Results from German Open 2007 - Junior II Latin 18. august 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2007
Tyskland - Stuttgart 14. august 2007

Junior II Latin 18. august 2007

Final

1  Joel Lopez & Rosa Carné Spanien
2  Petar Daskalov & Elena Merdjanova Bulgarien
3  Andrey Semakin & Yana Demenok Rusland
4  Artem Gaylit & Viktoriya Iuleva Belarus
5  Viktor Burchuladze & Vera Bondareva Rusland
6  David Werner & Junona Fisman Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Evgeni Kuzin & Valeriya Agikyan Rusland
8  Yuri Soldatov & Irina Gogoladze Rusland
9  Nikita Golota & Asya Riger Rusland
10  Andriy Pyatakha & Oksana Tsykalyuk Ukraine
10  Danylo Shcherbanyuk & Megi Bakradze Rusland
12  Stefan Grigore & Laura Filipescu Rumænien
13  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Rusland
14  Milan Martinek & Katerina Krejcikova Tjekkiet

Quarter-final

15  Dmytro Palchonkov & Mariya Vodopyanova Ukraine
16  Mykola Voytsehovskiy & Maryna Lynko Ukraine
17  Stefan Varlan & Natalia Luchiv Moldova
18  Marc Jimenez Blanch & Alba Feliu Orive Spanien
18  Nikita Lytchev & Elena Markova Rusland
18  Vyatseslav Molkin & Kristiina Prants Estland
21  Aleksandr Mikhaylov & Anastasiya Yurovskaya Rusland
22  Frederik Lund & Cecilie Sejerbo (aka Willumsen) Danmark
22  Jan Teslia & Kamila Schmidt Polen
24  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
25  David Manukyan & Alina Fedotova Rusland
25  Dmitro Paley & Anastasiya Kuzmina Ukraine
27  Razvan Dimitrescu & Lavinia Kaproch Rumænien

Round 3 (top 51)

28  Cristian Radvan & Tatiana Silvestrova Moldova
29  Alexander Borisov & Ksenia Aleksandrova Rusland
29  Kirill Pavlov & Mariya Kostyunina Rusland
31  Oleksiy Nuzhdov & Kateryna Kozma Ukraine
31  Oleksandr Petryshyn & Elizaveta Parshyna Ukraine
33  Vladislav Bogdanov & Kateryna Makoviychuk Ukraine
33  Andraz Erzin & Nina Erzen Slovenien
33  Aleksandr Kartashov & Irina Konina Rusland
36  Edgars Orda & Katarina Tumasevica Letland
36  Artis Robalds & Laima Ozolina Letland
36  Sergey Taran & Veronika Drokova Rusland
39  Marek Bures & Kristyna Zizkova Tjekkiet
40  Romain Salomon & Ludivine Brangbour Frankrig
41  Emanuele Caruso & Carlotta Fucci Italien
41  Oleksandr Polyak & Maryna Polyak Ukraine
43  Christopher Costea & Angelika Mkrtchjan Tyskland
43  Vladimir Pavlov & Yunona Gvozdeva Rusland
45  Evgeniy Barskiy & Anastasiya Ermishova Rusland
46  Mykyta Novikov & Veronika Goloshivets Ukraine
47  Gianmarco Rossi & Sharon Bisbano Italien
48  Sigurdur Atlason & Sara Jakobsdottir Island
48  Nicolae Robert Dumitru & Alexandra Madalina Maldaeanu Rumænien
50  Nikita Bryzgalov & Ekaterina Ryabogina Rusland
51  Massimiliano Urban & Ylenia Dalla Bona Italien

Round 2 (top 96)

52  Deniss Artemjevs & Zanna Bosova Letland
52  Mirko Cardi & Sharon Cardi Italien
52  Marco Di Filippo & Clarissa Guastella Italien
52  Maksym Ryzhykov & Anna Ponomar Ukraine
52  Rami Schehimi & Lilli Hils Tyskland
57  Valters Boroviks & Diana Romancane Letland
57  Georgi Ganev & Veronika Gadzheva Bulgarien
57  Dmitri Kolobov & Kristin Vaha Estland
57  Michal Urbanski & Ewelina Mikolajewska Polen
57  Robert Veskus & Jelena Vassiljeva Estland
62  Aleksandr Bobrov & Tetyana Trubnikova Ukraine
62  Bogdan Boie & Gratiela Terlai Rumænien
62  Maxim Sosunov & Evgenia Kazarina Tyskland
65  Matvey Shevelev & Vitalina Gigashvili Rusland
65  Cristian Marcel Tomsa & Andreea Diana Suciu Rumænien
67  Felix Kunkel & Michelle Gerstmann Tyskland
67  Vilem Parik & Sabina Klokova Tjekkiet
67  Vytautas Viluckis & Elena Milinauskyte Litauen
70  Tobiasz Uniejewski & Ksenia Isakova Polen
71  Jan Skuhravy & Dominika Bergmannova Tjekkiet
71  Denis Vieru & Marina Pinzaru Moldova
73  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
73  Aleksandr Shinelev & Anastasiya Chernykh Rusland
75  Sergey Kravchenko & Kseniya Garaeva Rusland
75  Marcin Sochacki & Maja Barczuk (aka Mlynek) Polen
75  Razvan Stoian & Daiana Dobre Rumænien
75  George Eduard Sutu & Alexandra Jolobceastai Rumænien
75  Ioan Bogdan Talpiga & Ana Mirela Talpiga Rumænien
75  Jokubas Venckus & Aiste Burnyte Litauen
81  Roman Gerbey & Ganna Poberezhnyk Ukraine
81  Nikolay Likhanov & Arina Zaychikova Rusland
81  David Mhitaryan & Galina Mhitaryan Ukraine
84  Adriano Aquilina & Karina Rudi Tyskland
84  Nikita Gubaydullin & Yuliya Chubrakova Rusland
84  Constantin Henkel & Sofia Gorbatchev Tyskland
84  Ilija Schäfer & Christina Zelt Tyskland
88  Aregaks Avetjans & Ulla Koziola Letland
89  Beniamin Bregman & Marika Odikadze Israel
90  Bartlomiej Hofman & Dominika Ryffa Polen
91  Aleksandr Sologub & Nadezhda Artamonova Rusland
92  Gustavs Ernests Arajs & Marika Zelencova Letland
92  Nauris Kalva & Zanda Gruba Letland
94  Alex Gerlein & Karolina Bauer Tyskland
94  Gonçalo Guerreiro & Raquel Ferreira Portugal
94  Visa Moisio & Iida Hilska Finland

