Results from German Open 2007 - Amateur Rising Star Standard 15. august 2007
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2007
Tyskland - Stuttgart 14. august 2007

Amateur Rising Star Standard 15. august 2007

Final

1  Michal Stukan & Susanne Miscenko Tyskland
2  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Rusland
3  Daniele Pardini & Paola Rosi Italien
4  Edgars Gasjuns & Liva Koziola Letland
5  Francesco Galuppo & Debora Pacini Italien
6  Valentin Lusin & Renata Busheeva Tyskland
7  Andrei Zaitsev & Anna Kuzminskaya Rusland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Daniil Ulanov & Anastasiya Glazunova Rusland
9  Francesco Calco & Silvia Stile Italien
10  Alexey Zakharin & Viktoria Serdiuk Rusland
11  Andrei Sergunin & Evgeniya Kuligina Rusland
11  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
13  Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Letland

Quarter-final

14  Isaac Rovira & Desiree Martin Spanien
15  Paul Lorenz & Kristina Mertin Tyskland
16  Roberts Nemiro & Santa Dmitrijeva Letland
17  Andrey Sirbu & Alexandra Hixson England
18  Dumitru Doga & Svetlana Visinscaia Moldova
18  Vladimir Stepochkin & Ilyana Sakal Rusland
20  Andrei Filippov & Ekaterina Romashkina Rusland
20  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Ungarn
22  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
22  Georgiy Markaryan & Anastasya Kuzmina Rusland
24  Mikhail Ostryakov & Marina Bevz Rusland
25  Livio Palmirotta & Valentina Palcani Italien
26  Inaki Albiol & Maria Carbonell Spanien

Round 4 (top 50)

27  Christoph Santner & Maria Santner Østrig
27  Sami Vainionpää & Merje Styff Finland
27  Miha Vodicar & Nadiya Bychkova Slovenien
30  Paolo Campigotto & Emilia Oprea Rumænien
30  Denis Sidorov & Ekaterina Korneva Rusland
30  Lorenzo Tarabelli & Federica Agostinelli Italien
30  Evgeniy Zarubin & Tatiana Bespalova Rusland
34  Denis Krasikov & Ekaterina Kirillova Rusland
35  Christian De Cillis & Roberta Russo Italien
35  Aleksandr Tsesnokov & Katri Kitsing Estland
35  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
38  Aleksey Baranov & Veronika Elizarova Rusland
39  Ivo Lodesani & Ida Sicilia Italien
39  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
41  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Tyskland
42  Markus Hackl & Stefanie Krausz Østrig
42  Nicola Pascon & Anna Tondello Italien
44  Marco Camarlenghi & Martina Minasi Italien
45  Pavel Denissenko & Natalja Ryzova Estland
46  Simone Carabellese & Lucia Cafagna Italien
46  Alari Liiv & Keit Speigel Estland
48  Kristaps Kalnins & Liva Prince Letland
48  Lukasz Tomczak & Aleksandra Jurczak Polen
50  Nicola Vastola & Giada Di Nunzio Italien

Round 3 (top 95)

51  Adrian Bartczak & Joanna Sztajerowska Polen
51  Razvan Dorin Galban & Ewa Dudek Polen
51  Pasquale Nudo & Manuela Stellato Italien
51  Evaldas Sodeika & Viktorija Kunauskaite Litauen
55  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italien
55  Dario Cianciotta & Claudia Balestra Italien
55  Vladimir Shelomitskiy & Ekaterina Leonova Rusland
58  Mario Cicala & Jessica Mazza Italien
58  Ezio Mattioli & Azzurra Dogana Italien
58  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estland
58  Artem Zubarev & Alina Agafonova Rusland
62  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Tyskland
62  Ilya Zakharov & Veronika Egorova Belarus
64  Alessandro Bosco & Federica Bosco Italien
64  Alessandro Lippi & Giada Carabellese Italien
64  Maksim Martynov & Julia Lupanova Rusland
64  Andrey Pakalov & Olga Romanenko Rusland
64  Artem Terekhov & Olga Tarasova Rusland
69  Jordi Fonolla & Elisabeth Olmo Spanien
69  Eimantas Kalinauskas & Veronika Golodneva Litauen
69  Sebastian Prekun & Ciara Francis Irland
72  Stanislaw Hermann & Cathrin Hissnauer Tyskland
72  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
72  Si Cheng Li & Zhou Man Ni Kina
72  Svyatoslav Skopintsev & Yuliya Fomicheva Rusland
76  Aleksejs Malisevs & Krista Erina Letland
76  Tom Erik Nilsen & Nadya Khamitskaya Norge
76  Ilmars Ozols & Irina Lecebrina Letland
76  Yevgen Solodkyy & Svitlana Rozhkova Ukraine
80  Wang Shuai & Li Huan Kina
80  Jaak Vainomaa & Irina Sitnik Estland
82  Mathieu Laroche & Sylvia Ruskova (aka Laroche) Frankrig
82  Radu Sterban & Ksenia Cletova Moldova
84  Marius Andrei Hiruta & Corina Rusu Rumænien
84  Mark Volynschikov & Ekaterina Kim Rusland
86  Eduard Borodov & Elena Tikhomirova Rusland
86  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Tyskland
86  Ilia Tinkelman & Viktoria Shupletsov Israel
89  Andrei Scrab & Ivona Elena Curca Rumænien
90  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japan
91  Iaroslav Bieliei & Kristina Noshchenko Ukraine
91  Dominique Rene Fara & Sonja Hahn Tyskland
93  Dominykas Dauksas & Dovile Sutaite Litauen
94  Alexis Gross & Angelina Lesniak Tyskland
95  Gábor Szalkai Szabó & Ágnes Markó Ungarn

