Results from German Open 1999 - Junior II Ten Dance 26. august 1999
Annoncer
Hvis du ikke ønsker at se disse annoncer Bliv medlem
Fotos
Check how to advertise your product with us

German Open 1999
Tyskland - Mannheim 24. august 1999

Junior II Ten Dance 26. august 1999

Final

1  Valentin Rechetnikov & Polina Fomina Rusland
2  Dmitri Matveev & Anna Bokareva Rusland
3  Oleg Shapiro & Natalia Ivanova Ukraine
4  Rory Couper & Rachael Heron England
5  Kristofer Arendt & Polina Kolodizner Tyskland
6  Dmitri Krupnov & Anna Savelieva Rusland
Annoncer
Do not like adverts?   Bliv medlem

Semi-final

7  Massimo Arcolin & Sabrina Piovan Italien
8  Piotr Wojda & Kinga Jurecka-Fiksa Polen
9  Michal Towliszew & Aneta Piotrowska Polen
10  Mark Elsbury & Kerri Ann Donaldson England
10  Marko Soderznik & Alja Cverlin-ousnik Slovenien
12  Hilmir Jensson & Ragnheidur Eiriksdottir Island

Quarter-final

13  Evgueni Smaguin & Alissa Malkova Rusland
14  Konstantin Bourjak & Natalia Cheltsova Ukraine
15  Matteo Caputo & Sabrina Caputo Italien
16  Sergej Diemke & Katrin Genis Tyskland
17  Jernej Brenholc & Daniela Pekic Slovenien
17  Alex Sindila & Elena Custodio (aka Plescenco) Moldova
19  Andrius Skambinas & Viktorija Brogatte Rusland
20  Vladimir Karpov & Elena Erchova Rusland
21  Ronak Spamer & Tasmin Spamer Tyskland
22  Sorin Flaviu Mare & Krisztina Veibel Rumænien
23  Kamil Luberecki & Joanna Chorak Polen
24  Dariusz Wasilewski & Angelika Jedraszek Polen

Round 2 (top 49)

25  Ilya Maleko & Snesana Shevyakova Rusland
26  Regis Mastroianni & Aurelie Muller Frankrig
26  Serghei Pogonet & Elena Cataeva Moldova
28  Michal Vlk & Zuzana Silhanova Tjekkiet
29  Marcus Kautzner & Ariane Ploetz Tyskland
29  Marcin Lewandowski & Ewelina Urbanska Polen
29  Dmytro Solopov & Tetyana Ponochevna Ukraine
32  Andrei Asarenko & Karina Bakenova Kasakhstan
32  Viktor Samonov & Olena Khablenko Ukraine
34  Daniel Bartelik & Agnieszka Bajerowska Polen
34  Alexei Filippov & Larissa Doudnikova Rusland
36  Jakub Jalowicki & Magdalena Her Polen
37  Yuriy Dodoncha & Olena Dodoncha Ukraine
37  Anton Fillipov & Elena Kalouguina Rusland
37  Michael Klahn & Theresa Leopold Tyskland
37  Piotrek Lewandowski & Agnieszka Szklarz Polen
37  Aleksandr Ostrovsky & Natalia Grichakova Rusland
42  Ali Khan & Berta Bernburg Island
43  Gregor Karlovcec & Katja Korenjak Slovenien
43  Gerrit Stoffer & Melanie Rixen Tyskland
45  Petras Maciulis & Gabriele Dingelyte Litauen
46  Pawel Bienkowski & Agnieszka Malinowska Polen
47  Pawel Szajda & Karina Hofmann Polen
47  Dmytro Zimnenko & Viktoria Nikulnikova Ukraine
49  Michael Seidel & Emilia Goldberg Tyskland

Round 1 (top 85)

50  Micki Chow & Asta Sigvaldadottir Danmark
50  Razvan Gabriel Manole & Cristina Georgiana Niculita Rumænien
52  Martin Dvorak & Ivana Chlupova Tjekkiet
52  Daniil Serditov & Liudmila Ruzova Rusland
54  Vytis Grigaliunas & Iveta Kovalenkaite Litauen
54  Karol Kowalski & Dominika Zaprzala Polen
54  Nazar Narov & Olessia Kharebina Rusland
57  Wojciech Mosiej & Kinga Zawada Polen
57  Klaus Wonner & Larissa Bucher Tyskland
57  Andriy Yakovenko & Nadiya Norenko Ukraine
60  Artem Yurchenko & Yanina Pysotska Ukraine
61  Keith Chircop & Annelise Chircop Malta
62  Janick Birkehoj & Stephanie Lorentzen Danmark
62  Roman Zedan & Marian Zedan Rumænien
64  Igor Pokasanew & Susanne Miscenko Tyskland
65  Ludvigs Surgofts & Eva Surgofte Litauen
66  Denis Gusarovs & Aleksandra Tostova Rusland
67  Maciej Bernardelli & Malgorzata Kopaczewska Polen
68  Diogo Beirante & Marisa Ferreira Portugal
69  Nikolai Ivanov & Marina Bogatyreva Rusland
70  Vitalij Mikhailov & Katja Behrens Tyskland
71  Konstantin Volkmar & Sandra Heine Tyskland
72  Robertas Januta & Kristina Loginova Litauen
72  Pavel Kurgan & Caroline Zytniak Tyskland
72  Fabio Trindade & Tatiana Moreira Santos Portugal
75  Dawid Swedrzynski & Magdalena Chomska Polen
76  Mihai Ciobanu & Ana Guranda Moldova
76  Ivan Soukhnov & Alina Tarabarinova Rusland
78  Ivan Boltnev & Julia Loboda Rusland
79  Michal Banaszek & Magdalena Oleksiuk Polen
79  Péter Huszka & Gabriella Turi Ungarn
81  Gylfi Salomonsson & Lilja Dörarinsdöttir Litauen
82  George Struta & Raluca Frandes Rumænien
82  Horia Struta & Sanziana Tarta Rumænien
84  Thomas Hrubenja & Olga Moldavska Tyskland
84  Stefan Mihai Serb & Anca Irina Stoica Rumænien
Close the panel

{5} & {8}

{9} Couple, currently dancing for {10}




#{text}