Round 1 (top 156)

97  Dan Capcelea & Doina Ignat Moldova
97  Yuriy Kurilov & Nadezhda Molchanova Ukraine
97  Arturs Prikulis & Luize Darzniece Letland
97  Joris Sangavicius & Gabiya Venskute Litauen
101  Adam Smotlacha & Tereza Ripova Tjekkiet
102  Matic Breskvar & Saba Stancic Slovenien
102  Alexandre Mössner & Melina Herbst Tyskland
104  Dmitriy Beloshitskiy & Ekaterina Knyazkova Rusland
104  Matvij Dvorkin & Tetyana Borovik Ukraine
104  Michal Hornicek & Yana Grishchenko Tjekkiet
107  Radu Cristian & Simona Bolca Rumænien
108  Sergey Chunikhin & Darya Yakovleva Rusland
108  Jonathan Peulet & Samantha Peulet Frankrig
110  Mikhail Korabelschikov & Irina Ufimtseva Rusland
110  Edgars Kravalis & Veronika Dedjajeva Letland
112  Sander Kalve & Anna Kustova Estland
112  Harry Knaus & Mara Lönartz Tyskland
112  Aleksandr Korenev & Elizaveta Zdorova Rusland
112  Valts Liepnieks & Daniela Diure Letland
112  Harijs Locs & Undine Papule Letland
112  Jani Neulaniemi & Jenni Torvinen Finland
112  Alexandru Stoica & Catrinel Dima Rumænien
119  Ferran Martos Serra & Andrea Villa Castro Spanien
120  Daniel Vasile Nutu & Raluca Iuliana Paiu Rumænien
120  Ion Postolace & Alina Grozea Rumænien
122  Rares Laurentiu Soponar & Alice Alexandra Rusznyak Rumænien
122  Oliver Steirl & Amanda Hermann Tyskland
124  Edvins Astahovs & Anastasija Volozaninova Letland
124  Mihai Marius Gherasim & Stefana Beatrice Andreica Rumænien
126  Matti Tauru & Jessica Ketonen Finland
127  Matej Prochazka & Lucie Kocianova Tjekkiet
127  Daniele Ruscito & Nicole Cartigiano Italien
127  Martin Simek & Eva Kopecka Tjekkiet
130  Damien Cauvemberg & Anastasiya Bulayenko Frankrig
130  Joona Heikkila & Noora Juurinen Finland
130  Artem Priemyshev & Margarita Staroletova Rusland
130  Kasper Rauhala & Piri Lähdemaa Finland
130  Kristaps Veikerts & Marta Kaleja Letland
135  Artur Balandin & Marina Shvetsova Tyskland
136  Andreas Sopov & Katharina Wawilow Tyskland
137  Bryan Berger & Janice Saladin Schweiz
137  Antonio Stan & Loredana Valsan Rumænien
139  Maris Loja & Madara Freiberga Letland
140  Andrius Backys & Laura Talmantaite Litauen
141  Vit Domorad & Anna Tobiasova Tjekkiet
141  Xavi Fonolla Sopena & Carolina Sanchez Canovas Spanien
143  Alexander Karst & Sophie Schütz Tyskland
143  Michael Rabinovich & Viktoria Stytsenko Israel
143  Danilo Randazzo & Miriana Randazzo Tyskland
143  Oleksandr Savchenko & Anna Cherney Ukraine
147  Daniele Fiorentino & Larissa Patti Tyskland
147  Lars Gümperlein & Katharina Dahm Tyskland
147  Ralfs Jugans & Katrina Kulbanska Letland
147  Carsten Löffler & Carina Löffler Tyskland
151  Marius Dürr & Valeria Kliese Tyskland
151  Walter Jorge & Anaize Jorge Portugal
151  Kevin Kreuzbichler & Verena Grubinger Østrig
154  Calin Camarzan & Luminita Gliga Rumænien
154  Angelo Denecke & Mareike Schwarze Tyskland
154  Aleksandr Shapovalov & Valeriya Ryabova Rusland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}