Round 2 (top 132)

96  Aigars Auzenbergs & Anete Paradniece Letland
96  Cristian Giusti & Roberta Giacomi Italien
96  Oleksander Mazur & Olesya Golub (aka Ilyushenko) Ukraine
96  Maciej Zahorodny & Karolina Dej Polen
100  Edwin Chabot & Anouk Van Hoeven Nederlandene
101  Vytautas Dudenas & Laura Liudziute Litauen
102  Luca Balestra & Krizia Balestra Italien
102  Antonio Ferrante & Eleonora Filippi Italien
102  Mateusz Modzelewski & Anna Khrycheva Polen
105  Pawel Nesterowicz & Ewa Sadokierska Polen
106  Edgars Gerosins & Nikola Matjusenko Letland
106  Sebastian Matheja & Lydia Hellmann Tyskland
108  Andrey Chekmarev & Alina Vedeneeva Rusland
108  Rene Marquardt & Yvonne Marquardt Tyskland
108  Yarik Plavko & Kristel Kessa Estland
108  Matej Sandor & Barbora Pagacova Slovakiet
108  Tomas Uvacek & Martina Reiterova Slovakiet
108  Artem Vinogradov & Irina Vinogradova Rusland
114  Gerds Ivuskans & Ketija Bardina Letland
114  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japan
116  Aleksandr Koshkin & Lyubov Vasileva Rusland
117  Tilo Pfalzgraff & Anja Pfalzgraff Tyskland
117  Veiko Rist & Maria Konus Estland
119  Rihards Freidenfelds & Anna Lahovica Letland
119  Daniele Zanini & Giulia Zanlorenzi Italien
121  Martins Jurjans & Liga Melngaile Letland
121  Pavel Kuzmin & Susanna Uusmaa Estland
121  Alexander Schack & Susi Susa Tyskland
124  Denis Tyagunov & Denise Herber Tyskland
125  Giovanni Percacciuolo & Marianna Mendicino Italien
125  István Zsigovics & Krisztina Szaka Ungarn
127  Mauritius Dalelane & Josephine Steininger Tyskland
127  Andrea Dalla Costa & Fabiola Longobardi Italien
127  Kirill Kolobov & Margarita Zvonova Estland
130  Marcel Van Rooy & Jeanine Schouwenaars Nederlandene
131  Michal Vlk & Jarmila Brazdova Tjekkiet
132  Luca Galasso & Federica Castoldi Italien

Round 1 (top 226)

