Results from German Open 2006 - IDSF International Open Standard (Grand Slam) 19. august 2006
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2006
Tyskland - Stuttgart 15. august 2006

IDSF International Open Standard (Grand Slam) 19. august 2006

Final

1  Domenico Soale & Gioia Cerasoli Italien
2  W Arunas Bizokas & Edita Daniute Litauen
2  Sascha Karabey & Natasha Karabey Tyskland
3  Sergei Konovaltsev & Olga Konovaltseva Rusland
4  Marat Gimaev & Alina Basyuk Rusland
5  Simone Segatori & Annette Sudol Tyskland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Federico Di Toro & Genny Favero Italien
8  Wiktor Kiszka & Malgorzata Garlicka Polen
9  Valerio Colantoni & Sara Di Vaira Italien
9  Andrea Ghigiarelli & Sara Andracchio Italien
11  Donatas Vezelis & Lina Chatkeviciute Litauen
12  Emanuel Valeri & Tania Kehlet Danmark

Quarter-final

13  Ivan Novikov & Margarita Klimenko Rusland
13  Andrea Zaramella & Letizia Ingrosso Irland
15  Andrzej Sadecki & Karina Nawrot Polen
16  Angelo Madonia & Jelena Samuilova Letland
17  Valdis Skutans & Laura Kosite Letland
18  Simon Reuter & Julia Niemann Tyskland
19  Stanislaw Massold & Christine Deck Tyskland
20  Salvatore Todaro & Violeta Yaneva Bulgarien
21  Imantas Joneckis & Martyna Mickute Litauen
22  Csaba László & Szilvia Szögi Ungarn
23  Alexander Muretov & Olga Serpikova Rusland
23  Sergiu Rusu & Dorota Makar Polen

Round 5 (top 48)

25  Christoph Kies & Blanca Ribas-turon Tyskland
26  Giuseppe Longarini & Valentina Basili Italien
27  Rares Cojoc & Katarzyna Kapral Rumænien
27  Michal Stukan & Susanne Miscenko Tyskland
29  Francesco Decandia & Sabrina Laconi Italien
29  Edgars Gasjuns & Daria Konstantinova Letland
29  Florian Gschaider & Manuela Stoeckl Østrig
29  Oliver Rehder & Jasmin Rehder Tyskland
29  Vadim Shurin & Ekaterina Volgina Rusland
34  Andrei Chubarev & Yulia Saikina Rusland
35  Gustaf Lundin & Valentina Oseledko Sverige
35  Anton Smolyaninov & Olga Shelomizkaia Rusland
35  Dmitry Zharkov & Olga Kulikova Rusland
38  Valentin Lusin & Renata Lusin (aka Busheeva) Tyskland
39  Martin Dvorak & Zuzana Silhanova Tjekkiet
40  Petr Kashinski & Evgenia Zakharova Rusland
41  Pavel Bartosevich & Marina Karpunina Rusland
42  Vladimir Kondratyuk & Maria Bakuta Tyskland
42  Daniele Pardini & Paola Rosi Italien
44  Marco Lustri & Alessia Radicchio Italien
45  Vladislav Ivanovich & Olga Tribushevskaja Belarus
45  Michael Wenger & Melanie Ahl Tyskland
47  Grzegorz Brzeszczak & Egle Sakalauskaite Litauen
48  Kaspars Banders & Vita Yaroschuka Letland

Round 4 (top 96)

