Results from German Open 2003 - Juniors II Ten Dance 18. august 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2003
Tyskland - Mannheim 18. august 2003

Juniors II Ten Dance 18. august 2003

Final

1  Artem Zubarev & Julia Davydova Rusland
2  Igor Colac & Doina Milinceanu Moldova
3  Diego Martinez & Natalija Veremeeva Tyskland
4  Alexander Rebrov & Lyubov Mushtuk Rusland
5  Andrey Sirbu & Anna Martsenko Rusland
6  Alexander Meshcheryakov & Veronica Blagodarskaya Rusland
7  Jegors Sislo & Anastasija Gorbacenko Letland
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

8  Eimantas Kalinauskas & Austeja Pukaite Litauen
9  Vassili Ivanov & Kristina Olimpieva Rusland
10  Andrea De Angelis & Virginia Nocella Italien
11  Anton Korolenko & Ekaterina Sarancha Rusland
12  Evgeni Tereshyn & Anya Dvornikova Rusland

Quarter-final

13  Andrey Chekmarev & Irina Zuykova Rusland
13  Sebastian Matheja & Sarah Ertmer Tyskland
15  Denis Balan & Irina Dolinta Moldova
16  Gleb Snimshchikov & Valeria Semochkina Rusland
17  Pavel Borozdov & Ekaterina Kirillova Rusland
17  Szymon Bozek & Michaela Riedlova Tjekkiet
17  Timur Namazbayev & Nadezhda Menshikova Rusland
17  Martins Vargulis & Zane Lase Letland
21  Oleksandr Kravchuk & Anzhelika Kumar Indien
22  Dmitri Kitaev & Yulia Tomilina Rusland
23  Dmitri Poskochin & Valentina Kazakova Rusland
24  Kirill Spinu & Iulia Gurkina Moldova

Round 3 (top 40)

25  Vladimir Arkihipenko & Marina Kravtsova Rusland
26  Imantas Joneckis & Martyna Mickute Litauen
26  Simeon Timov & Dimitra Nikiforova Bulgarien
26  Jaak Vainomaa & Irina Dresvjannikova Estland
26  Evgeni Vinkurov & Iulia Baturina Rusland
30  Maxim Furtuna & Ksenia Spinu Moldova
30  Volodymyr Liatov & Veronika Myshko Ukraine
32  Nikita Donitchev & Katia Pietrova Rusland
33  Juri Agiejev & Veronika Golodneva Rusland
33  Vasili Poplavskiy & Oxana Lavrinenco Moldova
35  Ilia Yamschikov & Anna Mikhalovskaja Rusland
36  Arkadiusz Guzierowicz & Joanna Grudzien Polen
36  Egidijus Liaudanskas & Justina Inkrataite Litauen
38  Alexander Egorov & Margarita Lukovnikova Rusland
39  Sergey Spiridonov & Maria Timokhina Rusland
40  Alari Liiv & Veronika End (aka Korotnikova) Estland

Round 2 (top 60)

41  Kirill Ganopolskyy & Nelli Reiser Tyskland
42  Adrian Bartczak & Joanna Sztajerowska Polen
42  Aleksander Dorofeev & Anna Korol Rusland
42  Evgeny Urazgildeev & Ekaterina Jones (aka Sokolova) Rusland
45  Gordey Levchenko & Elena Kolyagina Rusland
45  Alexander Parhomovski & Jana Ritter Tyskland
45  Oleg Tallalai & Tatiana Ivanova Rusland
48  Valerijus Osadchenko & Olga Osadchenko Litauen
49  Guillem Pascual & Cristina Gomez Castro Spanien
49  Tomas Skrodenis & Indre Kavaliauskaite Litauen
51  Atanas Mesechkov & Iana Akimova Bulgarien
51  Stanislav Strinzha & Victoria Kazmina Kasakhstan
53  Nikita Bokarev & Irina Kukleva Rusland
54  Petru Moscaliuc & Olga Goncearuc Moldova
55  Tamás Varga & Petra Pandúr Ungarn
56  Wen-bo Fan & Zhou Ya Xu Kina
57  Alexander Schneider & Anna Seltenreich Tyskland
58  Kaspars Logins & Madara Kumelina Letland
59  Denis Buga & Viktoria Mysnik Rusland
59  Pavel Kokorin & Tasja Schulz Tyskland

Round 1 (top 77)

61  Alexander Ponomarev & Anna Zelnekova Rusland
62  Pasquale Pirozzi & Rosa Anna Paone Italien
63  Nicolae Colac & Ina Chicu Moldova
64  Pol Chamorro & Lorena Bargallo Spanien
64  Rustam Galiullin & Yulia Shorokhova Rusland
64  Lars Weingarten & Sabine Vorbrodt Tyskland
67  Zsolt Birta & Orsolya Deak Rumænien
67  Dumitru Pascu & Marica Derdene Rumænien
69  Dmytro Shumygay & Tetyana Terekhova Ukraine
70  Dmitrij Niemann & Jasmin Ragtschaa Tyskland
70  Willy Wursch & Adrienne Jugl Tyskland
72  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spanien
72  Jie-si Li & Huan Huang Kina
74  Sergej Orechkov & Julia Ebelt Tyskland
75  Sebastian Lucke & Ingrid Altmann Tyskland
75  Manuel Schöke & Melanie Schöke Tyskland
77  Jevgenijs Suvorovs & Nina Bezzubova Letland
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}