikova Rusland
10  Kirill Kuznetsov & Viktoriya Konstantinova Rusland
11  Aleksey Ermilov & Anna Ilina Rusland
12  Artemiy Martynov & Polina Lisechko Rusland
13  Anton Lam-Viri & Ulyana Maksimkina Rusland

Quarter-final

14  Yuriy Lioli & Darya Shishkina Rusland
15  Vadim Lehmann & Maria Vakhnina-Kleinschmidt Tyskland
15  Marius Vilcu & Diana Cojuhar Moldova
17  Denis Samarov & Anastasiya Abramenkova Rusland
18  Vilius Jakas & Eidvile Jonikaite Litauen
19  Dmitriy Bayanov & Margarita Fomichenko Rusland
19  Mateusz Kieszek & Sandra Opalinska Polen
19  Evgeniy Ozhiganov & Alina Voyna Rusland
22  Nils Jugans & Jelizaveta Jermilova Letland
23  Stanislav Vares & Julia Tepljasina Estland
24  Nikita Bortsov & Olga Voronina Rusland
25  Vladislav Tammi & Diana Gavrilova Estland

Round 2 (top 48)

26  Artem Liaskovsky & Lika Odikadze Israel
27  Dominykas Granskas & Kotryna Petrosiute Litauen
27  Andrey Khripkov & Mariya Eliseeva Rusland
29  Stanislav Mamonov & Anastasiya Koler Rusland
29  Roman Redzyuk & Valeria Malenko Ukraine
31  Aleksandr Shershitskiy & Ksenia Nikitina Rusland
32  Kirils Rasimjonoks & Jekaterina Suhareva Letland
32  Ravil Shafiev & Viktoriya Pechenik Kasakhstan
32  Evgeniy Sveridonov & Ellina Sazhina Rusland
35  Madis Abel & Lauren Juhanson Estland
35  Ilya Egorov & Veronika Petrova Rusland
35  Aleksandr Sablikhin & Anastasiya Vyazovetskova Rusland
38  Artem Gaevskiy & Olga Abrazhevich Belarus
38  Vyacheslav Kotov & Anastasiya Lokhina Rusland
40  Michal Marzec & Kornelia Durka Polen
41  Alexey Barkov & Anna Grischenko Rusland
41  Kaspars Ivanovs & Diana Mackevica Letland
43  Erik Husgafvel & Laura Mäkinen Finland
43  Dmitriy Osadchuk & Natalya Kozhevnikova Belarus
45  Yaroslav Palyanov & Karina Koroleva Rusland
45  Nikolai Solujazikov & Andrea Laanemets Estland
47  Cristian Hariga & Noemi Elena Dragu Rumænien
48  Alexandr Berzan & Virginia Ursu Moldova

Round 1 (top 94)

49  Michail Dezhurov & Alina Epeykina Rusland
49  Stefan Velberg & Sofia Kipjatkova Estland
51  Artem Ananchenko & Vera Alkevich Rusland
51  Vitaliy Besarab & Darya Tyuhtya Ukraine
51  Sebastian Duda & Andreea Goanta Rumænien
51  Martino Alberto Hojlo & Charlotte Winding Larsen Danmark
55  Elisey Belyaev & Alena Fedonina Rusland
55  Oleksandr Iorgov & Marina Miteva Ukraine
57  Karl-Heinz Palm & Annabel Lillo Estland
58  Arsentiy Kaptsan & Inna Kaptsan Rusland
59  Sergey Golovachev & Evgenia Derbizh Rusland
59  Jiri Gross & Tereza Simackova Tjekkiet
59  Nicolai Samuelsen & Mie Lincke Funch Danmark
62  Arthur Ankerstein & Vivien Kreiter Tyskland
62  Aleix Civico Pallas & Ylenia Izquierdo Spanien
62  Kende Soma Horváth & Emese Gombár Ungarn
62  Ayan Zhumataev & Liya Kazbekova Kasakhstan
66  Jiri Vala & Jana Dostalova Tjekkiet
67  Hugo Gustafsson & Paulina Andersson Sverige
68  Pavel Dmitriev & Yana Solodnikova Rusland
69  Davids Geikins & Marta Liga Rika Letland
69  Sander Seppik & Kelly Muurisepp Estland
69  Vladyslav Shpota & Darya Goncharova Ukraine
72  Maxim Chirikov & Anastasiya Melchinskaya Rusland
73  Razvan Cotescu & Andreea Matei Rumænien
74  Maciej Konstanciuk & Daria Karbowniczak Polen
74  Nikita Schneider & Jaqueline Joos Tyskland
76  Robert Baybichev & Yana Tudvasova Belarus
76  Artem Sidorkov & Anastasiya Bedrina Rusland
78  Ilya Rykun & Kristina Potapova Rusland
79  Robert Attila Zsigmond & Andreea Teodora Pascu Rumænien
80  Vlad Ageev & Anna Sudakova Ukraine
80  Egor Bukreev & Elizaveta Ereklintseva Rusland
80  Roman Schumichin & Mariya Maksina Tyskland
83  Jacques Bernstein & Marlen Heilmann Tyskland
83  Stephan Klein & Karolina Gaar Tyskland
85  Mark Verlotski & Dina Verlotski Tyskland
86  Bill Kwan & Morgana Lakatos-hayward Canada
87  Konstantins Runkovskis & Kartina Liga Zilgalve Letland
87  Ivo Simoes & Analia Colaço Portugal
87  Sergey Tkachenko & Milena Girivenko Tyskland
90  Stepan Prochazka & Anne Jägerova Tjekkiet
91  Codrin Ionlis Epuras & Elena Diana Allipoaie Rumænien
92  Arif Mammadov & Mira Nagiyeva Aserbajdsjan
92  Gabriel Olarili & Andra Ioana Hrib Rumænien
92  Pablo Villanova Caro & Irene Marti Perez Spanien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}