49  Aleksandr Tsesnokov & Katri Kitsing Estland
50  Jernej Brenholc & Daniela Pekic Slovenien
51  Paolo Campigotto & Emilia Oprea Rumænien
51  Janick Loewe & Pia Lundanes Loewe Danmark
51  Aleksandr Sergeev & Evgenia Bekova Rusland
51  Oliver Thalheim & Tina Spiesbach Tyskland
55  Steffen Zoglauer & Sandra Koperski Tyskland
56  Pavel Bic & Silvie Konderlova Tjekkiet
56  Denis Molkov & Ludmila Belskaia Rusland
58  Dumitru Doga & Svetlana Visinscaia Moldova
59  Angelo D'alonzo & Cristiana Cinosi Italien
59  Damian Danielski & Magda Niewiadomska Polen
59  Herman Lak & Michelle Lak (aka Gleimann) Nederlandene
62  Ivan Anichkhin & Anastasia Tarlykova Rusland
62  Pavel Kurgan & Caroline Zytniak Tyskland
62  Hong Shen & Yujie Liang Kina
65  Stefan Klebsch & Juliane Klebsch Tyskland
65  Daniil Ulanov & Svetlana Slivinskaya Rusland
65  Viktor Yushin & Elena Yushina (aka Markosyan) Rusland
68  Felix Schäfer & Anna Korbutt Tyskland
68  Petr Zabystrzan & Monika Mihalikova Tjekkiet
70  Timur Imametdinov & Ekaterina Nikolaeva Rusland
70  Christoph Santner & Maria Santner Østrig
72  Andrejs Rogovenko & Viktorija Triscuka Letland
73  Kazuki Sugaya & Ikuyo Ozaki Japan
74  Nicola Chianese & Assunta Chianese Italien
74  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Litauen
74  Paul Lorenz & Kristina Mertin Tyskland
77  Adrian Klisan & Johanna Klisan (aka Hahn) Tyskland
77  Davide Mariani & Debora Mancinelli Italien
77  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgarien
77  Ilya Zakharov & Suzanna Morbin Belarus
81  Francesco Andreani & Francesca Longarini Italien
81  Mathieu Laroche & Sylvia Ruskova (aka Laroche) Frankrig
81  Jozsef Szepesi & Judit Szepesi Ungarn
84  Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzien Polen
84  Olegs Kuznecovs & Jekaterina Perederejeva Letland
84  Dmitri Shcheblinov & Anastasya Tenyakova Rusland
84  Sami Vainionpää & Merje Styff Finland
84  Roman Zedan & Marian Zedan Rumænien
89  Igor Kudrjavcev & Liva Koziola Letland
89  Victor Presnetsov & Vera Nam Rusland
91  Mikhail Ostryakov & Marina Bevz Rusland
92  Mathias Kehlet & Malene Ostergaard Danmark
92  Rihards Mailitis & Anna Voroncuka Letland
94  Aleksey Baranov & Veronika Elizarova Rusland
94  Rüdiger Homm & Friederike Tischendorf Tyskland
96  Michal Necpal & Tereza Bufkova Tjekkiet

Round 3 (top 139)

97  Inaki Albiol & Maria Carbonell Spanien
98  Philipp Hanus & Siri Kirchmann Tyskland
98  Maksim Tschernin & Carolin Hirschberger Tyskland
100  Pavel Alexeevsky & Ekaterina Slesarenko Rusland
100  Sergey Dementyev & Anamarija Novak Slovenien
100  Razvan Dorin Galban & Alexandra Parau Rumænien
100  Martin Houska & Andrea Trestikova Tjekkiet
100  Evgeni Privalov & Tina Bazokina Estland
100  Yuriy Shtubov & Diana Korotina Estland
106  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Tjekkiet
106  Dragan Meshkov & Cecilie Pritzl Tyskland
106  Valentin Savin & Alina Glazkova Rusland
106  Vladimir Tychina & Ekaterina Kim Rusland
110  Stanislaw Hermann & Cathrin Hissnauer Tyskland
111  Andrea Bencivenga & Daniela Rossetti Italien
111  Paolo Di Lorenzo & Liene Darbiniece Letland
111  Erik Páli & Viktoria Pali Ungarn
114  Dmitry Evseev & Nadezhda Rukhlova Rusland
115  Ondrej Radil & Pavlina Vlaskova Tjekkiet
116  Marko Kiigajaan & Mari Piksar Estland
116  Alari Liiv & Keit Speigel Estland
116  Maksim Martynov & Julia Lupanova Rusland
116  Roman Rebrik & Tatyana Ilina Rusland
116  Tomas Rybnicek & Linda Boskova Tjekkiet
121  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Litauen
121  Alen Pavlec & Tara Bohak Slovenien
123  Morten Schnedler-Jensen & Julie Thagesen Danmark
123  Denis Sidorov & Ekaterina Korneva Rusland
125  Jakub Jancina & Barbara Bilkovicova Slovakiet
125  Alexander Schack & Susi Susa Tyskland
127  Ryo Yoshikawa & Ema Ishii Japan
128  Reinis Ozolins & Lilita Sergejeva Letland
128  Calin Panaite & Tatiana Timus Moldova
130  Luca Belometti & Katia Moraschi Italien
130  Antonio Gentile & Uliana Quaranta Italien
130  Rangel Spirov & Antoaneta Popova Bulgarien
133  Nicola Zaccheddu & Alessandra Cogoni Italien
134  Nikolay Mezentsev & Darya Yudintseva Rusland
135  Mikhail Markov & Olga Zelenkova Rusland
136  Jess Christensen & Monika Pedersen Danmark
136  Sergi Valls & Anna Poblet Spanien
138  Aleksandr Nabiullin & Darya Igonina Rusland
139  W Andrei Mosejcuk & Olga Nesterova Tyskland

