Results from German Open 2003 - Junior I Ten Dance 22. august 2003
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 2003
Tyskland - Mannheim 18. august 2003

Junior I Ten Dance 22. august 2003

Final

1  Anton Danilyuk & Olena Lyashchenko Ukraine
2  Roman Kovgan & Marina Sergeeva Rusland
3  Kirill Belorukov & Olga Nikolajeva Rusland
4  Evgheni Cazacu & Svetlana Visinscaia Moldova
5  Anton Karpov & Anna Volkova Rusland
6  Anton Azanov & Maria Kudriashova Rusland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Jacek Jeschke & Wiktoria Wior Polen
8  Pavel Zvychaynyy & Anna Povazhnaya Rusland
9  Semen Iatsenko & Anna Rozhkova Rusland
10  Armen Tsaturyan & Elena Salikhova Rusland
11  Mikhail Aniskin & Yana Petrova Rusland
12  Roman Shatrov & Alexandra Larionova Rusland

Quarter-final

13  Valeriy Sasin & Ruzana Yudytska Ukraine
14  Ilya Bardakhan & Yana Agapova Moldova
15  Dmitri Bredikhin & Yulia Kuznetsova Rusland
16  Ravil Boyazitov & Dina Bogapova Rusland
17  Motiejus Bagdonas & Gabriele Brazauskaite Litauen
17  Benedikt Grünberg & Nadja Knoth Tyskland
19  Nelu Girbu & Iana Gorodianova Moldova
20  Vladimir Besarab & Inesa Voscoboinic Moldova
21  Boris Filatov & Anna Rychagova Rusland
22  Evgheni Sandrovschi & Veronica Grigoras Moldova

Round 2 (top 36)

23  Andrey X Gusev & Anna Khokhlova Rusland
23  Victor Kraft & Marina Beck Tyskland
25  Ilko Ivanov & Dorina Mitkova Stoianova Bulgarien
26  Philipp Clemens & Weronika Slotala Tyskland
27  Filipp Borisenok & Vasilisa Melnikova Rusland
28  Konstantin Gorodilov & Erika Reinaru Estland
29  Ivan Avdienko & Arina Lelina Rusland
30  Mikhail Ostryakov & Svetlana Koshkina Rusland
31  Pavel Krivcov & Olga Tarasova Rusland
32  Vladimir Makarenko & Yuliya Sukalenko Ukraine
33  Zen-hui Wang & Wei Fan Kina
33  Gleb Yarkin & Elena Gagarina Rusland
35  Alexander Bliznyuk & Alina Vedeneeva Rusland
35  Denis Denisenko & Marina Mikhalitsyna Rusland

Round 1 (top 49)

37  Valeri Wolf & Stefanie Dannehl Tyskland
38  Maxim Belov & Marina Kunash Rusland
39  Sergey Taratuta & Sofya Kharina Rusland
40  Edgars Ozerskis & Julia Trifonova Letland
41  Frank Zegels & Danique Zegels Nederlandene
42  Elvijs Tarasovs & Anna Sevastjanova Letland
43  Sergei Astafiev & Annabelle Perez Israel
44  Joel Gonzalez & Ariadna Gil Spanien
44  Joao Martins & Susana Zambujo Portugal
46  Carlos Fernandes & Sofia Cordeiro Portugal
47  Sergio Costa & Ana Rita Almeida Portugal
47  Meik Benjamin Tafelski & Fiona Tafelski Tyskland
47  Gonçalo Torres & Cristiana Pires Portugal
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}