133  Mikhail Babenko & Marija Budkina Rusland
133  Johnatan Bouchard & Laure Nambottin Frankrig
135  Sanzhar Kaldiyarov & Aleksandra Kim Kasakhstan
135  Evgeniy Lisunov & Olga Tikhonova Rusland
135  Daniel Wellhöfer & Marion Hopf Tyskland
135  Jiri Zejda & Katerina Jancova Tjekkiet
139  Jack Beale & Egle Sakalauskaite England
139  Sergiu Coropceanu & Marioara Cheptene Moldova
139  Thomas Jauerneck & Anna Wolter Tyskland
139  Evgeniy Mushtukov & Yuliya Rodina Rusland
143  Martin Janicek & Petra Pozdechova Slovakiet
144  Martin Schmiel & Sophie Hertel Tyskland
144  Nicola Zaccheddu & Alessandra Cogoni Italien
146  Enrico Agovino & Annalisa Buono Italien
146  Felix Koschkar & Melanie Taubold Tyskland
146  Anatoly Shenkel & Svetlana Glants Rusland
146  Tomas Valícek & Denisa Halicka Slovakiet
150  Dieter Meister & Anja Petzold Tyskland
151  Cristian Gelepu & Beatrice Balasz Rumænien
152  Piotr Bednarz & Aleksandra Szpetnar Polen
152  Jeroen Luijer & Stefanie Maycock Tyskland
152  Cristi Sava & Alexandra Ghinea Rumænien
155  Sandro-pascal Bahke & Jeannine Sagner Tyskland
155  Attila Budai & Lilla Barna Ungarn
155  Sergiy Gurko & Yaroslava Perederiy Ukraine
155  Christian Sennewald & Anne Krüger Tyskland
155  Felix Teufert & Anne Weber Tyskland
160  Alexis Bergeon & Amandine Mauceri Frankrig
160  Maxim Kube & Viktoria Fischer Dunz Tyskland
160  Marcel Kunitzsch & Elisa Seifert Tyskland
160  Sorin Simon & Raluca Moldovan Rumænien
164  Silviu Gheorghita Cojocariu & Alexandra Lutic Rumænien
164  Salvatore Grillo & Giuseppina Magno Italien
164  Martijn Wesseling & Denise Qualm Nederlandene
167  András Kósa & Bernadett Túri Ungarn
168  Yuriy Afonin & Valeriya Yakunchukova Rusland
168  Georgiy Cholan & Viktoriya Marinyak Ukraine
168  Rosario Falzone & Melissa Ferraro Belgien
168  Martin Pape & Pernille Kraft Danmark
172  Valeri Malikov & Aleksandra Kostianenko Aserbajdsjan
172  Ilya Serebryakov & Margarita Deryabina Rusland
174  Vincenzo Falanga & Annabella Lamberti Italien
174  Jens Kaiser & Ulrike Schulz Tyskland
176  Mirco Marotta & Stefania Postini Italien
176  Remco Van Sabben & Kim Van Sabben Nederlandene
178  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
178  Carles Martinez & Silvia Llacer Spanien
178  Cristobal Olmos & Rosa Olmos Spanien
178  Jasper Sonnevelt & Gonja Tambach Nederlandene
178  Mikus Ulbins & Madara Treimane Letland
183  Gunther Klich & Svenja Klich Tyskland
184  Alessandro Della Barbara & Martina Moras Italien
184  Marc Hotfilder & Heike Macke Tyskland
186  Mathias Sommer & Martina Bruhns Tyskland
187  Hans Allard & Margo Oosterhoon Nederlandene
187  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Tyskland
187  Kane Wanjen Cheng & Natalie Liwen Chang Taiwan
187  Renato Minnig & Sigrun Bögi Schweiz
187  Thomas Neudhart & Ulrike Neudhart Østrig
192  Jonathan Borg & Roxanne Buttigieg Malta
192  Victor Fischer & Alexandra Rehn Tyskland
192  Marius Pflüger & Sabine Heinrich Tyskland
192  Raul Tolosa & Daniela Grigoroscuta Spanien
192  Aleksandr Vaschenok & Darya Fedotova Rusland
197  Andreas Cibis & Olga Woltschanski Tyskland
197  Christian Neher & Tatiana Windbühl Tyskland
199  Peter Beardsley & Rebecca Beardsley (aka Berry) Australien
199  Florian Hansel & Linda Wulfes Tyskland
199  Lorand Ilyes & Carmen Maries Vaida Rumænien
199  Matthias Nadolski & Marion-Karin Tecza Tyskland
199  Erik Neumayr & Stefanie Spang Tyskland
199  Maurice Philipoom & Marieke Londen Nederlandene
199  Patrick Wieschollek & Janet Wieschollek Tyskland
206  Daniel Buhala & Sulekha Buhala (aka Mukherjee) Schweiz
206  Roland Tines & Heidrun Puskas Tyskland
206  Florian Wiedenmann & Tina Süssmann Tyskland
206  Marcel Zwidwijk & Suzanne Gelens Nederlandene
210  Jason Cicard & Laura Lozingue Frankrig
210  Fabian Gyger & Idis Gisela Hartmann Tyskland
210  Martin Hartmann & Christina Hannappel Tyskland
210  Markus Kröller & Katja Liebig Tyskland
210  Christian Lang & Katharina Weinnoldt Tyskland
210  Sven Ole Paulsen & Marion Kreeb Tyskland
216  Eike Arndt & Nathalie Avrillon Tyskland
216  Bernd Baumann & Andrea Baumann Tyskland
216  Kai Fischer & Silvia Gorlach Tyskland
216  Kai Griesbacher & Margit Lammel Tyskland
216  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Tyskland
216  Peter Janoschka & Elisabeth Janoschka (aka Heil) Tyskland
216  Wilfried Kukowski & Andrea Kukowski Tyskland
216  Evgeny Ostryakov & Elena Ostryakova Rusland
216  Stefan Rosik & Tanja Wernetshammer Tyskland
216  Stefan Trippler & Dana Poeplau Tyskland
216  Henk Wieger Walburg & Anita Dekker Nederlandene
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}