Round 2 (top 188)

140  Thomas Grusser & Claudia Seidel Tyskland
140  Roger Guitart Marti & Masha Tiagunova Spanien
140  Aleksejs Livcaks & Julija Ganzula Letland
143  Tomoya Kawashima & Matsuri Kojima Japan
143  Rico Schlammer & Marit Kramski Tyskland
145  Marius Andrei Hiruta & Corina Rusu Rumænien
145  Jonathan Rodriguez Perez & Lydia Hellmann Tyskland
147  Stefan Brückner & Astrid Schäfer Tyskland
147  Patrick Karrer & Christina Matuschek Tyskland
147  Felix Teufert & Anne Weber Tyskland
150  Piero Florio & Gabriella Nastasia Italien
150  Rihards Freidenfelds & Anna Lahovica Letland
150  Aleksandr Podgorelkin & Maria Mironiuk Rusland
150  Yuriy Simachev & Karina Galustyan Rusland
154  Ivan Bagaev & Karina Lapkovskaia Rusland
154  Denis Dembskiy & Olga Mikhaylova Rusland
154  Dmitriy Milekhin & Evgeniya Shaw (aka Sutyaginskaya) Rusland
157  Kaspars Birzgalis & Liva Prince Letland
158  Richard Jebeloczki & Klara Marjan Ungarn
158  Fedor Polyanskiy & Anastasia Gorbonosova Rusland
160  German Filimonov & Daria Demenkova Rusland
161  Anton Mayantsev & Irina Gorolevici (aka Gareyeva) Kasakhstan
161  Nikita Tsernov & Marina Fadeitseva Letland
163  Attila Budai & Szilvia Laszlo Ungarn
163  Alexander Einfinger & Juliane Strehmann Tyskland
163  Jonathan Näslund & Oksana Spichak Sverige
163  Martin Pape & Pernille Kraft Danmark
167  Pawel Surma & Anne Descusse Frankrig
167  Robert Unger & Sophia Eckle Tyskland
167  Andrei Voinea & Raluca Voinea Rumænien
170  Martin Herrmann & Elisabeth Wiedenbruch Tyskland
170  Thorge Merkhoffer & Sylvia Schaaf Tyskland
172  Pedro Borralho & Tatiana Moreira Santos Portugal
172  Andrei Gavrilov & Irina Romaniukina Rusland
172  Petr Plsek & Andrea Plskova Tjekkiet
172  Martin Rikovsky & Lisa Forker Tyskland
176  Rudolf Hoch & Claudia Stock Tyskland
176  Nikolaj Lund & Irina Shergina Danmark
176  Nikolai Pilipenchuk & Natalia Skorikova Belarus
176  Cristi Sava & Alexandra Ghinea Rumænien
176  Roman Scheuer & Katrin Büttner Tyskland
181  Jeroen Luijer & Stefanie Maycock Tyskland
182  Victor Kolotev & Dinara Yarullina Rusland
182  Roman Usmanov & Olga Nikonovich Belarus
184  Gleb Bykov & Margarita Deryabina Rusland
184  Andreas Rothe & Anke Müller Tyskland
186  Michael Di Liberto & Denise Di Liberto Italien
186  Victor Fischer & Alexandra Rehn Tyskland
186  Denis Medvedev & Olga Lebedeva Rusland

Round 1 (top 277)

