Results from German Open 2004 - Junior I 10 Dance 19. august 2004
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2004
Tyskland - Stuttgart 17. august 2004

Junior I 10 Dance 19. august 2004

Final

1  Pavel Zvychaynyy & Anna Povazhnaya Rusland
2  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
3  Taimonas Mazeika & Jekaterina Plikosova Litauen
4  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Rusland
5  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen
6  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Erik Imamov & Ecaterina Petrova Rusland
8  Cristian Radvan & Tatiana Silvestrova Moldova
9  Vyacheslav Golubkov & Tatyana Podakova Rusland
10  Yuri Soldatov & Valeriya Agikyan Rusland
11  Maksim Bondar & Kristina Bespechnova Rusland
12  Georgy Laptiy & Svitlana Sovetchenko Ukraine

Quarter-final

13  Cristian Marcel Tomsa & Andreea Diana Suciu Rumænien
14  Pawel Milcarz & Anna Piaseczna Polen
15  Roman Zotov & Lidiya Chernova Rusland
16  Roman Chetvergov & Danata Khasanova Rusland
17  Marius Toperczer Muresan & Andreea Bianca Muresan Rumænien
18  Sergei Grigorev & Aleksandra Titova Rusland
18  Rodion Sharoshyn & Natasha Boichenko Rusland
20  Wojciech Jeschke & Anna Khrycheva Polen
21  Edgars Orda & Tereza Kizlo Letland
22  Nikita Melaschenko & Ekaterina Shalina Rusland
23  Konstantin Gorodilov & Tatjana Zitkovskaja Estland
24  Marek Bures & Kristyna Zizkova Tjekkiet

Round 2 (top 37)

25  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
26  Krisjanis Putrins & Marta Kaleja Letland
27  Kirill Stupchenko & Anastasya Kuzmina Rusland
28  Marius-Andrei Balan & Gratiela Terlai Rumænien
29  Filipp Borisenok & Vasilisa Melnikova Rusland
29  Mark Vdovin & Yaroslava Sokolova Rusland
29  Nikita Zolotarev & Kseniya Tomak Rusland
32  Vladislav Volkov & Mariya Krupina Rusland
33  Mikhail Bretsok & Anna Granitskaya Rusland
34  Alexander Bliznyuk & Ekaterina Andreeva Rusland
35  Vitaliy Nalimov & Svetlana Atueva Rusland
36  Artem Luchin & Anastasia Alekhina Rusland
37  David Moretti & Francesca Sfascia Italien

Round 1 (top 58)

38  Denis Meshkov & Diana Manon Rusland
39  Nils Vamza & Luize Darzniece Letland
40  Ilya Karikh & Anna Zorina Rusland
41  Rihards Dziedatajs & Ulla Koziola Letland
42  Aleksandr Nasadik & Yana Demenok Rusland
43  Mikhail Karbainov & Ekaterina Butenkova Rusland
44  Evgeni Kuzin & Anastasia Petelina Rusland
45  Edgaras Baltaragis & Evelina Kalkauskaite Litauen
46  Minato Kojima & Megumi Morita Japan
47  Dmitriy Ivanov & Kristina Makarova Rusland
47  Artis Robalds & Laima Ozolina Letland
49  Denis Dmitrienko & Alina Samsonova Rusland
50  Rustam Bashirov & Zarangiz Gusejnova Aserbajdsjan
50  Nikolay Belebeev & Victoria Yarovenko Rusland
50  Justas Morkunas & Laura Uspaskyte Litauen
53  Denis Denisenko & Marina Mikhalitsyna Rusland
53  Alex Gerlein & Karolina Bauer Tyskland
53  Fiodor Vasiliev & Olga Vasilieva Rusland
56  Zaur Abalov & Aleksandra Romanenko Rusland
56  Anton Popov & Sofya Filimonova Rusland
58  Andreas Freund & Viktoria Klein Tyskland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}