Results from German Open 2005 - Junior II Latin 16. august 2005
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2005
Tyskland - Stuttgart 16. august 2005

Junior II Latin 16. august 2005

Final

1  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Rusland
2  Charles-Guillaume Schmitt & Elena Salikhova Frankrig
3  Dario Scuderi & Marina Mangione Italien
4  Anton Skuratov & Anna Seltenreich Tyskland
5  Anton Azanov & Ekaterina Isakovich Rusland
6  Evgeny Vinokurov & Christina Luft Tyskland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Pavel Zvychaynyy & Anna Povazhnaya Rusland
8  Evgheni Cazacu & Svetlana Visinscaia Moldova
9  Taimonas Mazeika & Greta Zaveckaite Litauen
10  Kyle Taylor & Jourdan Stone England
11  Simone Vertuccio & Natalia Glosikova Slovakiet
12  Konstantin Gorodilov & Emma-Leena Koger Estland
13  Mikhail Aniskin & Valeria Morgucheva Rusland

Quarter-final

14  Reinis Boze & Elza Pole Letland
15  Maksim Valeev & Anya Balandina Rusland
16  Alexey Glukhov & Marina Lyubimova Rusland
16  Tomas Marek & Martina Markova Tjekkiet
18  Andrey Gnedash & Elena Kulinicheva Rusland
18  Pawel Milcarz & Anna Piaseczna Polen
20  Benedikt Grünberg & Nadja Knoth Tyskland
21  Rihards Eglitis & Elina Abolina Letland
21  Mark Popkov & Svetlana Guggenbühl Schweiz
23  Yevgen Popov & Olena Bykova Ukraine
24  Maksim Komarov & Anna Andryuschenko Rusland
25  Evgeniy Kuznetsov & Taisa Finenkova Rusland
26  Neiko Zhelev & Iana Akimova Bulgarien

Round 3 (top 49)

27  Maksym Kapitanchuk & Alisa Proshak Ukraine
28  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
28  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
30  Peter Gusev & Evgenia Andreevskikh Rusland
30  David Werner & Katja Korotaeva Tyskland
32  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spanien
33  Lasse Legaard & Milla Lykke Danmark
34  Stiapan Hurskiy & Tasja Schulz Tyskland
34  Georgi Mihov & Dorina Mitkova Stoianova Bulgarien
34  Roger Romero & Anna Mateu Closa Spanien
37  Philipp Clemens & Weronika Slotala Tyskland
38  Mikko Matikka & Petra Mursu Finland
39  Daniel Falkenberg & Louise Heise Danmark
39  Peteris Lapins & Luize Darzniece Letland
41  Andrew Escolme & Amy Louise Baker England
42  Edgars Linis & Eliza Ancane Letland
43  Roman Medvedev & Anastasia Shestakova Rusland
44  Ilya Mazurov & Elvira Skrylnikova Rusland
45  Dzintars Jaundzeikars & Anna Budreiko Letland
45  Viacheslav Korovin & Ksenia Stakhiryak Rusland
47  Edgars Orda & Tereza Kizlo Letland
48  Aigars Auzenbergs & Anete Paradniece Letland
48  Vitaliy Novikov & Angelina Nechkhaeva Rusland

Round 2 (top 60)

50  Hristo Grachki & Diana Luchkova Bulgarien
50  Valeri Wolf & Christin Derichs Tyskland
52  Vito Coppola & Manuela di Buono Italien
52  Marius Toperczer Muresan & Andreea Bianca Muresan Rumænien
54  Lars Erik Pastor & Brenda-thembi Khumalo Tyskland
55  Andrey Kashtakov & Natalya Shevtsova Rusland
55  Cristian Pontarelli & Jessica Di Russo Italien
57  Telmo Madeira & Sara Venturinha Portugal
57  Kevin Santana & Joana Diniz Portugal
59  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen
60  Ruben Fernandez & Laura Ordeig Spanien

Round 1 (top 106)

61  Mauritius Dalelane & Josephine Steininger Tyskland
61  Dominik Kittelberger & Jacqueline Cavusoglu Tyskland
61  Ott Sander Palm & Madli Pappa Estland
61  Andriy Plotkin & Denise Herber Tyskland
61  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
66  Maksim Efimtsev & Irina Gogoladze Rusland
66  Andres Liiv & Vita-Viktoria Lyubimtseva Estland
66  Timur Takazov & Maria Shterkel Rusland
69  Marc Marti & Merce Llorca Spanien
69  Tadeusz Rey & Justyna Koltuniuk Polen
71  Artem Potapov & Darja Holavko Tyskland
72  Joao Martins & Susana Zambujo Portugal
72  Mikhail Ostryakov & Olga Tarasova Rusland
74  Mihail Todiev & Cristina Vitan Moldova
75  Artur Brühler & Isabell Lehmann Tyskland
76  Vladimir Labunet & Ecaterina Petrova Moldova
76  Waldemar Trill & Louisa Sophie Schüler Tyskland
78  Aidas Dauksas & Dovile Sutaite Litauen
79  Aregaks Avetjans & Ulla Koziola Letland
79  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
79  Artem Mansurov & Alisa Alyabeva Rusland
79  Liu Tiawei & Cui Yutao Kina
83  Domenico Arces & Yasemin Pillich Tyskland
83  Gerds Ivuskans & Ketija Bardina Letland
83  Felix Kunkel & Olga Ursol Tyskland
83  Edgars Silovs & Anete Melnalksne Letland
83  Timur Sultanov & Ekaterina Cherkasova Rusland
88  Sergey Korobchanu & Chezara Tofan Moldova
89  Dennis Holek & Lisa Dressler Tyskland
89  Joonas Rytkoenen & Iiris Uuttu Finland
91  Stanislav Kestel & Maike Ferger Tyskland
91  Atanas Lozanov & Maria Delitoneva Bulgarien
91  Kristaps Veikerts & Marta Kaleja Letland
94  Roman Guertsman & Maren Sophia Rost Tyskland
94  Janis Mednis & Anna Berga Letland
96  Kai Mrowinski & Jessica Kittelberger Tyskland
96  Andrei Viatkin & Anastasia Shepeleva Rusland
96  Artur Wulfowitsch & Ernesta Majakauskaite Tyskland
99  Sergej Esau & Kira Mauss Tyskland
99  Andreas Freund & Viktoria Klein Tyskland
99  Mikhail Grigorev & Ekaterina Lapteva Rusland
99  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
99  Kevin Nietsch & Svenja Zeitz Tyskland
99  Edgars Ozerskis & Sendija Rudzite Letland
99  Max Riedt & Sina Sawall Tyskland
99  Gonçalo Torres & Cristiana Pires Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}