189  Marcel Kunitzsch & Elisa Seifert Tyskland
189  Thorsten Unger & Vera Küster Tyskland
191  Anton Nazarov & Katherine Engelking Tyskland
192  Jakob Komor & Anna Drummer (aka Komor) Tyskland
193  Tom Boumans & Ciska Baarda Nederlandene
194  Masakazu Ikeda & Nao Shirai Japan
194  Sergiu Luca & Katarina Vuletic Tyskland
194  Jens Matuschek & Regina Krings Matuschek Tyskland
194  Vadim Romin & Yuliya Skvirskaya Rusland
198  Cristian Gelepu & Alina Daniela Petre Rumænien
198  Torsten Schroder & Luisa Distelmaier Tyskland
198  Dmitry Stoborov & Ekaterina Krisanova Rusland
201  Michael Hegendorfer & Nina Edenhofer Tyskland
201  Gerhard Schröder & Sandra Mösch Tyskland
203  Michael Junges & Sabine Scheller Tyskland
204  Andreas Polz & Ilse Braunsperger Østrig
204  Paul Van De Riet & Simone Schäfer Nederlandene
206  Winfried Halbhuber & Verena Mattner Østrig
206  Marc Schuck & Tina Molter Tyskland
206  Napoleon Wittig & Yvonne Scheller Tyskland
209  Marc Hotfilder & Heike Macke Tyskland
209  Peter Pfeiffer & Miriam Pfeiffer (aka Rohde) Tyskland
209  Andreas Tippel & Sandra Tippel Tyskland
212  Michael Nimz & Michaela Nimz (aka Sauer) Tyskland
213  Yoo Dong Hyun & Kim Sae Jung Sydkorea
213  Renato Minnig & Sigrun Bögi Schweiz
213  Anatoly Shenkel & Orit Glanz Israel
216  Holger Wilts & Ilka Jacobs Tyskland
217  Michael Beckmann & Bettina Corneli Tyskland
217  Bjorn Biermann & Melanie Streiter Tyskland
217  Gregor Burck & Maria Troniak Tyskland
217  Kim Magin & Justine Hollyer England
217  Frank Zerull & Sarah Zerull Tyskland
222  Sven Queck & Sabine Lippe Tyskland
222  Robert Rothmiller & Yvonne Aurbacher Tyskland
222  Sebastian Spörl & Kristina Rodinova Tyskland
225  Sergio Aliaga & Maria Melendez Spanien
225  Eike Arndt & Nathalie Avrillon Tyskland
225  Adrian Dydynski & Natalia Kobiolka Polen
225  Lorenz Filser & Bianca Herget (aka Filser) Tyskland
225  Sebastian Handrich & Nicole Kahn Tyskland
230  Konstantin Maletz & Corina Maletz (aka Schott) Tyskland
231  Christian Cantzler & Melanie Bauernhansl Tyskland
231  Dieter Meister & Anja Petzold Tyskland
231  Tobias Rütting & Christina Kessler Tyskland
234  Andreas Andersen & Juliane Hogerle Tyskland
234  Christopher Boyer & Manja Kühne Tyskland
234  Hem Spilker & Marieke Adelaars Nederlandene
234  Roland Tines & Heidrun Puskas Tyskland
234  Wilbert Van Amelsfoort & Colette Van Campen Nederlandene
239  Marius Pflüger & Sabine Heinrich Tyskland
240  Remy Cadicox & Amandine Iwachow Frankrig
240  Kai Fischer & Silvia Gorlach Tyskland
240  Constantin Gessner & Marion Jäger Østrig
240  Martin Jakobi & Diana Schatz Tyskland
240  Nikolas Kuramochi & Raphaela Edeler Tyskland
240  Martial Nadeau & Laurence Nadeau Frankrig
240  Thomas Nadler & Kerstin Hajek Tyskland
240  Nikolay Perov & Mariya Averina Rusland
240  Richard Peters & Jeanine Schouwenaars Nederlandene
240  Dirk Regitz & Fabienne Regitz (aka Hess) Tyskland
250  Michael Balzer & Sabine Niessing Tyskland
250  Heiko Bärmann & Stephanie Baur Tyskland
250  Oliver Bewernick & Alice Bewernick Tyskland
250  Michael Braun & Julia Braun (aka Hogenkamp) Tyskland
250  Dennis Frisch & Christiane Lang Tyskland
250  Mikael Frödin & Didde Donby Sverige
250  Christian Gründl & Christine Vossen Tyskland
250  Lars Olav Harnisch & Ina Zemmrich Tyskland
250  Thorsten Kragh & Sibylle Knöbel Tyskland
250  Sascha Meyer & Cathrin Anne Lang Tyskland
250  Thomas Neudhart & Ulrike Neudhart Østrig
250  Nuno Paulo & Rute Gomes Portugal
250  Sven Ole Paulsen & Marion Kreeb Tyskland
250  Christian Rittgerott & Monika Walz Tyskland
250  Burkhard Wagener & Julia Knappe Tyskland
265  Bernd Baumann & Andrea Baumann Tyskland
265  Timo Bettinger & Julia Bettinger Tyskland
265  Daniel Boese & Sandra Weik Tyskland
265  Jörg Gutmann & Isabel Matthes Tyskland
265  Bernward Kett & Christine Kett Tyskland
265  David Koglin & Andrea Lenz Tyskland
265  Martin Kröger & Kerstin Wilde Tyskland
265  Christian Schauer & Veronika Schauer (aka Knott) Tyskland
265  Ralf Scholl & Ellen Deck Tyskland
265  Jurg Schoni & Bettina Schaer Schweiz
265  Günther Stampfl & Johanna Pollerer Tyskland
265  Christian Urban & Alexandra Urban (aka Jäkel) Tyskland
265  Tobias Weib & Claudia Claudius Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}